Informacje Komitetu Strajkowego z dnia 13 marca 2012 roku odnośnie przeprowadzenia strajku
Dodane przez bosman dnia 13.03.2012 12:42:40
W rozwinięciu przedstawiamy informacje na temat przeprowadzenia strajku.

Treść rozszerzona
Strajk rozpocznie się 17 marca 2012 r. (sobota) o godz. 14.00. Oznacza to, że strajk rozpoczyna brygada „A”, która w sobotę pracuje na pierwszą zmianę. Po zakończeniu zmiany pracownicy zostaną na terenie zakładów w miejscu wskazanym przez koordynatorów. Strajk polega na tym, że pracownicy zostają na terenie zakładu po pracy. Nie przerywamy pracy instalacji. Każdy jest zobowiązany przystąpić do pracy zgodnie ze swoim harmonogramem.

Każdy strajkujący, na okoliczność nieoczekiwanej awarii bądź zachwiania stabilności instalacji, jest zobowiązany do pomocy przy usunięciu skutków awarii, wówczas strajkujący podlegają przełożonemu obecnie prowadzącemu zmianę. Każdy strajkujący powinien posiadać środki ochronne zgodne z jego stanowiskiem.

W strajku biorą udział pracownicy posiadający umowy o pracę na czas nieokreślony. Pracownicy z umowami terminowymi nie biorą udziału w strajku – ich udział mógłby skutkować nieprzedłużeniem umowy przez pracodawcę.


Wszyscy pracownicy biorący udział w strajku (bez względu na przynależność związkową), na okoliczność zdarzeń związanych ze strajkiem, będą objęci pełną (łącznie z zastępstwem procesowym), bezpłatną pomocą prawną świadczoną przez współpracującą z ZZPRC kancelarię adwokacką. ZZPRC zapewnia gorące posiłki dla strajkujących. Będą one dostarczane trzy razy dziennie w godz.: 8.00, 16.00 i 23.00. Strajkujących – w miarę możliwości – prosimy o zapewnienie sobie śpiworów i karimat. Dla pozostałych zostaną one zapewnione przez ZZPRC. Zapotrzebowanie należy zgłaszać do koordynatorów. Po zakończeniu strajku pod bramą główną będą oczekiwały autobusy MZK.

KOORDYNATORZY:
Elektrociepłownia - Krzysztof Bohdan, Dariusz Kozak, Krzysztof Szymański
Kaprolaktam - Witold Głos, Tadeusz Giza
Gazy techniczne i laboratorium jakości - Wiesław Gabrielski, Marek Kozieł
Mocznik, Melamina, Nadtlenek wodoru - Wiesław Rudny, Jacek Nowacki, Piotr Kruk
Amoniak I - Jerzy Tokarzewski, Artur Dutkowski
Azot II - Henryk Piecyk, Przemysław Mirończuk