20.04.2024 10:38
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co myślisz o negocjacjach płacowych?
bosman
Wyraź swoje zdanie o negocjacjach płacowych...
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
Wink
 
www.zzprc.pulawy.pl
kbohdan
Idea młodszego i starszego w zasadzie jest słuszna. Życie jednak takie idee szybko weryfikuje, jak historia wskazuje na przykładzie specjalistów czy przejść z aparatowego na sterowniczego. O awansie n ie decyduje twój staż, wykształcenie ilość znanych węzłów, tylko większości nepotyzm. W naszej firmie jest to regułą, dlatego jestem przeciwny dzieleniu jakichkolwiek stanowisk na drobniejsze szczeble. I jestem ciekaw jak by klną ten stary, gdyby zamiast niego jakiś pociotek szefa kadr awansował, a nie on.
 
kbohdan
Patologie w zdrowym społeczeństwie występują na marginesie, w naszej firmie jest to chleb powszedni. Ponad rok temu był płacz i zgrzytanie zębami przy roszadach związanych z obecną strukturą. Dziś dawni krzykacze siedzą cicho, nic nie komentują, że jednych się wyrzuca, drugich awansuje bez konkursów i żadnych zasad. I jest w pożo. Przykład chłystek ledwo po studiach mleko pod nosem wynagrodzenie z górnej półki, kto kuzynek prominentnej osoby. I to są zasad, i tego należ się trzymać panowie.
 
Slawomir Wrega
Wlazłem pomyłkowo w mediacje,ale zaraz będę na bieżąco .
 
Slawomir Wrega
Mam pewną propozycję celem uporządkowania dyskusji.Ustalmy wartości stałe. 1.Pracodawca zapłaci nam tylko tyle ile musi. Zgadzacie się?
 
Slawomir Wrega
2.Ustalonych zasad trzeba przestrzegać, dopóki ich się nie zmieni.Zgoda?
Edytowane przez Slawomir Wrega dnia 02.11.2008 18:07
 
kbohdan
Choć byście, ustalili zasady nawet wyjęte z nowego testamentu, to kto ich by przestrzegała. Na pewno nie szef kadr i decydenci w ZA. Tak naprawdę nie chodzi o zasady czy ustalone prawo, tylko o ludzką przyzwoitość, jeżeli jej się nie ma, to zasady tak naprawdę nie istnieją.
 
Slawomir Wrega
Kol.Gruby masz całkowitą rację,ale zgodzisz się , że upośledzenie pracodawcy nie oznacza wyrzeczenia się zasad przez stronę pracowniczą.Dlatego pozwolę sobie postawić jeszcze dwie tezy :3.Niedoskonałe stabilne prawo jest lepsze niż bezprawie.4.Gra zespołowa wymaga poskromienia własnych ambicji. Czy możecie uznać je za prawdziwe?
 
Slawomir Wrega
Kol.kapro nie ma różnych interpretacji, przeczytaj protokół rozbieżności.Jest spór o pieniądze i sposób ich zagospodarowania w funduszu płac.My uważamy, że taryfikator ma pierwszeństwo.Pracodawca i niektórzy inni że premia dla dyrektorów.
 
kbohdan
Wierzcie mi lub nie, ale zgadzam się z wami, ale rzeczywistość jest inna. A tak naprawdę to zasady nie zmieniły się od 96 roku. Te same obowiązują dziś. Problem polega na tym że tylko to dotyczy zawsze tylko zamkniętej grupy pracowniczej. A nie ogółu. Dyskusja powinna się rozwijać, w kierunku koto o tym ma decydować. Moim zdaniem decyzję powinien podejmować bezpośredni przełożony, a na następnie podlegać weryfikacji formalnej przez dział personalny.
 
Slawomir Wrega
Kol.synteza nigdzie nie jest tak,że większość jest byle jakiej jakości.Jestem pewien,że 99% zatrudnionych w ZAP to pracownicy bardzo dobrzy i dobrzy.Problem znajduje się w obszarze zarządzania,szczególnie zarządzania personelem.Dzisiaj polega on, według mnie, na tym,że firmą zarządza przewodniczący rady nadzorczej,pełniąc nieformalnie funkcję,, nad prezesa".Natomiast dyrektorem personalnym jest wskazany przez niego jego zaufany koleś.Zarząd jest ,według mnie, marionetką w ich rękach.
 
Marek-ZZPRC
taka zasada obowiązywała naszej firmie przez wiele wiele lat i do czego doszliśmy?
pracownicy produkcji niezależnie od umiejętności i zaangażowania byli o 4 albo i 5 grup poniżej taryfikatora a dniówkowi co najwyżej 1 lub 2.
tak było dzięki naszej wspaniałej kadrze, która miała pracowników zmianowych w głębokim poszanowaniu.
pamiętacie argument:
bo masz dodatek zmianowy to nie możesz mieć takiej wysokiej stawki zasadniczej.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 03.11.2008 10:53
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Kol.azot na jakiej podstawie twierdzisz,że ja uważam, iż wszystkim od razu należy dać stawki z kategorii docelowych ?
 
kbohdan
Jak zwykle dziwne podziały jak nie na strych i młodych to na nierobów i pracusiów. Kto o tym ma decydować? Jeżeli nie taryfikator.
 
Slawomir Wrega
Kol.azot zgodziliśmy się pod warunkiem dopracowania szczegółów.A mówiąc o niektórych osobach,kogo masz na myśli?
 
Slawomir Wrega
Oświadczam,że żadnych prywatnych spraw z przewodniczącym rady nadzorczej nie mam.
 
kbohdan
Azot to do której ty grupy należysz, chyba nie do młodych pracusi. A życie ustala wręcz coś odwrotnego.
 
Slawomir Wrega
Oświadczam,że do przewodniczącego rady nadzorczej żadnych prywatnych urazów nie mam.Na gruncie prywatnym zwyczajnie się nie znamy.
 
kbohdan
Chyba azot nieźle cię wycenia, jeżeli nie posiadasz kategorii z taryfikatora.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.25 30,318,481 unikalnych wizyt