28.03.2024 12:56
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Slawomir Wrega
Propozycja Kol. ck mieści się w drugiej wersji porozumienia wypracowanej przez mediatora,niestety Bartczak ją odrzucił. Ma ona dla kolesi dyskwalifikującą wadę, dyrektorzy nie dostaliby nic. Mają maksymalne stawki w maksymalnych kategoriach.
 
Marek-ZZPRC
ma inny argument. "firmę nie stać na taki wielki wydatek (przyp. 25.3 mln zl)"
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
kogo pytasz?
tych 1200 którzy wykreślili się z list referendalnych czy może kogoś innego?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Z kręgów zbliżonych do przewodniczącego RN otrzymałem informację o propozycji podwyżek przygotowanej rzekomo przez Morzeńskiego, Bartczaka i Wójtowicza. Propozycja ta podobno zaakceptowana została przez niektóre ZZ. Miała by składać się z następujących elementów:
-rekompensata za brak podwyżek z tzw nikczemnego porozumienia 2,5%
-podwyżka motywacyjna 3%
-premia uzależniona od wyników przedsiębiorstwa
Środki te miały by być uruchomione pod warunkiem zakończenia sporu zbiorowego przez naszą organizację oraz zgody wszystkich stron na zmiany w ZUZP, niestety nie wiem jakie.
 
Slawomir Wrega
Bez szerokich konsultacji ja nie mogę się wypowiadać jak oceniam taką ewentualną propozycję. Napisz proszę co Ty o niej myślisz.
 
Slawomir Wrega
Według niepotwierdzonych informacji w czasie wypracowywania powyższej propozycji Bartczak miał się wypowiedzieć:,, po co dawać im pieniądze? prędzej kaktus wyrośnie mi na ręku niż im wyjdzie referendum".
 
Dobrze zrozumiałem,nagroda???????????za co????????Angry

edit:
Popieram gdy ktoś pisze i mówi prawdę,tak trzymać
Edytowane przez bosman dnia 09.07.2009 14:52
 
Slawomir Wrega
Znamy trochę szczegółowiej propozycję przygotowywaną przez pracodawcę:
-rekompensata za brak podwyżek w ubiegłym roku, jednorazowa wypłata w wysokości 5% x stawka zasadnicza x 9 miesięcy
-3% podwyżka od posiadanych stawek zasadniczych
-5 mln. na fundusz premiowy
Uruchomienie środków według powyższych zasad wymagałoby zmian w ZUZP.
Informacje powyższe otrzymaliśmy nieoficjalnie.
 
Slawomir Wrega
Prezentuję propozycję pracodawcy, nawet jej nie komentuję. Zastanów się Kolego co powoduje, że zamiast odnieść się do niej atakujesz mnie.
 
Slawomir Wrega
Wpisy na tej stronie są dowodem na to kto jakiego języka używa, kto posługuje się argumentami a kto wyzwiskami i pomawianiem innych. Załoga to ludzie myślący mają zdanie na Twój i mój temat. Obaj wiemy jakie, dlatego Ty ukrywasz swoje imię i nazwisko.
 
Slawomir Wrega
Kol. Vhoit propozycja pracodawcy polega na tym, że 5% rekompensata ma być jednorazowa. Zakładając że Twoja stawka zasadnicza wynosi 2000 zł to:
2000x5%x9miesięcy=900zł brutto
Tyle dostaniesz jeden raz i koniec.
3% podwyżka wyniesie: 2000x3%=60zł brutto, to dostawałbyś co miesiąc
Premia: 5000000zł : 3300 pracowników ; 12 miesięcy=126zł brutto średnio na pracownika miesięcznie. Biorąc pod uwagę stanowisko jakie zajmujesz oraz Twoją stawkę zasadniczą możesz liczyć na 1/5 do 1/4 tej kwoty czyli między 31,50 a 25 zł brutto miesięcznie.
Taka jest propozycja pracodawcy, napisz co o nie sądzisz.
 
Slawomir Wrega
Drogi Bolku popatrz w regulamin premiowania, dla Vhoito wskaźnik Zn wynosi 1, a więc pięciokrotnie mniej niż np.dla dyrektorów.
 
