12,714,380 unikalnych wizyt
Poszerzony Zarząd o wyborach w ZAP

1 marca odbyło się posiedzenie Poszerzonego Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego. Jednym z najważniejszych punktów porządku obrad było przygotowanie do mających się odbyć w najbliższych tygodniach w naszej spółce wyborów: członka zarządu z wyboru załogi oraz rady pracowników. Sytuację dotyczącą wyborów przedstawił przewodniczący ZZPRC Sławomir Wręga, który przypomniał, że skończyła się kadencja obecnego zarządu i rozpoczęły się procedury związane z wyborami, tj. Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na członków zarządu oraz ogłosiła wybory członka zarządu reprezentującego załogę. Główna Komisja Wyborcza ogłosiła kalendarz wyborczy, z którego wynika m. in., że pierwsza tura głosowania na przedstawiciela pracowników w zarządzie odbędzie się w dniach 11-15 marca.

 

Przypomniał też, że w 2016 r. ZZPRC udzielił w tych wyborach poparcia Andrzejowi Skwarkowi, startującemu z rekomendacji Związku Zawodowego Inżynierów i Techników. Jego zdaniem jest on jedynym członkiem zarządu, który stoi po stronie załogi oraz puławskich zakładów. Ponadto doskonale zna sprawy związane z produkcją i funkcjonowaniem zakładu.Następnie głos zabrał zaproszony do udziału w spotkaniu zarządu Andrzej Skwarek. Poinformował on, że mimo iż w poprzednich wyborach startował do zarządu z ramienia ZZIT, to ostatnie trzy lata pokazały, że bardzo dobrze współpracowało mu się z przedstawicielami ZZPRC. Cenił rozmowy i dyskusje z przedstawicielami tego związku, otrzymywał od nich wsparcie niezbędne do pracy. Podkreślił, że rzeczywiście zna naszą firmę, sama produkcja stanowi w niej ogromny obszar. Ponadto ceni sobie współpracę z osobami uczciwymi i posiadającymi wiedzę. W pracy zawsze ważny jest szacunek ludzi. Nie chodzi o to, by się poukładać, by zapewnić sobie – jak to się mówi – miękkie lądowanie po zakończeniu kadencji. Moje stanowisko zawsze było jasne – ja wiem, kto dał mi mandat do tej pracy i kogo reprezentuję – podsumował swoje wystąpienie A. Skwarek.

 

W dyskusji podkreślano, że kontrola społeczna jest niezbędna - potrzebny jest ktoś, kto potrafi rozmawiać ze związkami, kto umie słuchać pracowników. W najbliższym roku są do realizacji ważne zadania takie, jak m.in. wdrażanie taryfikatora. Konieczne jest podjęcie działań, by i w kolejnych latach załoga otrzymywała podwyżki.


Następnie S. Wręga zaproponował, by ZZPRC - jako swojego kandydata w wyborach na członka zarządu - wystawił Andrzeja Skwarka. Poinformował, że ma on również poparcie ZZIT i Społecznego Związku Zawodowego. Odbyło się głosowanie – Andrzej Skwarek otrzymał w nim pełne poparcie Poszerzonego Zarządu.

W dalszej części posiedzenia przewodniczący S. Wręga przedstawił kwestie związane z wyborami do rady pracowników. Krótko podsumował pracę rady w ostatniej kadencji. Zaproponował, by ZZPRC wystawiło na kolejną kadencję następujących kandydatów: Małgorzatę Siedliską, Annę Ozgę, Piotra Kruka, Eryka Kowalczuka, Damiana Woźniaka, Szczepana Góreckiego i Sławomira Wręgę. Uchwała w tej sprawie podjęta została jednogłośnie.


Członkowie poszerzonego zarządu rozmawiali również o sprawach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, na temat ubrań roboczych oraz o sytuacji w Grupie Azoty i w naszej spółce. Przewodniczący przedstawił kwestie związane ze sporem zbiorowym. Dyskutowano również na temat kartek żywnościowych.

Komentarze
#1 | Slawomir Wrega dnia 01.04.2019 13:04:38
W związku z rezygnacją Piotra Kruka w jego miejsce wskazaliśmy Andrzeja Nowaka.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Mówi się o nim przy każdych wyborach. Trudno rozpoznać autora. Rozpala ogromne emocje. Istnieje tylko w przekazie ustnym. Czy chodzi o:

Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
15% [2 głosów]

Utworzenie pionu miłości?
Utworzenie pionu miłości?
0% [0 głosów]

Przywrócenie dodatku stażowego?
Przywrócenie dodatku stażowego?
85% [11 głosów]

Ogółem głosów: 13
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08.03.2019 15:11

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

putin
20.05.2019 20:57
Prezesowi myli się jednak chronologia wydarzeń. Wpierw gotówka next zabawa i świętowanie

KREATYWNY48
20.05.2019 18:29
a impreza na Dzień Chemika 1 czerwca Smiech

Marek-ZZPRC
20.05.2019 14:27
Wypłata nagrody na DChemika z wypłata do 10 czerwca.

GrzegorzMandziarz
20.05.2019 13:57
A obecnie GA proponuje "0" zł na dywidendę bo mają inwestycje. To co miała znaczyć wypowiedź jednego z prezesow GA że to w Puławach są największe nakłady inwestycyjne?

GrzegorzMandziarz
20.05.2019 13:54
Niedawno ukazał się taki artykuł: https://www.bankie
r.pl/wiadomosc/Gru
pa-Azoty-podtrzymu
je-polityke-dywide
ndowa-7613936.html

Krzysiek
20.05.2019 12:56
Już wiadomo czego tak mało na dzień chemika...

Krzysiek
20.05.2019 12:53
https://chemia.wnp
.pl/azoty-uciesza-
sie-z-dywidendy-z-
pulaw,345805_1_0_0
.html

Janusz Tracz
19.05.2019 13:32
Jaśniepaństwo mają gest Smile

Zwierzak0071
17.05.2019 14:28
800zł ma się rozumieć brutto??? I kiedy będzie wypłacone??? Z wypłatą do 10 czerwca???

Krzysiek pulawy
17.05.2019 13:04
Marek to prawda że 800 bo nie rozumie tego śmiechu.