12,486,767 unikalnych wizyt
.

Bizantyjskie obyczaje z Tarnowa i Polic przenoszone są niestety do Puław. Jaskrawym tego przykładem jest powołanie w ostatni piątek (27 kwietnia) 28 nowych dyrektorów i przyznanie im wynagrodzeń niezgodnych z zasadami obowiązującymi w Puławach. Stało się tak na mocy uchwały podjętej przez zarząd Puław stosunkiem głosów trzy do dwóch (Puławiacy głosowali oczywiście przeciw).

 

Przypomnijmy, w Puławach dyrektor może otrzymać wynagrodzenie zasadnicze na poziomie ok. 25 tys. zł. Zasady przyznawania premii kwartalnej są takie same jak w przypadku pozostałej części załogi, czyli zgodnie z regulaminem premiowania. Tymczasem według zasad tarnowsko-polickich wynagrodzenie zasadnicze jest przyznawane „według uznania”, a premia... „po uważaniu”. Nie ma więc tu żadnych jasnych reguł i zasad, a według naszych szacunków chodzi o wynagrodzenia rzędu 50 tys. zł miesięcznie.

 

W celu przykrycia przekrętu przeprowadzono prowokację polegającą na opublikowaniu przez żółte związki zawodowe pisma o rzekomych nieprawidłowościach w wynagradzaniu działaczy związkowych ze związków tworzących komitet strajkowy. Odbyło się to tak, że w środę (25 kwietnia) w biurze wiceprezesa zarządu, o którym mowa w postulacie strajkowym nr 3, odbyło się spotkanie z reprezentacją żółtych związków zawodowych. Już następnego dnia podpisany paszkwil został przekazany zarządowi, radzie nadzorczej oraz opublikowany na stronach internetowych. 

 

Rada Pracowników negatywnie zaopiniowała  zmiany w schemacie organizacyjnym Zakładów Azotowych „Puławy”, polegające na utworzeniu 23 stanowisk dyrektorskich w nowym Departamencie Korporacyjnym Handlu Agro. Zarząd rozpoczął konsultacje z Radą Pracowników w celu zmiany tej negatywnej opinii, proponując Radzie utworzenie czterech stanowisk dyrektorskich, na co Rada wyraziła wstępną zgodę. Co do wynagradzania, Rada oczywiście negatywnie zaopiniowała propozycję zarządu dotyczącą wynagradzania tych czterech osób poza ogólnymi zasadami. W trybie roboczym zarząd zaproponował wynagradzanie jednego dyrektora na specjalnych warunkach. To również nie spotkało się to z aprobatą Rady. Jednak wobec podjęcia przez zarząd uchwały 27 kwietnia konsultacje z Radą Pracowników zostały przerwane.

 

Zasiadanie w zarządach spółek oraz pełnienie jednoczenie funkcji dyrektorskich w innych, trudne do policzenia rady nadzorcze, niezliczone zespoły zadaniowe i komitety sterujące, służbowe samochody, złote karty, wynajęte na koszt firmy mieszkania i rzesza małych związków zawodowych na usługach... Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę to trudno się dziwić, że towarzystwu poprzewracało się w głowach.

 

S. Wręga

Komentarze
#1 | Nowy1 dnia 30.04.2018 17:20:43
Ciekawe kto oddał nas w tarnowskie łapy Heniek?
#2 | Nowy1 dnia 30.04.2018 20:03:00
Myślę że gdyby stara ekipa się utrzymała to byśmy skończyli w łapach Acronu. Taki był plan. Połączyć chemię w Polsce w grupę i pchnąć wszystko razem ruskim.
#3 | Marek-ZZPRC dnia 01.05.2018 06:10:29
Czy już możemy mówić głośno że to było wrogie przejęcie a nie baśniowa konsolidacja?
#4 | putin dnia 01.05.2018 16:59:02
Myślę , że dla dobra Naszych zakładów trzeba zebrać się i napisać inteligentne pismo do Jarosława, to co wyczynia ten wardacki przechodzi już pewne nieprzekraczalne granice. Należy wskazać nadchodzące trudne czasy obciął parlamentarzystom może przyjrzy się sytuacji w Azotach
#5 | iskra dnia 01.05.2018 20:05:36
Tajemnica PiS to to że prezes Jarosław nie ma już w partii nic do powiedzenia,stał się tylko fasadą.Morawieckiego gospodarka go nie interesuje,zajmuje się raczej żonglowaniem cyframi aby wykazać jak jest "cudnie" i w tym miejscu mogą się z Wardackim doskonale porozumieć.Morawiecki doskonale patrzy co tu by komu jeszcze zabrać(vide podatek"solidarnościowy"Wink-jak to mówią niektórzy to bankster w czystej postaci.Był już informowany o możliwości strajku w Puławach ale nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia ani nie wzbudziło żadnego zainteresowania sytuacją.Na marginesie dodam że pismo do prezesa Jarosława o treści"Wręga samo zło"było wysłane przez żółtych "związkowców"-TW "Ala"z kolegami...Wydaje się że należy zaostrzyć sytuację i działać w kierunku strajku bo tzw "rynki "przestały wierzyć w jego możliwość.Albo podać się i potulnie czekać aż rozgrabią nas do reszty...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Mówi się o nim przy każdych wyborach. Trudno rozpoznać autora. Rozpala ogromne emocje. Istnieje tylko w przekazie ustnym. Czy chodzi o:

Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
29% [2 głosów]

Utworzenie pionu miłości?
Utworzenie pionu miłości?
0% [0 głosów]

Przywrócenie dodatku stażowego?
Przywrócenie dodatku stażowego?
71% [5 głosów]

Ogółem głosów: 7
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08.03.2019 15:11

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Perun
25.03.2019 23:02
Małe miasto,mała firma,móżgu trza uźyć.....

Gucio
25.03.2019 08:21
No to dopiero kierowniczka z ZAP! Jak ona awansowała z referenta i bez wykształcenia wtedy, no ciekawe. Taką kadrę reprezentuje!!! Sad

Gucio
25.03.2019 08:18
Ciekawe dlaczego Czarnecka tak się wstydzi Puław. Wszyscy wiedzą, że skończyła Puławską Szkołę Wyższą a ta ciągnęła w radiowęźle, że w Lublinie, no wstyd!

Janusz Tracz
24.03.2019 17:38
Biorąc pod uwagę, że po instalacjach walają się papierowe odpowiedniki TVPiS i nic innego, poparcie załogi mnie specjalnie nie dziwi.

iskra
24.03.2019 10:03
w zamian za kilka stołków dla siebie łącznie z "dobrodziejem" Karpińskim.Żółte związki wykonały to co im zlecono z dyrekcji.

iskra
24.03.2019 09:58
Pamięta,pamięta.St
rajk został zdławiony przy pomocy "związkowców" co to zawsze zarządem zanim ówczesne ministerstwo skarbu wychyliło się z"konsolidacją" którą "nasz zarząd

Nowy1
24.03.2019 08:59
Możesz się do nauczycieli przyłączyć jak chcesz sobie postrajkować.

Perun
23.03.2019 23:47
O co był strajk za PO ktoś pamięta?robią co chcą,cisza. ...

Perun
23.03.2019 23:45
Dobra zmiana jedzie po bandzie,a w tej firmie dalej sporo wyznawców,paradoks
.

iskra
23.03.2019 09:57
Żołnierzy... Smiech