.
Dodane przez Marek-ZZPRC dnia 11.05.2022 12:41:49

 

Negocjacje czas zacząć.

 

Już w piątek o 13 wznawiamy rozmowy

 


Treść rozszerzona

10 maja, poprzez platformę Teams, odbyło się spotkanie zespołu do spraw negocjacji wskaźnika wzrostu wynagrodzeń na rok 2022. Poprzedziło je wspólne spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych, na którym uzgodniono podtrzymanie wspólnej propozycji związków z 2 lutego 2022r.

Uznaliśmy też, że skoro nasza propozycja została wysłana do pracodawcy odpowiednio wcześnie, to jego przedstawiciele są przygotowani do spotkania. Czasu było mnóstwo.

Na spotkaniu ze strony pracodawcy obecni byli prezes Tomasz Hryniewicz, dyrektor kontrolingu Wiktor Cwynar, radca prawny oraz służby odpowiedzialne za sprawy płacowe firmy. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji sytuacji finansowej firmy, wskaźników oraz kwot odpowiadających np. wysokości funduszu płac.

Strona społeczna oznajmiła, że wszystkie organizacje związkowe podtrzymują stanowisko z lutego i oczekują odniesienia się zarządu do tych propozycji. Zarząd natomiast stwierdził, że potrzebuje 3 tygodni na przeliczenie kosztów tych propozycji!

Po tym komunikacie piksele na naszych monitorach zadrżały!!! Propozycję wysłaliśmy do pracodawcy 3 miesiące wcześniej i nikt się tym nie zajął??? Strona społeczna zawnioskowała o maksymalne przyspieszenie prac wyliczeniowych. Prezes stwierdził, że przeliczenie propozycji nastąpi w okresie około 2 tygodni i wówczas zarząd będzie gotowy do rozmów. Strona społeczna zaproponowała, aby następne spotkanie odbyło się w tradycyjny sposób, czyli przy stole negocjacyjnym, aby jak najszybciej zakończyć negocjacje.

 Na tym spotkanie zakończono.