12,486,644 unikalnych wizyt
Poszerzony Zarząd o wyborach w ZAP

1 marca odbyło się posiedzenie Poszerzonego Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego. Jednym z najważniejszych punktów porządku obrad było przygotowanie do mających się odbyć w najbliższych tygodniach w naszej spółce wyborów: członka zarządu z wyboru załogi oraz rady pracowników. Sytuację dotyczącą wyborów przedstawił przewodniczący ZZPRC Sławomir Wręga, który przypomniał, że skończyła się kadencja obecnego zarządu i rozpoczęły się procedury związane z wyborami, tj. Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na członków zarządu oraz ogłosiła wybory członka zarządu reprezentującego załogę. Główna Komisja Wyborcza ogłosiła kalendarz wyborczy, z którego wynika m. in., że pierwsza tura głosowania na przedstawiciela pracowników w zarządzie odbędzie się w dniach 11-15 marca.

 

Przypomniał też, że w 2016 r. ZZPRC udzielił w tych wyborach poparcia Andrzejowi Skwarkowi, startującemu z rekomendacji Związku Zawodowego Inżynierów i Techników. Jego zdaniem jest on jedynym członkiem zarządu, który stoi po stronie załogi oraz puławskich zakładów. Ponadto doskonale zna sprawy związane z produkcją i funkcjonowaniem zakładu.Następnie głos zabrał zaproszony do udziału w spotkaniu zarządu Andrzej Skwarek. Poinformował on, że mimo iż w poprzednich wyborach startował do zarządu z ramienia ZZIT, to ostatnie trzy lata pokazały, że bardzo dobrze współpracowało mu się z przedstawicielami ZZPRC. Cenił rozmowy i dyskusje z przedstawicielami tego związku, otrzymywał od nich wsparcie niezbędne do pracy. Podkreślił, że rzeczywiście zna naszą firmę, sama produkcja stanowi w niej ogromny obszar. Ponadto ceni sobie współpracę z osobami uczciwymi i posiadającymi wiedzę. W pracy zawsze ważny jest szacunek ludzi. Nie chodzi o to, by się poukładać, by zapewnić sobie – jak to się mówi – miękkie lądowanie po zakończeniu kadencji. Moje stanowisko zawsze było jasne – ja wiem, kto dał mi mandat do tej pracy i kogo reprezentuję – podsumował swoje wystąpienie A. Skwarek.

 

W dyskusji podkreślano, że kontrola społeczna jest niezbędna - potrzebny jest ktoś, kto potrafi rozmawiać ze związkami, kto umie słuchać pracowników. W najbliższym roku są do realizacji ważne zadania takie, jak m.in. wdrażanie taryfikatora. Konieczne jest podjęcie działań, by i w kolejnych latach załoga otrzymywała podwyżki.


Następnie S. Wręga zaproponował, by ZZPRC - jako swojego kandydata w wyborach na członka zarządu - wystawił Andrzeja Skwarka. Poinformował, że ma on również poparcie ZZIT i Społecznego Związku Zawodowego. Odbyło się głosowanie – Andrzej Skwarek otrzymał w nim pełne poparcie Poszerzonego Zarządu.

W dalszej części posiedzenia przewodniczący S. Wręga przedstawił kwestie związane z wyborami do rady pracowników. Krótko podsumował pracę rady w ostatniej kadencji. Zaproponował, by ZZPRC wystawiło na kolejną kadencję następujących kandydatów: Małgorzatę Siedliską, Annę Ozgę, Piotra Kruka, Eryka Kowalczuka, Damiana Woźniaka, Szczepana Góreckiego i Sławomira Wręgę. Uchwała w tej sprawie podjęta została jednogłośnie.


Członkowie poszerzonego zarządu rozmawiali również o sprawach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, na temat ubrań roboczych oraz o sytuacji w Grupie Azoty i w naszej spółce. Przewodniczący przedstawił kwestie związane ze sporem zbiorowym. Dyskutowano również na temat kartek żywnościowych.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Mówi się o nim przy każdych wyborach. Trudno rozpoznać autora. Rozpala ogromne emocje. Istnieje tylko w przekazie ustnym. Czy chodzi o:

Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
29% [2 głosów]

Utworzenie pionu miłości?
Utworzenie pionu miłości?
0% [0 głosów]

Przywrócenie dodatku stażowego?
Przywrócenie dodatku stażowego?
71% [5 głosów]

Ogółem głosów: 7
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08.03.2019 15:11

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Perun
25.03.2019 23:02
Małe miasto,mała firma,móżgu trza uźyć.....

Gucio
25.03.2019 08:21
No to dopiero kierowniczka z ZAP! Jak ona awansowała z referenta i bez wykształcenia wtedy, no ciekawe. Taką kadrę reprezentuje!!! Sad

Gucio
25.03.2019 08:18
Ciekawe dlaczego Czarnecka tak się wstydzi Puław. Wszyscy wiedzą, że skończyła Puławską Szkołę Wyższą a ta ciągnęła w radiowęźle, że w Lublinie, no wstyd!

Janusz Tracz
24.03.2019 17:38
Biorąc pod uwagę, że po instalacjach walają się papierowe odpowiedniki TVPiS i nic innego, poparcie załogi mnie specjalnie nie dziwi.

iskra
24.03.2019 10:03
w zamian za kilka stołków dla siebie łącznie z "dobrodziejem" Karpińskim.Żółte związki wykonały to co im zlecono z dyrekcji.

iskra
24.03.2019 09:58
Pamięta,pamięta.St
rajk został zdławiony przy pomocy "związkowców" co to zawsze zarządem zanim ówczesne ministerstwo skarbu wychyliło się z"konsolidacją" którą "nasz zarząd

Nowy1
24.03.2019 08:59
Możesz się do nauczycieli przyłączyć jak chcesz sobie postrajkować.

Perun
23.03.2019 23:47
O co był strajk za PO ktoś pamięta?robią co chcą,cisza. ...

Perun
23.03.2019 23:45
Dobra zmiana jedzie po bandzie,a w tej firmie dalej sporo wyznawców,paradoks
.

iskra
23.03.2019 09:57
Żołnierzy... Smiech