24.04.2024 07:01
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
MrMargol mam stawkę 3070 wiec plus 5% =3220,niech nawet teraz bym dostał 2% 3290,jestem w 5gr.zabraknie mi chyba ok350 zł.w nosie mam taką wojnę i tracenie pieniędzy.na dzień dzisiejszy jestm ok.1700 do tyłu,kol.Obserwator ma rację ,robicie to tylko dla siebie.Ktoś tu napisał,że powoli i kazdy by doszedł do swojej kategori.Też tak myślę
a co powiesz o nagrodzie w 2008 roku
 
oczywiście jeszcze fundusz emerytalny od firmy...o ty chyba zapominacie,to drugie 1700
 
ale smageil,myślisz że ja tak się nie czułem kiedys.miałem to samo.każdy patrzy na swoją kieszeń i przyznaj że nic mnie nie obchodzi twój problem.życze ci jak najlepiej ale mi ,pomysl kasa przepada.i jest takich większośc niestety.
 
Marek-ZZPRC
dla pick up:
w 2008r roki ZZPRC otrzymał nagrodę specjalną (tak jak wszystkie inne zz) w wysokości chyba 8000 zł. tę kwotę podzieliliśmy pomiędzy działaczy biorący udział w konsultacjach uzgodnień ZUZP. oddelegowani nie dostali z tej kasy nawet złotówki. ZADOWOLONY?
teraz zapytaj inne zz.
 
www.zzprc.pulawy.pl
MRmargol mamy 3 związkowców na etacie i jeszcze potrzebujemy pomocy działaczy,trochę to zastanawiające.A co do nagrody to nie rozumiem jednego,związek krzyczy jak to idą pieniądze na zarząd,że ktoś dostaje nagrody podwyżki a przeciez robicie dokładnie to samo.dostaliście podwyżke,nagrodę a czepiacie się wszystkich dookoła blokują kase dla pracowników.8000 tys.to ile osób uczestniczyło w negocj.,jedna dwie dodatkowo.coś ściemniasz.
 
Marek-ZZPRC
o konkursy zapytaj Smętnego. tak o nie walczył za Lewickiego.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Na spotkaniu nie byliśmy bo nas nie zaproszono. Pracodawca chce najpierw dogadać sprawę z pozostałymi organizacjami. Do końca nie wiadomo czy w ogóle będą pytali nas o zdanie, ja nadal podtrzymuję, że nie muszą.
Według informacji jakie uzyskałem zarząd ZAP na posiedzeniu w piątek popołudniu zmienił pakiet przygotowany przez Bartczaka z pozostałymi związkami. Podwyżkę zmniejszyli do 3% a odszkodowanie do nieco ponad 1600 zł. Co do innych wypłat o których pisze Kryska to są to deklaracje a nie uzgodnienia.
Co do konkursów, nie ma zgody pozostałych organizacji na uregulowanie tego w ZUZP.
Edytowane przez Slawomir Wrega dnia 12.07.2009 19:32
 
dlaczego odszkodowanie ???,Grina czy odszkodowania to nie zzprc powinien wypłacić.
 
Slawomir Wrega
Kol. Pick up bardzo celna uwaga, winny płaci odszkodowanie.
 
Slawomir Wrega
Można przyjąć taką logikę: Skoro zrozumieli, że są winni braku podwyżek w ubiegłym roku i dobrowolnie wypłacą odszkodowanie, to za rok dotrze do nich, że 3% nie rekompensuje nawet wzrostu cen i też pracownikom należy się rekompensata. Być może zwyczajnie potrzebują paru miesięcy żeby cokolwiek zrozumieć.
 
