Relacja ze spotkania z zarządem spółki w dniu 28 marca 2024 roku
Dodane przez bosman dnia 28.03.2024 15:34:17

 

Relacja ze spotkania z zarządem spółki

w dniu 28 marca 2024 roku.


Treść rozszerzona

Na spotkaniu reprezentowane były wszystkie organizacje związkowe, zarząd stawił się w pełnym składzie. Pełniąca obowiązki prezesa Justyna Majsnerowicz poinformowała o podpisaniu ugody z bankami, przedłużającej finansowanie do 25 kwietnia bieżącego roku. Poinformowała o analizowaniu na bieżąco kosztów i przedłużaniu terminów płatności oraz posiadaniu środków na wynagrodzenia.

 Andrzej Skwarek poinformował o możliwym w kwietniu rozpoczęciu remontu Melaminy 2. Jacek Janiszek pochylił się nad krzywdą rolników i bezdusznoscią Unii Europejskiej. Paweł Bryda poinformował o realizacji umów sponsoringowych.

Na zakończenie zaprezentowaliśmy ramowy projekt dokonań zjednoczonej prawicy w Zakładach Azotowych Puławy. Do projektu obecni nie zgłosili uwag, publikujemy poniżej.

8 lat rządów zjednoczonej prawicy w Zakładach Azotowych Puławy, co pozostało?

1. Krajobraz

- Zlokalizowana w lesie przy hotelu pracowniczym aranżacja przedstawiająca otwór otoczony odrostami z napisem solidarność powyżej.

- Chmura żółtych tlenków azotu ścieląca się na terenie fabryki w czasie uruchamiania instalacji Kwasu Azotowego.

- Obraz wózka załadowanego po brzegi gorącymi daniami, pchanego przez ubraną na biało pracownicę STOZAP-u od kuchni do sali posiedzeń zarządu.

 2. Płace

- Obniżka o 112 zł wynagrodzeń pracowników w maju 2017 roku i sfinansowanie z tych pieniędzy podwyżek dla dyrektorów.

- Osiągnięcie poziomu ponad 7 milionów złotych rocznie za usługi prawne dla firm zewnętrznych przy zatrudnianiu własnych prawników. Sfałszowanie raportu audytu dla RN z kontroli tego obszaru.

- Niewypowiadalny kontrakt menadżerski na doradzanie zarządowi, dla przyjaciółki brata wojewodziny.

- Systematyczne i uparte, wręcz obsesyjne, zaniżanie wynagrodzeń pracowników wykonawczych, łącznie z próbami obniżenia dodatku zmianowego.

3. Obyczaje

- Powołanie, wzorowanego na Orwellowskim ,,Ministerstwie miłości” zajmującym się inwigilacją i uciszaniem obywateli tzw. ,,Forum miłości”.

- Budowanie struktur zarządczych w oparciu o zakładowy margines społeczny, tzw. Pijanego Złodzieja z Nożem.

- Rozpoczęcie redukcji zatrudnienia od sieroty po długoletnim pracowniku.

- Próba powrotu do 4 BOP pod pretekstem pandemii.