Slawomir Wrega
Kol. Mysiek celem zarządu, ogłoszonym rok temu w rozgłośni zakładowej ustami przewodniczącego RN jest uwolnienie się z ograniczeń taryfikatora. Wystąpienie profilaktycznie nagraliśmy.
Przeznaczenie na premię więcej pieniędzy niż wynika to z zapisów ZUZP ma również dowartościować najwyższą kadrę zarządzającą. Pięciostopniowa progresja w naliczaniu premii posłuży temu znakomicie.

edit:
Kol. Bolek przy jednej zmiennej tzn wskaźniku, trzykrotnie mniej niż średnia. Jeżeli nałożysz drugą zmienną tzn stawki zasadnicze, rozpiętość od 1 do 6, wynik będzie, mówiąc delikatnie, nieco gorszy. Oczywiście dla nas maluczkich.


Jeżeli chcesz coś dodać do swojego poprzedniego postu to go edytuj, a nie piszesz bezpośrednio jeden pod drugim. Pozdrawiam. bosman
Edytowane przez bosman dnia 09.07.2009 22:04
 
Marek-ZZPRC
kto wam nakładł do głów świadomość że z tamtego porozumienia dostalibyśmy jak załoga jakąkolwiek kasę.
przecież to "porozumienie" zostało podpisane na 2 dni przed pojawianiem się mediatora w sporze zbiorowym jako przeciwwaga w sporze.
nikt nigdy nie miał zamiaru wypłacić w oparciu o nie jakiejkolwiek kasy bo gdyby chciał to nie było przeszkód aby to zrobić.
nie dajmy się zwariować. to są fakty
to nie jest mój wykręt tylko rzetelne przypomnienie faktów.
owszem można się ekscytować mówią że nie jest tak ale nic z tej ekscytacji nie wynika.
obecna nieformalna propozycja jest kpiną z załogi
zwróć uwagę że mimo iż taryfikator nie działa proponuje się "rekompensatę" procentowo a potem podwyżkę od posiadanych stawek zasadniczych.
zgadzasz się na to???????????
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
o godz. 12 w dyrekcji konfidenci i kolaboranci spotykają się z dyr RB.
będą knuć jak by ty nas wszystkich - pracowników - "wydymać"
może ktoś z uczestników wróci i podzieli się ze wszystkimi ustaleniami.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Kol. Pirat50 masz rację, mają swoje 5 minut. Moim zdaniem, przede wszystkim, musimy pilnować żeby wyrządzone szkody nie były trwałe. Strzec zapisów ZUZP w szczególności rozpiętości tabeli płac oraz ograniczeń dotyczących wyprowadzania pieniędzy z funduszu płac tj. regulaminów nagradzania oraz premiowania.
Nie zgadzam się natomiast z opinią, że daliśmy się sprowokować. W ubiegłym roku zastawili na nas pułapkę, za 5% mieliśmy zrezygnować z wynagradzania zgodnie z taryfikatorem. Tak samo zastawia się potrzask na lisa, jeżeli połakomi się na wyłożony w nim ochłap oddaje skórę.
 
Marek-ZZPRC
regulaminy podpisaliśmy po ustaleniu z pracodawcą że zaczną funkcjonować w chwili wdrożenia taryfikatora. niestety obecnie mimo nie wypełnienia tego warunku pracodawca z poplecznikami chce przeznaczyć fundusze na premie ŁAMIĄC zapisY ZUZP. jest to działanie BEZPRAWNE.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Mam informacje (oczywiście nieoficjalne)o dorobku spotkania pozostałych ZZ z Bartczakiem i Wójtowiczem, które właśnie się zakończyło.
Na dzisiejsze posiedzenie zarządu ZAP , rozpoczynające się o godz 15.oo, Bartczak wniesie następującą propozycję:
- jednorazowa rekompensata za brak podwyżek w ubiegłym roku w kwocie 1700 zł brutto dla każdego pracownika
- około 3,5% podwyżka od stawek zasadniczych od 1 lipca br.

Proszę o opinie.
 
brać co jest
 
Marek-ZZPRC
powiedz pick up ile dostałbyś podwyżki wg tej propozycji i ile będzie ci brakowało do min. stawki z należnej grupy.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17 30,237,965 unikalnych wizyt