29.04.2024 13:30
Zobacz temat
 Drukuj temat
Poszerzony Zarząd 21 grudnia 2023
Slawomir Wrega
Dzisiaj 21 grudnia 2023 roku obradował Poszerzony Zarząd ZZPRC.
1. Zobowiązaliśmy przedstawicieli załogi w organach spółki Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka do bezwzględnego prezentowania w każdym miejscu i czasie stanowiska o konieczności zachowania pełnej gotowości do uruchomienia instalacji do produkcji kaprolaktamu i wszystkich trzech melamin.
2. Sytuację finansową pracowników oceniliśmy jako nieakceptowalną, minimalna płaca pracowników koncernu chemicznego jest znacznie niższa niż minimalna krajowa.
3. Rozpijanie pracowników może być celowym działaniem zarządzających.
4. Postanowiliśmy z zasobów związku wypłacić członkom świadczenie mikołajkowe w wysokości 100 zł.
 
Maria
O co chodzi w punkcie 1 i 3?
 
Ela.pulawy@wp.pl
Slawomir Wrega
Możliwych planów dotyczących instalacji do produkcji melaminy i kaprolaktamu oraz możliwych planów redukowania zatrudnienia poprzez łapanki na bramach.
 
Maria
Ale kto rozpija pracowników? Jak wchodzą po alkoholu przez bramę to chyba wiedzą co ich czeka.
 
Ela.pulawy@wp.pl
Slawomir Wrega
Dotychczas często awans. Koleżanko Maria nie zaprzeczysz chyba, że pijacy, nożownicy i złodzieje awansują?
 
Maria
Nie wiem nikogo takiego nie znam a awanse są po znajomości lub związki pomagają w awansach. Pijaków nożowników i złodziei nie wiem o kim mowa.
 
Ela.pulawy@wp.pl
Rysiek_Wodzirej
Akurat za większością awansów stoją związki zawodowe więc nie rozumiem skąd te pretensje teraz do garbatego, że ma proste dzieci.
Raczej przychodzenie pod wpływem alkoholu nie jest czymś normalnym. Dobrze robią, że wyłapują pijaków stwarzających zagrożenie dla siebie i innych pracowników.
I już? Tyle udało się załatwić, że pijaków ganiają na bramie? Cyrk.
 
Slawomir Wrega
Za awansem nożownika z inwestycji i złodzieja taczki stoją związki zawodowe? Kolego Rysiek patrzysz a oczy masz zamknięte? Poza tym rozmawiamy o posiedzeniu zarządu związku zawodowego, więc kto i z kim miał coś załatwić? Rozumiesz kolego, że nie jesteśmy sejmem, rządem ani zarządem? Inna jest nasza rola i staramy się robić to co do nas należy. Oceniać decydentów i ich decyzje, uprzedzać członków o zagrożeniach, pomagać ile możemy.
Wydawało mi się, że wszyscy zainteresowani znają historię nożownika, złodzieja i co najmniej kilku pijaków, wolałbym nie pisać po nazwiskach.
 
Maria
To źle się ci wydawało. Co do taczki to ktoś musiał mu wydać polecenie sprzątnięcia i za to dostał inne stanowisko. Nożownik i pijak nie wiem o co chodzi.
 
Ela.pulawy@wp.pl
Slawomir Wrega
Kradzież z włamaniem, tak sklasyfikowała to policja i za to dostał awans.
Niskiej rangi kierownik w inwestycjach po wydobyciu sprężynowego noża wobec audytorek awansował na szefa biura. Policji nie powiadomiono pomimo notatki służbowej audytorek przekazanej zarządowi. Pisaliśmy o tym.
 
Maria
Ok o tym wiem. Ale o rozpijaniu nie wiem.
 
Ela.pulawy@wp.pl
Slawomir Wrega
Chodzi o promowanie określonych postaw. Jeżeli awansowani są złodzieje, przestępcy i alkoholicy to jest to wyraźny sygnał, że taka aktywność promowana jest przez zarządzających i się opłaca.
Nie zagłębiając się w intencje można sformułować logiczny i w pełni uprawniony zarzut rozpijania załogi.
 
Najlepszy ZZ czlonek
Dziwne te nagonki pisma o spozywywaniu alkoholu przed pracaGrin dziwnym trafem nie jest to zrobione po cichu zeby gosci na bramie lapac tylko rozsylane po wszytskoch ludzisch zeby jak nawiecej osob sie dowiedzialo o tym czyzby pozniej Pan kierwonik powie jestss do zwolnienie jako pierwszy bo ktos napisal na Ciebie ze alkoholik jestes? Taka podklada pod zwolnienia?
 
StaryZA
.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.16 30,346,286 unikalnych wizyt