Slawomir Wrega
Kol. Kryska w takim razie co postanowili w piątek, bo chyba jednak obradowali?
Kubusiu w jakich okolicznościach zapoznałeś się z listą działaczy chronionych przez ZZPRC. Wybacz, że pytam po raz drugi ale poprzednio nie uzyskałem odpowiedzi a jest to sprawa istotna.
Edytowane przez Slawomir Wrega dnia 12.07.2009 21:53
 
Bierzcie co dają. Lepszy rydz niż nic
 
Marek-ZZPRC
na stronach nie ma nic o wypracowanej czy ustalonej propozycji.
jednie na stronie zzit zamieszczono skan pisma z 9 lipca kierowane do zarządu.
marecki. Sławek napisał że planowane rekompensata w kwocie 1600 zł (z piątkowego posiedzenie zarządu zap) to wielkość ok 9% dla pracowników produkcji. nic ponadto.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Prezes poszedł na dwa tygodnie urlopu od dzisiaj. Prawdopodobnie do 27 lipca nic się nie wydarzy.
Dzisiaj mieliśmy otrzymać propozycję wypracowaną przez pracodawcę z pozostałymi organizacjami związkowymi. Oczywiście nic nie dostaliśmy.
Edytowane przez Slawomir Wrega dnia 13.07.2009 20:02
 
Kwota około 1700 zł brutto, o której piszecie nie jest żadną rekompensatą, bo gdyby tak było to byłaby zróżnicowana od stawki, np. pracownik liniowy o stawce 2000 zł dostał by 900 zł, a główny specjalista o stawce 7000 zł dostałby 3150 zł.

Rozmowy o których piszecie są na kanwie pisma do Zarządu trzech reprezntatywnych organizacji ZZIT, NSZZ, ZZPZAP.

Dziwni mnie gdy ktoś pisze: że mało, że jałmużna. Stare przysłowie mówi, "że syty nie zrozumie głodnego" i obawiam się że tak jest w tym przypadku.
Edytowane przez dnia 14.07.2009 07:33
 
Panie Sławku. proponuję na tej stronie nową np 3 dniową ankietę (aby nie przedłużac jak mniemam oczekiwania na oczywisty wynik, i przyśpieszyć podwyżkę) na temat: Czy powinniśmy podpisać się pod pismem trzech pozostałych organizacji związkowych akceptujących propozycję pracodawcy w sprawie podwyżki?
Będzie Pan miał wreszcie konkretną odpowiedż na pytanie co ludzie myślą na temat oporów ZZPRC i ich blokowania należnej i wypracowanej, jedynej możliwej jak na ten moment podwyżki.
Dalsze ociąganie znowu pozostawi wszystkich pracowników z reką w nocniku
 
Slawomir Wrega
Najdrożsi to nie ja wymyśliłem rekompensatę, również nie ja wskazałem na sens tego słowa, dowody we wpisach w tym temacie.
Pozostałe organizacje nie wypracowały jeszcze z zarządem ZAP niczego oficjalnego, nie relacjonują również przebiegu prac. To co wiecie wiecie ode mnie, ja z kolei wiadomości te zdobywam nieoficjalnie.
Czy nie razi Was, że uczestnik rozmów Asmet zachodzi tu tylko po to aby skomentować wpisy innych, natomiast żadnych informacji nie udziela.
Kol. Dalil nie wiemy czy pozostałe organizacje akceptują propozycję pracodawcy, nie wiemy nawet czy ją znają, z niektórych wpisów wynika, że niekoniecznie, np wypowiedź Kryski.
 
DO KOL. Slawomir Wrega
Dlaczego odpowiadasz za innych.
Skąd wiesz czy ktoś ze ZZ relacjonuje proces negocjacyjny czy też nie?
Nie oceniam wpisów, wyjasniam tylko błędne sformuowania typu: rekompensta, odszkodowanie.


 
Do kol. Kryska
Przecież brałeś udział w rozmowach i wiesz że jest tzw. "rekompensata"
Wniosek był o właściwe rekompensaty, czyli 5% stawki razy 9 miesięcy, ale to spwodowało znaczne dysproporcje.

Równa kwota to ukłon do wszytskich pracowników, którzy jednokowo "cierpią" ze znanych wszystkim powodów i braku podwyżek płac.

PS Członkowie ZZIT, którzy podali adresy e-mailowe mają bieżący dostęp do "news" -ów pracowniczych (oczywiscie w miarę możliowści i uzgodnień)
Edytowane przez dnia 14.07.2009 19:02
 
Marek-ZZPRC
Brawo bolek
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.34 30,326,516 unikalnych wizyt