28.03.2024 11:39
Zobacz temat
 Drukuj temat
Podwyżka dla działaczy
Slawomir Wrega
W połowie stycznia otrzymałem z kadr nowy angaż. Zawiera on propozycję podwyższenia mojego wynagrodzenia zasadniczego od lipca 2008. Do dzisiaj nie zdecydowałem czy go podpisać. Proszę o rady i opinie w tej sprawie.
 
dziadek
hmm... no to jest ciekawe. dasz się kupić? B)
 
Slawomir Wrega
Wynagrodzenie etatowych działaczy i sipa liczone jest od średniej płacy w ZAP. Zasady zapisane są w ZUZP, tak samo jak zasady wynagradzania pozostałych pracowników. Problem moim zdaniem polega na tym, że załoga nie otrzymała należnych podwyżek a działacze otrzymali. Dlaczego w ich przypadku nie przeszkadza wojna w Gruzji, brak gazu, niepodpisanie przez ZZPRC porozumienia 4zz z zarządem? Kryzys też przestał przeszkadzać? To może dać wszystkim?
 
Slawomir Wrega
Azocie według ciebie informację o podwyżkach dla działaczy zamieściłem ponieważ gram pod publikę. Masz prawo do takiej oceny, zastanów się jednak, twoja krytyka zamieszczenia informacji wskazuje, że wolałbyś aby jej nie było. Ciekawe dlaczego?
Poza tym od tak wnikliwego komentatora jak Ty oczekiwać należy, moim zdaniem, nieco głębszych ocen. Odnieś się proszę do faktu, iż podwyżki te uruchomione zostały pomimo nie ustania przyczyn rzekomo blokujących podwyżki dla pozostałych pracowników.
 
dziadek
a ja chciałbym spytać o coś innego, żeby się upewnić. tu nie chodzi o podwyżkę, którą dostali ostatnio wszyscy, tylko o następną (odrębną)?
 
Slawomir Wrega
Azocie to nie są lekkie jajka, to jest obłuda i skandal. Zarząd ZAP od stycznia też dostał podwyżki. Mnie zaproponowali 6758.
 
kbohdan
Widać wszystkie bolki, biją w jedną stronę, dużo ciekawiej było, by gdyby Wręga wziął kasę.
 
Slawomir Wrega
Kol. bolek święta prawda, poczynania naszych decydentów nie mieszczą się w żadnym logicznym ciągu. Do każdej sprawy stosują inne zasady. Pomimo kryzysu firma płaci zobowiązania podatkowe, za węgiel, gaz, itd. Płaci zgodnie ze zobowiązaniami członkom zarządu, dyrektorom, głównym specjalistom, działaczom związkowym i sipowi. Jednocześnie z powodu kryzysu zaniża bezprawnie wynagrodzenia laborantek, aparatowych, sterowniczych, specjalistów, itp. Wyć się chce. Ale niestety nie wszystkim. Słuchałem dzisiaj w rozgłośni sprawozdania zarządu ZZIT. Bony po 50zł i imprezy integracyjne, aż mi się słabo zrobiło. A jaka ciekawa jest ostatnia gazetka kolegów zza ściany, polecam lekturę, naprawdę wiele można się dowiedzieć.
 
Slawomir Wrega
Art. 9
2.Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za pracę w wysokości wynikającej z przyznanej kategorii zaszeregowania i stawki wynagrodzenia zasadniczego oraz inne składniki wynagrodzeń określone w Układzie.
4.Wykaz stanowisk wraz z przyporządkowaną kategorią taryfową określa Taryfikator, stanowiący Załącznik nr 1 do Układu.
5. Tabela wynagrodzeń zasadniczych stanowi Załącznik nr 2 do Układu.

