..
Dodane przez Marek-ZZPRC dnia 26.07.2012 14:41:29

 
 
Spotkanie z Prezesem Tarnowa
 


Treść rozszerzona
 

25 lipca w Tarnowie na zaproszenie prezesa Grupy Tarnów przedstawiciele wiod±cych organizacji zwi±zkowych z Zak³ady Azotowe „Pu³awy” SA, Zak³ady Azotowe w Tarnowie-Mo¶cicach SA, Zak³ady Chemiczne Police SA na spotkali siê z Prezesem Zarz±du tarnowskich „Azotów” panem Jerzym Marciniakiem. Spotkanie dotyczy³o sytuacji w przedsiêbiorstwach Wielkiej Syntezy Chemicznej w zwi±zku z og³oszeniem wezwania na akcje Tarnowa przez rosyjski Acron, a tak¿e og³oszeniem wezwania na Zak³ady Azotowe „Pu³awy” SA przez Synthos oraz Tarnów.


Zebrani zgodzili siê, ¿e decydentem we wszystkich tych sprawach jest Ministerstwo Skarbu Pañstwa i ¿e decyzje dotycz±ce ca³ej grupy przedsiêbiorstw zapadn± do 16 sierpnia. Nastêpnie Pan prezes Jerzy Marciniak zapozna³ zwi±zkowców z metodami zarz±dzania praktykowanymi w Grupie Tarnów (Tarnów, Kêdzierzyn, Police). Nastêpnie g³os zabra³ przewodnicz±cy ZZPRC ZA „Pu³awy” SA S³awomir Wrêga, który pogratulowa³ Grupie Tarnów silnego i profesjonalnego Zarz±du oraz wp³ywowych polityków. Wyrazi³ zaniepokojenie za³ogi Zak³adów Azotowych „Pu³awy” SA oraz spo³eczno¶ci ca³ego regionu zaistnia³± sytuacj±. Stwierdzi³, ¿e w Pu³awach brakuje informacji na temat tego co dzieje siê wokó³ przedsiêbiorstwa bowiem ani Rada Nadzorcza ani Zarz±d Spó³ki nie zajê³y w sprawie ostatnich wydarzeñ stanowiska. Zauwa¿y³, ¿e zaniepokojenie wynika m.in. z komentarzy niektórych analityków sugeruj±cych, ¿e po³±czenie Grupy Tarnów z Grup± Pu³awy odbêdzie siê na zasadach opisanych w koncepcji tzw. prywatyzacji produktowej wypracowanej w 2000 roku przez Naftê Polsk±. Przypomnia³, ¿e koncepcja ta zosta³a odrzucona wiele lat temu przez wszystkich zainteresowanych tj. zarz±dy spó³ek chemicznych, zwi±zki zawodowe i rz±d. Przypomnia³ tak¿e, ¿e prywatyzacja wed³ug tej koncepcji, zwanej równie¿ „³±czeniem poprzez podzia³” zak³ada³a stworzenie bytów jednoproduktowych, które nie przetrwa³yby dekoniunktury.


Prezes Jerzy Marciniak poinformowa³, ¿e na dialog spo³eczny w Grupie Tarnów zwraca siê szczególn± uwagê i za³ogi w Grupie na bie¿±co s± informowane o istotnych dla firmy wydarzeniach i decyzjach. Zgodzi³ siê, ¿e koncepcja prywatyzacji produktowej by³a chybiona i podkre¶li³, ¿e nie mo¿na do niej wracaæ.


Strony uzgodni³y utrzymywanie bie¿±cego kontaktu oraz organizowanie podobnych spotkañ w razie potrzeb.