12,344,902 unikalnych wizyt
RN
Z Firmy


Dnia 2 lutego odbyło się kolejne trzynaste posiedzenie RN. Posiedzenie to w dużej części zdominowane zostało sprawami dziejącymi się wewnątrz Spółki: konflikt na tle płacowym, taryfikator, komunikacja wewnętrzna , relacje Zarząd –Związki Zawodowe. Zarząd relacjonował że proces przygotowywania nowego taryfikatora zakończył się niepowodzeniem, taryfikator został odrzucony przez wszystkie organizacje związkowe. Ja w tym miejscu przekazałem informację , że związki zawodowe nie będą prowadzić dalszych prac nad nowym taryfikatorem do momentu przekazania pełnych wyników wartościowania stanowisk pracy przez firmę PSI Meritum, a przestawiony taryfikator nie akceptuje zdecydowana większość załogi. W związku z nie przekazaniem żądanych materiałów, związki zwróciły się ze wspólnym pismem do Zarządu o uruchomienie powszechnych podwyżek płac na bazie obowiązującego taryfikatora. Ja ze swojej strony zwracałem uwagę, że sytuacja zaczyna być coraz trudniejsza, eskalacja konfliktu postępuje, część związków zawodowych deklaruje chęć przystąpienia do sporu zbiorowego. Stoję na stanowisku, że Zarząd powinien zintensyfikować działania służące zażegnaniu konfliktu na tle płacowym. Moim zdaniem w tak kluczowym dla społeczności zakładowej temacie powinien osobiście uczestniczyć prezes Zarządu.


Kolejnym omawianym tematem była komunikacja wewnętrzna w Spółce. Po dyskusji stwierdzić można, że komunikacja na zewnątrz Spółki jest dobra, natomiast jest wiele uwag i błędów w procesie komunikacji wewnętrznej. Podnosiłem kwestię blokowania dostępu do rozgłośni zakładowej organizacjom związkowym, co potęguje eskalację konfliktu w Spółce. Zwracano uwagę na zwiększenie roli kierownictwa firmy w procesie przekazywania informacji i kształtowaniu postaw służących identyfikacji pracowników z sukcesami i problemami firmy. Zdaniem Rady również w tym obszarze Zarząd powinien wykazywać się zdecydowanie większa aktywnością. Następnie dyskutowaliśmy na temat dialogu społecznego w Spółce, zwracaliśmy uwagę że dobrą praktyką , która niestety nie jest od jakiegoś czasu kontynuowana były cykliczne spotkania Prezesa Zarządu z Przewodniczącymi organizacji związkowych.


Następnie omawiane były wyniki ekonomiczne Spółki za I półrocze oraz perspektywy na następne miesiące. Można powiedzieć, że w I półroczu utrzymywały się trendy z pierwszych miesięcy roku obrotowego , natomiast kolejne miesiące to duża niepewność związana z napływem produktów ze wschodu, cenami gazu, umacnianiem złotówki oraz kryzysem na rynku europejskim. Kolejnym punktem było głosowanie Rady nad sposobem wykonywania prawa głosu na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników D.W. „Jawor” poprzez wyrażenie zgody na głosowanie za rozwiązaniem i likwidacja ww. Spółki. W tym głosowaniu przedstawiciele załogi głosowali przeciw podjęciu takiej uchwały. Uważamy ,że podjęcie takiej uchwały jest nieuzasadnione i wnieśliśmy zdanie odrębne o takiej treści. Tak jak na każdym posiedzeniu przedstawiony został raport z realizacji inwestycji odsiarczania spalin oraz szereg wniosków inwestycyjnych pozytywnie zaopiniowanych przez Radę.Andrzej Bartuzi


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Czy uważasz, że Shoutbox powinien mieć:

tak jak teraz 50 znaków
tak jak teraz 50 znaków
13% [3 głosów]

tak jak było 150 znaków
tak jak było 150 znaków
61% [14 głosów]

nieograniczona ilość znaków
nieograniczona ilość znaków
17% [4 głosów]

Shoutbox powinien być skasowany
Shoutbox powinien być skasowany
0% [0 głosów]

komentarze i forum są zbędne, wystarczy shoutbox
komentarze i forum są zbędne, wystarczy shoutbox
9% [2 głosów]

Ogółem głosów: 23
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 14.07.2016 12:58

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Krzysiek
15.02.2019 11:29
Dzięki za odp.

Marek-ZZPRC
15.02.2019 09:03
PITy będą rozsyłane od poniedziałku.

Robert2
15.02.2019 07:21
Orson, czy ty jestes zdrowy?

Marek-ZZPRC
15.02.2019 07:04
Zgodnie z ustawą.

Krzysiek
15.02.2019 05:05
Czy i kiedy dostaniemy nasze pity? Od dziś można logować się na stronie ministerstwa ale trzeba znać dochód za 2018r.

orson
14.02.2019 19:54
15.02.2019 komisja ustali szczegóły. Wytrzymaj.

orson
14.02.2019 19:52
Ktoś Ci każe zadawać te pytania?

orson
14.02.2019 19:49
Robert, ktoś Ci pieprzu w majty nasypał?

Robert2
13.02.2019 15:40
I jak z tymi informacjami?

Robert2
13.02.2019 13:04
Ok