Taryfikator Kwalifikacyjny Stanowisk Pracy.
Aparatowy Procesów Chemicznych, Laborant - kategoria 4
Sterowniczy Procesów chemicznych - kategoria 5

Tabela Wynagrodzeń Zasadniczych.
kategoria 4 - minimum 3061, maksimum 3630
kategoria 5 - minimum 3631, maksimum 4500
 
Slawomir Wrega
Dla pełnego obrazu powinienem był zacytować jeszcze wyjątki z Zasad Zaszeregowania, Przeszeregowania i Awansowania Pracowników. A dokładnie kryteria taryfikacyjne dla użytych w przykładzie stanowisk.
Kol. siwulek problem polega na tym, że kłótni o interpretację nie ma, a jednocześnie ogromna większość załogi nie posiada wynagrodzeń zasadniczych zgodnych z taryfikatorem. Pracodawca wspomagany przez część działaczy związkowych zawsze znajduje powody uzasadniające ten stan. Jednocześnie pewne grupy opłacając z tzw. górnej półki.
Jest to klasyczny przykład stosowania podwójnych standardów.
 
Slawomir Wrega
Proces przyznawania kategorii nazwano w ZUZP Zasadami Zaszeregowania. Odbywa się on na podstawie zapisów cytowanych przeze mnie wyżej.
Rozpoczyna go bezpośredni przełożony pracownika, dokonując jego oceny a następnie wskazania kategorii należnej. Proces kończy się podpisaniem przez pracownika angażu ze stawką wynagrodzenia zasadniczego mieszczącą się w tej kategorii. Od stycznia 2008 większość pracowników ZAP znajduje się w trakcie procesu zaszeregowania, tzn. wskazano im kategorie należne ale jeszcze nie przyznano właściwych stawek wynagrodzenia zasadniczego.
 
Slawomir Wrega
Kol. kryska zasady wynagradzania aparatowych i przewodniczących są określone. Pracodawca przestrzega te dotyczące przewodniczących, a nie przestrzega określających wynagrodzenia aparatowych.
Z tym uzgodnieniem zasad to ciekawa sprawa, muszę to sprawdzić.
 
Sławek się jak zwykle lansuje przed wyborami udając wielkiego figo fago.



1. Podwyżka wynika z racji jak piszecie zapisów układu zbiorowego.

Gdyby jej nie było to by wołanie w drugą stronę o łamanie prawa.

To przewodniczącego stały chwyt.



2. W przyszłym roku na tej samej zasadzie wzrośnie dodatek zmianowy czy Pan Przewodniczący tez będzie apelował by go nie brać?



3. Prawdziwą hipokryzją r11; to jego słowo jest odżegnywanie od czci i wiary o podwyżkę 0,5% gdy pełniąc pewne funkcje (korzystając z tego że się jest związkowcem) bierze się dodatkowo co miesiąc bardzo duże pieniądze o jakich zwykli pracownicy liniowi mogliby pomarzyć.
rady nadzorcze, delegacje samochodem

A może niech z tego zrezygnuje!!!!





A może tak jak w ustawie i płacono za oddelegowanie tak:

- ktoś był maszynistą to ma płacone jak maszynista

- ktoś był st. specjalistą to ma płacone jak st. specjalista

- ktoś był kierownikiem to ma płacone jak kierownik
 
Slawomir Wrega
Starałem się w tym temacie wywołać dyskusję na temat stosowania w ZAP podwójnych standardów. Polegający na przestrzeganiu zasad dotyczących niektórych grup przy jednoczesnym lekceważeniu zasad dotyczących innych. Kol. kryska, bolek i specjalista trudno mi uwierzyć, że nie potraficie dostrzec istoty sprawy. Po co więc piszecie te pierdoły?
 
Slawomir Wrega
Kol. bolek w połowie stycznia przysłali mi w kopercie nowy angaż, jak zobaczyłem co to jest to rzuciłem na kupkę i zapomniałem. W ubiegłym tygodniu pracownica działu kadr zadzwoniła do mnie domagając się zwrotu podpisanego angażu. Odgrzebałem go z papierów, przeczytałem, przemyślałem i zrobiłem to co zrobiłem.
Poza tym wszyscy na tej stronie jesteśmy kolegami.
 
