Informacja z Komisji BHP
Dodane przez bosman dnia 17.09.2020 22:10:20
Informacja z Komisji BHP.

Treść rozszerzona

Zgodnie z zapowiedzią 16 września br. odbyło się spotkanie komisji BHP, na którym poruszono wiele interesujących tematów.


Głównym celem było rozstrzygnięcie wątpliwości dotyczących odzieży ochronnej. Rzeczywiście, do pomiarów udostępnione były nie te ubrania, w które docelowo będą wyposażone osoby pracujące w laboratoriach. Przedstawione na komisji ubrania spełniają wszystkie standardy ochronne i moim zdaniem wyglądają również estetycznie. W przypadku braku możliwości dopasowania przekazanych ubrań przeprowadzone zostaną pomiary. Sugeruję telefonować do Pani Brygidy Kapłon pod nr 2949 i umówić się na indywidualne zdjęcie miary. Na wydziały trafią do końca września listy, na których każdy z pracowników będzie mógł określić, jaki rodzaj spodni odpowiada mu najlepiej – czy będą to ogrodniczki, czy spodnie do pasa.


Kolejną bardzo ważną kwestią jest obuwie ochronne. Komórka BHP zobowiązała się przeprowadzić przegląd obuwia roboczego. Do pracowników zostanie wystosowana ankieta, w celu zebrania opinii na temat dotychczasowego obuwia. Do końca listopada powinniśmy dostać wyniki ankiet i stanowisko w tej sprawie. Toczyły się również rozmowy w kwestii mydła. Pion zakupów jest zobowiązany do ostatecznych ustaleń w najbliższym czasie tak, aby pracownicy mieli wybór pomiędzy kostką, a mydłem w płynie . Jak tylko zapadną decyzje, poinformuje Państwa o nich.


Poruszony został również problem przekraczania nadmiernej prędkości na terenie zakładów. W tym celu możliwe jest wnioskowanie o ustawienie radarów. Jest jeszcze dobra wiadomość dla zapominalskich. Jeśli zapomnisz maseczki, nie martw się, że nie wejdziesz do pracy. Strażnik pomoże i wyda na bramie jednorazową maseczkę.


Mam nadzieję, że rozwiałam Państwa wątpliwości dotyczące ubrań ochronnych. Będę się przyglądała działaniom służb BHP w kwestii obuwia. Myślę, że wspólnie wypracujemy poprawę naszego bezpieczeństwa i komfortu pracy.


Społeczny Inspektor Pracy
Małgorzata Atalska