28.03.2024 09:19
Zobacz temat
 Drukuj temat
Podwyżka dla działaczy
Ile powinien zarabiać oddelegowany związkowiec za:

- oderwanie od pracy zawodowej nie bycie w branży (wiedza, doświadczenie),
- narażanie się pracodawcy i innym osobom z kadry managerskiej,
- czasem nie ma gdzie wrócić (stanowisko, z którego się odeszło zajęte)
- stres związany z ciągłymi kontaktami z ludźmi, nie zawsze rozumiejący charakter pracy związkowca i możliwości w realizacji próśb,

 
W ZAP są ustalone wynagrodzenia oddelegowanych. Ja też brałem w nich udział.
 
Nie zacząłem dyskusji o zarobkach oddelegowanych. O tym już była dyskusja.

Moja wypowiedź jest głownie w temacie waloryzacji.
Karłem moralnym (podoba mi się to słowo) jest gdy ktoś kto ostentacyjne odrzuca 0,5% waloryzację wynagrodzenia z mocy prawa, lansując się tym, gdy z racji funkcji ma się profity nawet pięćdziesięciokrotnie większe niż cała ta waloryzacja..

Jak wiec uważasz zarobki oddelegowanych ile?
Edytowane przez dnia 09.03.2009 14:47
 
okey pozdrawiam
 
Ponawiam pytanie do Przewodniczącego
jaki był przelicznik średniej zakładowej dla oddelegowanych przed podpisaniem zamieszczonego tutaj porozumienia?
 
Slawomir Wrega
Kol. nowy wtedy obowiązywały inne zasady wynagradzania, przede wszystkim wypłacany był dodatek za staż pracy, dzisiaj natomiast jest goła stawka zasadnicza.
 
Jaki jest teraz to wiem
ale widac brak odwagi by ujawnić stary przelicznik
a pstępując zgodnie ze sztuką negocjacji to na pewno w grę wchodził przelicznik powyżej 2
może uczestnicy negocjacji powiedzą coś więcej
np.A Smętek-śmiało
 
Slawomir Wrega
Kochany azocie jeżeli rozumiesz o co pyta kol. nowy to mi wytłumacz.
 
"Nowy" ja też nie wiem czego dotyczy pytanie? Jaki przelicznik? Jakie dwa?

Kiedyś zasady wynagrodzeń oddelegowanychbyły= średnia razy wskaźnik + stażowe+szkodliwe +funkcyjne.
Teraz =średnia*wskaźnik bez dodatków.
 
no dobrze jezeli macie problemy to zapytam wprost
1.jakie stawki brutto mieliście przed zmianą zasad wynagradzania w ZAP
2.jakie stawki brutto posiadacie obecnie
każdy zainteresowany porówna sobie wasze podwyżki ze swoimi i wyciągnie odpowiednie wnioski
proste?
 
Slawomir Wrega
Kol. nowy przed zmianą zasad wynagradzania, polegającą na likwidacji większości dodatków, działacze związkowi, podobnie jak pozostali pracownicy, mieli bardzo różne płace. Niektórzy przewodniczący zarabiali mniej od wiceprzewodniczących. Po zmianie zasad płace działaczy zostały zrównane. Podwyżka najstarszego przewodniczącego nie była imponująca, za to najmłodszego jak najbardziej. Dzisiaj wiemy, że zrównanie płac działaczy jednym pociągnięciem okazało się błędem. Należało proces ten przeprowadzać tak samo jak w stosunku do reszty załogi. Czyli obliczyć różnicę do stawki należnej i przyznać podwyżkę w takim samym procencie liczonym od różnicy jak reszcie załogi. Na pewno tak potraktowany najmłodszy przewodniczący nie mówiłby dzisiaj o podwyżkach motywacyjnych. Krzyczałby, mało tego ryczał, że muszą być podwyżki wdrażające taryfikator.
 
Slawomir Wrega
Drogi azocie nie ma sytuacji bez wyjątków. Każda społeczność zbudowana jest na podobieństwo krzywej Gaussa. Chodzi tylko o to żeby ekstrema nie zdominowały zdrowej większości. Odnośnie ruchu związkowego to w najwyższych gremiach dialogu społecznego trwa dyskusja o sposobach wzmocnienia największych organizacji. Myślę, że stanie się to w niedługim czasie.
 
kbohdan
Obserwator ta dyskusja jest bez sensu, zwróci tylko uwagę, jak są rozłożone obciążenia kryzysu, dla pracowników są tylko koszty, a dla zarządzających podwyżki. Co do zaślepienia to pamiętam, jak dbano o pracowników RC przed, a jak po powstaniu ZZPRC. Przypomnę tylko, że na samej stawce zasadniczej różnica między pracującym na zmiany a dniówkowym wynosiła około 40%, od czego były naliczane premie, podwyżki, nagroda z zysku. Twoje krytyczna nastawienie do zdziałań ZZPRC, wynika osobistego urazu.
 
nie ma to jak wspiąć się na ekstremum i prawić pospólstwu banaly ze tak ułożony jest świat.
ale jak mówią łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi
 
Slawomir Wrega
Obserwatorze wczoraj nie było żadnej rozmowy z zarządem. Jeżeli natomiast chodzi o premię to tylko my dążymy do jej wypłacenia. Napisz proszę z imienia i nazwiska kto Ci opowiada takie brednie, bo nie sądzę że sam je wymyślasz.
 
Slawomir Wrega
Kol. bolek oświadczam, że jestem przytomny i trzeźwy.
 
Slawomir Wrega
Obserwatorze imię i nazwisko łajdaka najpierw a później będę odpowiadał na pytania.
 
Marek-ZZPRC
ciekawe czy wystąpienie o premie wielkanocną będzie z poszanowaniem regulaminu premiowania zawartego w zuzp czy z kosmosu?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Azocie z przewodniczącym Możeńskim prowadzimy korespondencję w sprawie jego niefortunnej wypowiedzi. W ostatnim piśmie wezwaliśmy go do opublikowania w rozgłośni sprostowania. Jeszcze nie wiadomo gdzie sprawa znajdzie swoje zakończenie.
To co pisze obserwator też można odpowiednio zakwalifikować, dlatego kryje on nazwisko łajdaka rozpuszczającego te pomówienia.
 
Właściwie to P.Wręga powinien powiedzieć czy się zgadza.Też słyszałem że premia to była i się zmyła.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.37 30,237,430 unikalnych wizyt