Slawomir Wrega
Kol. synteza nie podpisałem, ponadto zamieściłem informację na stronie.
Kol. kryska według mnie roztrząsasz rzeczy mało istotne, ale zapytany odpowiem. Z ZZPRC w uzgadnianiu zasad wynagradzania oddelegowanych udział brali Krzysio Bohdan i Andrzej Krakowiak, z pozostałych organizacji nie wiem kto. Negocjacje przeciągały się ponieważ pracodawca upierał się przy umieszczeniu oddelegowanych w tabeli, a strona związkowa przy opłacaniu od średniej zakładowej. Dokładną datę podpisania porozumienia będę mógł podać jak sprawdzę w dokumentach, w biurze będę w piątek.
Powiem jeszcze, że moim zdaniem, naliczanie wynagrodzenia działaczy związkowych od średniej płacy w zakładzie jest rozwiązaniem najlepszym. Natomiast co do jawności, napisałem ile mi zaproponowali. Mogę jednak mieć z tego powodu problemy, wynagrodzenia wszystkich przewodniczących są jednakowe, ujawniając swoje ujawniłem pozostałych. Będę jednak w razie zarzutów tłumaczył się działaniem w ważnym interesie społecznym.
 
A jaki to ważny interes społeczny? Może coś bliżej?
Płacenie oddelegowanym z ostatniego stanowiska ? - Ja jestem gotów rozważyć taką propozycję.

Co do uzgadnianiu wielkości wynagrodzenia to polecam lek "Bilobil"?

 
Marek-ZZPRC
kryska. zapytaj swojego przewodniczącego czy też tak myśli.
ja w chwili kiedy uzgodniliśmy i naliczono nowe stawki dla oddelegowanych przygotowałem na ten temat pełną informację na tę stronę internetową. już jmiałem wklejać kiedy zaatakował mnie Stefan Karaś i Andrzej Świderski powołując się na ustawe o ochronie danych osobowych wymusili wstrzymanie. potem konsultowałem to z kolegami i dla świętego spokoju ta publikacja nie opuściła naszego biura.
było o tym na tej stronie wiele hałasu.
jeśli kryska chcesz mogę to wkleić choćby jutro rano.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Do: kol. internauty Slawomira Wrega

Sławek żeby nie było to ty wywołałeś tą dyskusję.

1.Nie wiem o jakich negocjacjach piszesz że to niby Krakowiak i Bohdan, ale w tych co ja brałem udział i dotyczyły ostatnich wynagrodzeń oddelegowanych to Ty kol. Sławomirze W. brałeś udział.

2.Wynagrodzenie oddelegowanych jest waloryzowane co roku, czyli:
a.To nie jest podwyżka tylko waloryzacja (były lata że ono się zmniejszało)
b.Jeśli jest to kontrowersyjne to gotowy jestem na wniosek przewodniczącego
Sławomira na poprawkę układu zbiorowego:
-żaden składnik wynagrodzenia ani samo wynagrodzenie nie będzie waloryzowane od średniej jeśli w zakładzie nie było podwyżek (czy coś takiego)

3.Jeśli jesteś tak prawy na jakiego się kreujesz kol. Sławomirze W. to zaproponuj by, oddelegowani mieli płacone ze stanowiska z jakiego odeszli (jak pisze internauta st. specjalista) i usiądziemy do stołu rozmów i porozmawiamy na ten temat (przypomnij mi Ty byłeś maszynistą? To ile ?)

4.Jeśli jesteś tak prawy na jakiego się kreujesz kol. Sławomirze W. to wymień wszystkie swoje dochody związane z działalnością związkową (czy to prawda co pisze internauta st. specjalista?)

Bądź mężczyzną i odpowiedz na wszystkie pytania.

 
Marek-ZZPRC
ASmet, a w ilu firmach ty pracujesz, na ilu etatach w 8 godzin?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.22 30,237,786 unikalnych wizyt