03.05.2024 16:11
Zobacz temat
 Drukuj temat
5 - cio brygadówka na EC
Pozdrawiam ... słyszeliście o EC...
czy ktoś rozumie, co się tam dzieje ...
na 2 dni przed wprowadzeniem nowego systemu ... bałagan i przepychanki,
dobieranie sobie ludzi na brygady według prywatnych sympatii (Kotłownia EC), kumoterstwo i cyrk na całego, a Kierownictwo ... no właśnie ...
jaki Pan, taki Kram ... wstyd ...Angry
 
Marek-ZZPRC
SŁYSZELIŚMY
i nawet odpowiedni ludzi podjeli odpowienie kroki w tej sprawie
mam nadzieje ze wpłyną pozytywnie na problem
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
nie ma oficjalnego ustalenia w tym temacie
do końca marca strona pracodawcy ma przedstawić harmonogram wdrożenia 5 BOP w całej firmie i myśle ze wtedy ustalimy dokładne daty
 
www.zzprc.pulawy.pl
osobiście czuje sie dyskryminowana dlatego ze pracuje na trudnym wydziale, gdzie potrzeba dużo czasu na szkolenie, żeby nowi pracownicy mogli samodzielnie wykonywac prace,i jednocześnie nic się nie robi w kierunku żeby juz ich szkolic -czarno widzę wprowadzenie nowego systemu pracy Ze wszystkim jestesmy na szarym końcu
 
MARA pisze...i słusznie, że nie widać...nowych kadr dla zapewnienia poprawnego funkcjonowania 5-brygadówki w ZAKŁDACH... MARA (powiem Ci),że chyba wszędzie U NAS jest tak samo!!! Uważąm, jak TY, że Azoty to, nie PGR i powinien nadejść wreszcie taki czas, że KTOŚ, "zatrybi",podstawową prawdę, że ten zakład to ...BOMBA!!!... i trzeba tu...ludzi... wykształconych, przeszkolonych, a przede wszystkim... wypoczętych (zdolnych do podejmowania odpowiedzialnych decyzji) Może, nasz...(PRZYSZŁY)NOWY...REZES..."zatrybi", że jest taka potrzeba i zatrudni (w trybie expresowym), minimum 200... osób, żeby NASZE ZAKŁADY funkcjonowały bezwypadkowo i bezawaryjnie (a obecni "starsi" pracownicy, nie byli poddawani dodatkowym stresom...i pracowali w komforcie psychicznym do emerytury)Wink Myślę, że jest to podstawa sukceu NASZEJ FIRMY...dość już ORDYNACKICH zagrywek w tym ZAKŁADZIE...Prawda MARA...Smile
 
Marek-ZZPRC
absolutnie zgadzam sie z wami
powiem tylko, że takich argumentów za szybkim wprowadzeniem 5 BOP, czy generalnie zmianą sposobu traktowania pracy zmianowej przy produkcji jak "cieciówy" jest więcej.
i decydenci muszą te prawde zrozumieć aby ich głowy mogły podejmować racjonalne decyzje
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
szczególnie gdyby prezesem został pan Z. G.
ale faktem jest, że wyszkolenie kadr trochę trwa i najwyższy czas, żeby przyjąć do pracy młodsze pokolenie w celu odciążenia obecnych...
no tak... nic nowego nie powiedziałem. GrinWink
Edytowane przez bosman dnia 20.03.2006 23:57
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
moze pamietacie jakie było podejscie do pracowników zmianowych przed powstaniem naszego związki
nie bede tego przytaczał bo nóż sie w kieszeni otwiera na samo wspomnienie
jeszcze dziś urzędnicy administracji czy jak ich tam nazwać
np.: biurwy mówią na pracowników przechodzących ok. godz 14 przez brame nr 1: "mrówy"
o czym to świadczy ...
sami sobie odpowiedzcie - i nic więcej nie powiem
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
moje zdanie jest takie:
odpowiedzialny jest zarząd firmy
ale bardzo pomocne w tym opieszłaym działaniu były co powiem z żalem związki zawodowe.
wiecie przecież co sie mowi i jakie działania są podejmowane przez różne siły aby wprowadzenie 5 BOP opóznić. Niestety zaden związek nie poparł naszego działąnia i nie przyłączył sie do sporu zbiorowego w jaki weszliśmy w sprawie harmonogramu wdrożenia 5BOP.
Reszta jest milaczeniem.
Nie chce tu więcej pisać na ten temat ale powiem tylko tyle:
działącze związkowi nie powinni działac na niekorzyść pracowników nawet jeśli jest im to politycznie wygodne.
prosze bardzo walcie we mnie i innych działaczy a nie w ludzi.
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
no to walimy Wink
Niestety zaden związek nie poparł naszego działąnia

dlaczego o tym nie mówić głośno i wyraźnie, żeby nie było niedomówień kto i dlaczego?
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
jesteśmy w sporze zbiorowym i na pytanie:
Czy pozostałe ZZ przysepują do niego?
dostaliśmy odpowiedż:
NIE

Na naszym WZD na pytanie skierowane do przewodniczących ZZ: Darczuka, Karasia i Świderskiego jednoznacznie stwierdzili że SĄ ZA !!!!

ale czy faktycznie nas popierają czy tylko ściemniają to nie wiem
W każdym razie nie widze żadnych działań po ich stronie
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
no ciekawe co nimi kieruje?
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
dobre pytanie
myśle ze zwykła głupota a może zwykła zawiść
nic innego nie przychodzi mi do głowy
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
A co z pięciobrygadówką w WSO i u strażaków. Jakie są podstawy prawne aby wprowadzić (lub nie) 5BOP w tych działach? Mam na myśli zachowanie 12 godzinnej zmiany. Czy jest to uzasadnione prawnie bo co do sprawiedliwości społecznej to uważam, że jest. 5 brygad na zmiany 12 godzinne w/g schematu: dniówka - nocka - trzy dni wolne.
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
temat pracownikó mundurowych to zupełnie inna sprawa
rozumiem problem i bedzie on na pewno jakoś złatwiony
trzeba go po prostu solidnie przerobić i przegadać
na końcu coś sensownego zaproponować zarządowi firmy
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.44 30,382,969 unikalnych wizyt