20.04.2024 05:40
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pytania do kandydatów do Rady Nadzorczej 2020
bosman
Tutaj jest miejsce na pytania do kandydatów na członków Rady Nadzorczej 2020r. Zapraszamy.
 
http://mojepulawy.eu
GrzegorzMandziarz
Koleżanki i Koledzy!
Nazywam się Grzegorz Mandziarz. Od 30 lat jestem pracownikiem Zakładów Azotowych Puławy. Najpierw pracowałem jako elektromonter w dawnym Zakładzie Mechanicznym, później, po krótkiej przerwie, jako aparatowy i sterowniczy procesów chemicznych. Obecnie jestem mistrzem produkcji na Wydziale Mocznika w Zakładzie Mocznika i Melaminy. Jestem również działaczem Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.
Moje hasło wciąż pozostaje niezmienne i brzmi Lubię Puławy. Puławy jako miasto, bo tu się urodziłem i wychowałem. I PUŁAWY jako firma, z którą jestem związany osobiście i w której pracowali moi, obecnie emerytowani już rodzice. Mój ojciec Ryszard w 1966 roku uruchamiał pierwsze linie produkcyjne mocznika. Ja po 38 latach uruchamiałem nową wieżę i instalację Mocznik II. Dzięki temu poznałem od podszewki proces produkcji, ale także wagę i znaczenie inwestycji, zakupów i logistyki. Odczułem, jak ważne dla naszej firmy są inne segmenty działalności zakładów. To, że jesteśmy dobrze funkcjonującym organizmem, zależy jednak przede wszystkim od ludzi. Doceniając to, zostałem społecznym inspektorem pracy. Bo bezpieczeństwo to priorytet.

Nową perspektywę pozwoliliście mi Państwo poznać, powierzając mi funkcję Waszego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej naszej spółki. Był to okres bardzo intensywnej pracy - okres starań o utrzymanie pozycji w Grupie Azoty, o korzystne rozliczenia wewnątrzgrupowe jak w przypadku kaprolaktamu czy opłat za korzystanie logo, a także o właściwą obsadę w zarządzie, tak aby dbał on o interesy PUŁAW.

Trzy lata temu, ubiegając się o Wasze poparcie, złożyłem kilka obietnic. Teraz przyszedł czas by się z nich rozliczyć. Jedną z nich był nowy taryfikator. I tak oto 1 maja 2020 roku to pierwszy dzień w historii naszych zakładów, kiedy wszyscy pracownicy otrzymują wynagrodzenia zgodne ze swoimi kategoriami zaszeregowania. Ale nie jest to powód, by osiąść na laurach, ale by rozpocząć prace nad usunięciem jego niedoskonałości i zagwarantowaniem wzrostu wynagrodzeń. Podobnie jest z programem doskonalenia umiejętności, na którym się opiera system wynagradzania. Młodzi, zdolni pracownicy powinni mieć szansę na podnoszenie swoich kwalifikacji. Ponadto regulamin premiowania powinien być spójny z taryfikatorem, a nagroda roczna powinna być rozszerzona w górę, tak by uwzględniać doskonałe wyniki, jakie osiągamy. Sukcesy naszej firmy powinni odczuć również pracownicy, a nie tylko udziałowcy.
Kolejna sprawa to czas pracy. Dodatkowa wolna godzina tzw. L2 została już wpisana do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Następnym krokiem powinno być nie tyle wpisanie kolejnej, uruchomionej już godziny, ale zagwarantowanie wyrównania czasu pracy we wszystkich systemach pracy.

Zaangażowałem się również w uciążliwą dla pracowników kwestię parkingów. Na ostatnim posiedzeniu Rada Nadzorcza zaakceptowała nabycie wieczystego użytkowania działek wokół naszych zakładów o co wcześniej zabiegałem. Pozwoli to na wybudowanie parkingu przy bramie nr 3 o standardzie właściwym dla takiej firmy. Myślę że wkrótce ruszy budowa.

Puławskie zakłady są prawdziwą perłą polskiej chemii. Aby mogły taką pozostać, musimy zachować jak największą samodzielność. Nareszcie zakończyła się walka o raport bezpieczeństwa dla nowo budowanej instalacji granulacji mechanicznej saletry, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją wreszcie uruchomić. Ruszyła też budowa nowego bloku energetycznego w zakładowej elektrociepłowni, realizowana jest inwestycja na kwasie azotowym. Pora na kolejne przedsięwzięcia.
Nie możemy też zapominać o funduszu remontowym. Oszczędności na remontach to widmo awarii i postojów, a w konsekwencji spadek dochodów spółki.

Koleżanki i Koledzy!
W Radzie Nadzorczej nie może zabraknąć niezależnych i skutecznych przedstawicieli załogi. Poparcie największej organizacji związkowej i ścisła współpraca z przedstawicielem pracowników w zarządzie jest tego gwarancją. Nigdy nie zabraknie mi odwagi, by stanąć w obronie PUŁAW i ich pracowników.
Edytowane przez GrzegorzMandziarz dnia 07.05.2020 14:15
 
GrzegorzMandziarz
Nazywam się Sławomir Wręga. W Zakładach Azotowych Puławy zatrudniony jestem od 1987 roku na stanowisku maszynisty turbozespołu.

Jestem działaczem związkowym. Zajmuję się przede wszystkim negocjowaniem warunków pracy i płac pracowników naszej firmy, efektem czego jest m.in. pięciobrygadowa organizacja pracy ze skróconym czasem pracy, wdrożenie tabeli wynagrodzeń.

Moja macierzysta organizacja związkowa, jaką jest Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, zadecydowała o zgłoszeniu mnie jako kandydata w wyborach do Rady Nadzorczej puławskich zakładów. Decyzja ta podyktowana jest powszechnym w Puławach niezadowoleniem z przynależności do Grupy Azoty w jej obecnym kształcie organizacyjnym. Oczekiwaniem jest natomiast doprowadzenie do zmian organizacyjnych, w wyniku których nasze przedsiębiorstwo odzyska samodzielność.

Członkostwo w Radzie Nadzorczej będzie dla mnie kolejnym orężem, które wykorzystam do wzmocnienia priorytetowych zadań związku, a więc ochrony istniejących miejsc pracy i tworzenia nowych oraz systematycznego podnoszenia płac pracowników. Zależy mi, by puławskie zakłady były nowoczesnym i rozwijającym się przedsiębiorstwem, umacniającym swoją wiodącą pozycję na krajowym i europejskim rynku nawozowym i chemicznym.
 
Slawomir Wrega
Zmiana organizacyjna GA o której mowa w stanowisku Wojewódzkiej Rady Dialogu ma doprowadzić do zrównania wszystkich spółek w Grupie. Jest to możliwe poprzez utworzenie nowego bytu prawnego, do którego wniesione zostaną akcje spółek. To ma być pierwszy etap. W drugim etapie, ten państwowy byt, można zmieniać, np. poprzez wyłączenie spółki czy spółek. Większość Grupy jest za zmianą. Trzeba chodzić koło tego. Teoretycznie za niezależność firmy, w pierwszej kolejności, odpowiada rada nadzorcza. Do tej pory nic, w tej sprawie, nie robiła. Pora zacząć.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10 30,311,594 unikalnych wizyt