Relacja ze spotkania z zarządem
Dodane przez bosman dnia 19.10.2022 10:52:56

 

Relacja ze spotkania z zarządem

w sprawie uruchomienia instalacjiTreść rozszerzona

W środę 19 października br., na zaproszenie zarządu spółki, stawiliśmy się na spotkanie dotyczące harmonogramu uruchomienia instalacji produkcyjnych. Zarząd reprezentowali Renata Tyszer i Andrzej Skwarek, Jacek Janiszek pomimo podpisania zaproszenia nie odważył się przyjść. Obecna była dyrektor Pionu Personalnego i kierownik Działu Kadr.

12 października zarząd podjął decyzję o uruchomieniu instalacji nawozowych, do końca tygodnia podejmą decyzję w sprawie kaprolaktamu – w Tarnowie kaprolaktam pracuje, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się uruchomienia melaminy. Rynek zasypany jest tanią melaminą z Chin, zarząd nie wie dlaczego i nie zajmuje się tym. Na nasze pytania dotyczące sytuacji na rynku gazu, w większości nie potrafili odpowiedzieć.

W sprawie polityki personalnej w czasie kryzysu, zarzuciliśmy zarządowi niemoralne zachowanie, polegające na byle jakim traktowaniu długoletnich pracowników – między innymi przeniesienie pracowników melamin do wyrębu lasu, przy jednoczesnym, nieprzerwanym zatrudnianiu z zewnątrz na atrakcyjne stanowiska. Nie zaprzeczali, sugerując jednocześnie, że odpowiedzialny za to nie przyszedł na spotkanie.

Zaproponowaliśmy cotygodniowe spotkania aż do zakończenia kryzysu, odmówili. Pani wiceprezes Renata Tyszer zechciała powiedzieć: ,,Wy zarządowi kalendarza nie będziecie układali”.