ZESPÓŁ TRÓJSTRONNY DS. BRANŻY CHEMICZNEJ
Dodane przez bosman dnia 24.08.2006 15:13:08
7 sierpnia w Warszawie odbyło się – pierwsze po ponad rocznej przerwie – posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Chemicznej.
Podczas spotkania przedstawione zostały m.in. działania zmierzające do finalizacji prywatyzacji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach oraz Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” S.A. z udziałem inwestora – międzynarodowego koncernu PCC, a także Zakładów Chemicznych ZACHEM S.A. i SARZYNA S.A. z inwestorem – Grupa CIECH. Mówiono o negatywnych skutkach przedłużających się procesów prywatyzacji w tych spółkach, co w konsekwencji prowadzi do spadku ich konkurencyjności na rynku.
Ponadto dyskutowano na temat stabilności polityki kadrowej – jej wpływu na efekty ekonomiczne przedsiębiorstw i narażania interesów pracowniczych (wskutek niepotrzebnych zmian kadrowych).
Strona związkowa wniosła o zajęcie się przez Zespół
Trójstronny ds. Branży Chemicznej polityką rządu dotyczącą cen gazu ziemnego, jako że utrzymująca się w tym obszarze tendencja wzrostowa powoduje, iż spółki sektora wielkiej syntezy chemicznej nie mają szans na zakończenie okresów obrachunkowych wynikiem dodatnim. Ustalono również, że podczas kolejnego spotkania zespołu, które ma się odbyć do połowy września, podjęta zostanie uchwała w sprawie powołania podzespołu tematycznego w sprawie sytuacji w PERN „Przyjaźń” S.A. w Płocku (zgodnie z wnioskiem Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego).
Więcej o posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Branży Chemicznej we wrześniowym numerze ZMIAN.