24.04.2024 16:23
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Te firmy są zarządzane najpewniej przez czyjegoś szwagra, a jak nie szwagra to wspólnika w interesach. Pytam tylko czy wiadomo kto podpisał umowy z tymi firmami? Jeżeli tak to wiadomo kim należy zainteresować prokuratora!
 
To że związkowcy wzięli się za handel czytaj politykę to prawda. To że w ZA nie ma polityki kadrowej, też święte słowa! Ale nie porównuj działalności NSZZ Solidarność z ZZPRC. Bo cóż oprócz pielgrzymek do Częstochowy lub Radia Maryja Solidarność zrobiła dla pracowników zmianowych?
 
Jeśli jutro RN poprze projekt o zmianach w systemie wynagrodzeń, to w porządku, można poczekać do stycznia. Ale jeżeli nie, to znowu kolejny miesiąc w plecy! Nie oszukujmy się, podwyżki powinny być od lipca! Najpierw przysnęły związki. Efekt? Podwyżki od września! Potem długie negocjacje i.... podwyżki od stycznia albo wcale?!? Komuś wyraźnie zależy na opóźnianiu. Tylko ciekawe komu?
 
Marek-ZZPRC
RN przyjęła propozycje i w poniedziałek zaczynamy dogrywać szczegóły. nic już nie stoi na drodze do podwyżek od stycznia.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Wreszcie jakaś konkretna wiadomość. Teraz czekamy do poniedziałku i zobaczymy co będzie dalej. Powodzenia!
 
Marek-ZZPRC
myślę ze w poniedziałek temat nie będzie zakończony. potrzeba trochę więcej czasu, którego jak wiadomo do stycznia jest sporo aby dopracować wszystko w najdrobniejszych szczegółach.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Dobra nie oczekuję finałowych rozwiązań w poniedziałek. Ale mam nadzieję że będziesz puszczał farbę w miarę postępu prac.
 
I zrobiło się cichutko...
 
Marek-ZZPRC
chcemy podpisac dokumenty zanim doczekamy nowej wladzy
 
www.zzprc.pulawy.pl
No imamy nową władzę. Czekamy więc na nowego prezesa, a wtedy zobaczymy podwyżki!?
 
Marek-ZZPRC
wydaje sie ze nowego prezesa w tym roku nie zobaczymy z przyczyn formalnych, chyba ze tylnymi dzwiami przez RN. a podwyżki musimy podpisać jak najszybciej zeby nikt nic nie nakręcił.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Panowie podpisujcie szybko, byle z głową-wiem że to nie łatwe.
 
Marek-ZZPRC
opowiem wam troche jak sie sprawy mają.
zaspół negocjacyjny opierając sie na kilku kluczowych założeniach wypracował nową tabele płac i macież przejścia. niestety na przejscie wszystkich poracowników nie wystarczy kasy. dlatego nalezy zmodyfikować założenia i sprawe przeliczyć raz jeszcze.
nasze ostatnie stanowisko zakłada takie oto wynagrodzenia (dla przykładu podam kilka dla najliczniejszych grup zawodowych):

1. aparatowy , laborant, referent - kat 3 min 2881 max 3420
2. sterowniczy, st. referent, maszynista kotła - kat. 4 3421 do 3960
3. mistrz - kat 5 3961 do 4500
4. specjalista - kat 7 5041 do 5580 - propozycja ZZPRC to kat 6 - 4501 do 5040
5. starszy specjalista kat 8. 5581 do 6300 propozycja ZZPRC to kat 7 5041 do 5580.

prosze komentować dowoli ale na temat.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 02.11.2007 10:52
 
www.zzprc.pulawy.pl
Widełki niech by były. Sprawdzić trzeba jedynie liczbę zatrudnionych aparatowych i ślusarzy oraz specjalistów i st.specjalistów!
 
Marek-ZZPRC
porównaj do tego co mają dziś ale wszyscy średnio. nie patrz na siebie i swoje zarobki. wnioskuje ze dziś jestes specjalista i zarabiasz ok 2800 skoro nie widzisz podwyki. popraw mnie jeśli sie myle.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
info dla pepe wg ostatnich danych w ZAP pracuje:
laborant - 201
aparatowy - 578
ślusarz - 74
sterowniczy - 312
mistrz - 233
specjalista - 262
starszy specjalista - 111
nie wiem do czego potrzebujesz ale skoro pytasz to chyba chcesz wykorzystać.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
no to cie kol Azotniak zupełnie nie rozumiem.
zarabiasz dużo mniej od tego co możesz mieć w nowym systemie i nie widzisz podwyżki?
wytłumacz mi to.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Zauważ kolego Azotniak, że płace sterowniczego i specjalisty są zbliżone ze względu na dodatek ruchu ciągłego! Gdyby nie on, to różnica byłaby dość widoczna. Przypomnę tylko wszystkim specjalistom,że jest to zapłata za pracę na trzy zmiany, w soboty, niedziele i święta! Niejednokrotnie, osobiście spotkałem się z wrogim nastawieniem ludzi pracujących w systemie dniówkowym (nie tylko specjalistów) do tego dodatku- że za dużo itp.Ludzie ci nie rozumieli i nigdy chyba nie zrozumieją jak to jest iść do pracy w Wielkanoc, czy w Boże Narodzenie, nie wspominając innych dni wolnych dla nich! Tak na marginesie zapraszam na pięciobrygadówkę! Wszak panie i panowie specjaliści, te same pieniądze i odpowiedzialność mniejsza!(to wasze słowa!)A i trzeba dodać, że jakimś dziwnym trafem na produkcji ludzi brakuje!A przecież tak dobrze płacą. Tylko być sterowniczym albo aparatowym! [laugh]
 
Marek-ZZPRC
jeśli odliczysz kase płaconą za uciążliwy charakter pracy czyli dodatek zmianowy to zobaczysz wreszcie prawidłową proporcje.
jednak nawet jeśli tego nie zrobisz to i tak nie gadzam sie ze specjalista zarabia mniej od sterowniczego bo jest to zwykła nieprawda. polecam lekture starej i nowej tabeli płac oraz szereg wyliczanek publikowanych na tej stronie.

i jeszcze jedno. podczas wprowadzania 5 BOP Gawron wielokrotnie zapraszał do pracy na zmiany. nikt z niedocenianych specjalistów sie nie zgłosił.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 02.11.2007 14:08
 
www.zzprc.pulawy.pl
ciekawe ilu zmianowych zgłosiło się do konkursów na: specjalistów, referentów, kierowników, może kilku
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.16 30,327,561 unikalnych wizyt