12,344,919 unikalnych wizyt
Z prac Rady Nadzorczej ZAP.
Z Firmy

W dniach 14 i 15 września odbyło się kolejne posiedzenie RN naszych Zakładów. Jak na początku każdego posiedzenia RN została zapoznana z wynikami ekonomiczno-finansowymi Spółki za ostatnie - tym razem dwa miesiące. Miesiąc czerwiec zamyka rok obrotowy Spółki kwotą 226 mln zł zysku netto, jest to drugi co do wielkości zysk w historii naszych zakładów, w opinii RN jest to sukces wszystkich pracowników i oczywiście za ten sukces należy się pracownikom nagroda z zysku.


Kolejny analizowany miesiąc - lipiec - otwiera nowy rok obrotowy, utrzymujący się popyt na nasze produkty przy dobrych cenach oraz osłabienie złotówki pozwoliły uzyskać satysfakcjonujące wyniki w trudnym okresie dla naszej branży. Zamknięcie roku obrotowego wymaga podjęcia stosownych uchwał przez RN: ocenę jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego, ocenę sprawozdania z działalności Zarządu Spółki, ocenę wniosku co do podziału zysku, absolutoria. Wszystkie procedury zostały rozpoczęte, w tym celu RN spotkała się z biegłym rewidentem Spółki, wysłuchała jego opinii z badania jednostkowego sprawozdania finansowego, co do zgodności ze stanem faktycznym i dokumentami Spółki. Biegły rewident wydał ocenę pozytywną bez zastrzeżeń, co pozwoli RN na następnym posiedzeniu także pozytywnie opiniować jednostkowe sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności Zarządu. Tematem następnego posiedzenia będzie także ocena sprawozdania skonsolidowanego, ocena wniosku co do podziału zysku oraz absolutoria dla członków Zarządu.


Kolejnym punktem posiedzenia jakim się zajmowaliśmy, to rozpoczęcie procedury wyboru biegłego rewidenta na nowy rok obrotowy, zakończenie wyboru to także temat na następne posiedzenie. RN analizowała lokowanie nadwyżek finansowych oraz Zarządzanie Ryzykiem Walutowym, ten obszar w ocenie RN działa bardzo dobrze i nie wymaga podejmowania dodatkowych czynności.


Bardzo ważnym punktem posiedzenia tej Rady był temat związany z nabyciem od Skarbu Państwa akcji spółki Azoty-Adipol S.A. Spółka ta to producent nawozów, chemii technicznej, dodatków do żywności, chemii medycznej, ponadto dla naszej firmy to bardzo atrakcyjna baza logistyczna doskonale wpisująca się w nową strategię Puław. W ocenie RN przejęcie zakładów w Chorzowie jest dla nas kolejnym korzystnym krokiem służącym budowie silnej Grupy Kapitałowej z centrum w Puławach.


Kolejny temat związany był z Planem finansowym Spółki na nowy rok obrotowy, z uwagi na spór zbiorowy oraz brak rozstrzygnięcia w kwestii wynagrodzeń temat ten został przełożony na kolejne posiedzenie. Rada Nadzorcza została zapoznana z tematem i kolejnymi etapami sporu zbiorowego, przedstawione zostały zdania co do głównego czynnika spornego czyli taryfikatora kwalifikacyjnego stanowisk pracy( a dokładnie przyczyn braku jego wdrożenia). Ja na swoim przykładzie pokazałem, że pomimo spełniania wymagań kwalifikacyjnych i 20- letniego stażu pracy ciągle nie osiągnąłem swojej kategorii docelowej. Sytuacja ta w ocenie RN wymaga naprawy, jednak decyzje te leżą wyłącznie po stronie Zarządu, w tym miejscu chcę zdementować plotki jakoby RN odbyła głosowanie w sprawie obowiązywania w firmie taryfikatora (starego bądź nowego) , decyzje te nie należą do kompetencji RN.


Kolejne tematy to Mapa ryzyk na nowe półrocze, wykaz audytów i kontroli, comiesięczny raport z budowy Instalacji Odsiarczania Spalin, cztery wnioski inwestycyjne, dotacje dla Ogniska TKKF; Chemik i koła PTTK. Wszystkie te kwestie uzyskały pozytywną ocenę RN. Kolejne posiedzenie odbędzie się pod koniec października.

 

Andrzej Bartuzi


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Czy uważasz, że Shoutbox powinien mieć:

tak jak teraz 50 znaków
tak jak teraz 50 znaków
13% [3 głosów]

tak jak było 150 znaków
tak jak było 150 znaków
61% [14 głosów]

nieograniczona ilość znaków
nieograniczona ilość znaków
17% [4 głosów]

Shoutbox powinien być skasowany
Shoutbox powinien być skasowany
0% [0 głosów]

komentarze i forum są zbędne, wystarczy shoutbox
komentarze i forum są zbędne, wystarczy shoutbox
9% [2 głosów]

Ogółem głosów: 23
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 14.07.2016 12:58

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Krzysiek
15.02.2019 11:29
Dzięki za odp.

Marek-ZZPRC
15.02.2019 09:03
PITy będą rozsyłane od poniedziałku.

Robert2
15.02.2019 07:21
Orson, czy ty jestes zdrowy?

Marek-ZZPRC
15.02.2019 07:04
Zgodnie z ustawą.

Krzysiek
15.02.2019 05:05
Czy i kiedy dostaniemy nasze pity? Od dziś można logować się na stronie ministerstwa ale trzeba znać dochód za 2018r.

orson
14.02.2019 19:54
15.02.2019 komisja ustali szczegóły. Wytrzymaj.

orson
14.02.2019 19:52
Ktoś Ci każe zadawać te pytania?

orson
14.02.2019 19:49
Robert, ktoś Ci pieprzu w majty nasypał?

Robert2
13.02.2019 15:40
I jak z tymi informacjami?

Robert2
13.02.2019 13:04
Ok