12,714,394 unikalnych wizyt
RN
Z Firmy


Dnia 2 lutego odbyło się kolejne trzynaste posiedzenie RN. Posiedzenie to w dużej części zdominowane zostało sprawami dziejącymi się wewnątrz Spółki: konflikt na tle płacowym, taryfikator, komunikacja wewnętrzna , relacje Zarząd –Związki Zawodowe. Zarząd relacjonował że proces przygotowywania nowego taryfikatora zakończył się niepowodzeniem, taryfikator został odrzucony przez wszystkie organizacje związkowe. Ja w tym miejscu przekazałem informację , że związki zawodowe nie będą prowadzić dalszych prac nad nowym taryfikatorem do momentu przekazania pełnych wyników wartościowania stanowisk pracy przez firmę PSI Meritum, a przestawiony taryfikator nie akceptuje zdecydowana większość załogi. W związku z nie przekazaniem żądanych materiałów, związki zwróciły się ze wspólnym pismem do Zarządu o uruchomienie powszechnych podwyżek płac na bazie obowiązującego taryfikatora. Ja ze swojej strony zwracałem uwagę, że sytuacja zaczyna być coraz trudniejsza, eskalacja konfliktu postępuje, część związków zawodowych deklaruje chęć przystąpienia do sporu zbiorowego. Stoję na stanowisku, że Zarząd powinien zintensyfikować działania służące zażegnaniu konfliktu na tle płacowym. Moim zdaniem w tak kluczowym dla społeczności zakładowej temacie powinien osobiście uczestniczyć prezes Zarządu.


Kolejnym omawianym tematem była komunikacja wewnętrzna w Spółce. Po dyskusji stwierdzić można, że komunikacja na zewnątrz Spółki jest dobra, natomiast jest wiele uwag i błędów w procesie komunikacji wewnętrznej. Podnosiłem kwestię blokowania dostępu do rozgłośni zakładowej organizacjom związkowym, co potęguje eskalację konfliktu w Spółce. Zwracano uwagę na zwiększenie roli kierownictwa firmy w procesie przekazywania informacji i kształtowaniu postaw służących identyfikacji pracowników z sukcesami i problemami firmy. Zdaniem Rady również w tym obszarze Zarząd powinien wykazywać się zdecydowanie większa aktywnością. Następnie dyskutowaliśmy na temat dialogu społecznego w Spółce, zwracaliśmy uwagę że dobrą praktyką , która niestety nie jest od jakiegoś czasu kontynuowana były cykliczne spotkania Prezesa Zarządu z Przewodniczącymi organizacji związkowych.


Następnie omawiane były wyniki ekonomiczne Spółki za I półrocze oraz perspektywy na następne miesiące. Można powiedzieć, że w I półroczu utrzymywały się trendy z pierwszych miesięcy roku obrotowego , natomiast kolejne miesiące to duża niepewność związana z napływem produktów ze wschodu, cenami gazu, umacnianiem złotówki oraz kryzysem na rynku europejskim. Kolejnym punktem było głosowanie Rady nad sposobem wykonywania prawa głosu na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników D.W. „Jawor” poprzez wyrażenie zgody na głosowanie za rozwiązaniem i likwidacja ww. Spółki. W tym głosowaniu przedstawiciele załogi głosowali przeciw podjęciu takiej uchwały. Uważamy ,że podjęcie takiej uchwały jest nieuzasadnione i wnieśliśmy zdanie odrębne o takiej treści. Tak jak na każdym posiedzeniu przedstawiony został raport z realizacji inwestycji odsiarczania spalin oraz szereg wniosków inwestycyjnych pozytywnie zaopiniowanych przez Radę.Andrzej Bartuzi


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Mówi się o nim przy każdych wyborach. Trudno rozpoznać autora. Rozpala ogromne emocje. Istnieje tylko w przekazie ustnym. Czy chodzi o:

Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
Podwyższenie dodatku brygadzistowskiego?
15% [2 głosów]

Utworzenie pionu miłości?
Utworzenie pionu miłości?
0% [0 głosów]

Przywrócenie dodatku stażowego?
Przywrócenie dodatku stażowego?
85% [11 głosów]

Ogółem głosów: 13
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08.03.2019 15:11

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

putin
20.05.2019 20:57
Prezesowi myli się jednak chronologia wydarzeń. Wpierw gotówka next zabawa i świętowanie

KREATYWNY48
20.05.2019 18:29
a impreza na Dzień Chemika 1 czerwca Smiech

Marek-ZZPRC
20.05.2019 14:27
Wypłata nagrody na DChemika z wypłata do 10 czerwca.

GrzegorzMandziarz
20.05.2019 13:57
A obecnie GA proponuje "0" zł na dywidendę bo mają inwestycje. To co miała znaczyć wypowiedź jednego z prezesow GA że to w Puławach są największe nakłady inwestycyjne?

GrzegorzMandziarz
20.05.2019 13:54
Niedawno ukazał się taki artykuł: https://www.bankie
r.pl/wiadomosc/Gru
pa-Azoty-podtrzymu
je-polityke-dywide
ndowa-7613936.html

Krzysiek
20.05.2019 12:56
Już wiadomo czego tak mało na dzień chemika...

Krzysiek
20.05.2019 12:53
https://chemia.wnp
.pl/azoty-uciesza-
sie-z-dywidendy-z-
pulaw,345805_1_0_0
.html

Janusz Tracz
19.05.2019 13:32
Jaśniepaństwo mają gest Smile

Zwierzak0071
17.05.2019 14:28
800zł ma się rozumieć brutto??? I kiedy będzie wypłacone??? Z wypłatą do 10 czerwca???

Krzysiek pulawy
17.05.2019 13:04
Marek to prawda że 800 bo nie rozumie tego śmiechu.