03.05.2024 07:27
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zarobki aparatowych.
Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile średnio zarabia Aparatowy z 2 letnim stażem w Waszych zakładach. Sam obecnie pracuję w PCC Rokita koło Wrocławia i chciałbym się dowiedzieć z ciekawości ile zarabiają koledzy po fachu. Tutaj na rękę dostajemy 1100zł po uwzględnieniu jakichś tam śmiesznych dodatków. Do tego dochodzą jeszcze premie kwartalne 500zł
Liczę na szczere odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
Marek-ZZPRC
witam
w naszej firmie do niedawna wygladalo to podobnie ale dzis jest troche lepiej
pracownik w sytuacji o jaka pytasz zarabia ok 1500 na reke jesli nie zmarnowal czasu tzn.: solidnie pracował, uczyl sie instalacji i zdawal kolejne egzaminy. dodam ze u nas 2 lata to okres terminowania z umowa na czas okreslony.
wiecej wyczytasz w naszym ZUZP - do pobrania w "sciagalni" ale pytaj o szczegóły jesli cie interesuja
a na marginesie to fajny NICK jak na aparatowego z 2 letnim stazemSmile
 
www.zzprc.pulawy.pl
Czyli mniej więcej wychodzi tyle samo po uwzględnieniu naszych premii.
Nie wiem jaka jest sytuacja z pracą w Puławach ale tutaj już nie ma ludzi do pracyWink Pracują po pół roku po czym się zwalniają a jak wszyscy wiemy Aparatowy to nie sprzedawca w sklepie.
 
Marek-ZZPRC
opowiedz nam coś więcej o waszej firmie
 
www.zzprc.pulawy.pl
Ano Rokita została wybudowana przez niemcow, produkowano tam bron chemiczną podczas II wojny światowej, po wojnie w czasach swej świetności pracowało tu ponad 5000 ludziWink Teraz z biegiem czasu wydziałów jest coraz mniej produkujemy między innymi Chlor, środki powierzchniowo czynne, dodatki do tworzyw sztucznych, budownictwa i wiele innych produktów jest ich może z paredziesiąt. Ja pracuję na wydziale Fosforopochodnych gdzie jest pierwszy etap produkcji dodatków do tworzyw sztucznych (uniepalniaczy).
Rokita pewnie jak i większość zakładów bardzo rozbudowała nasze miasto Brzeg Dolny, pracowało tu 90% mężczyzn, ludzie dostawali mieszkania, wybudowano 2 spore osiedla. Teraz jest że tak powiem lipa, kadra zarządzająca myśli że pod bramą stoi 50 osób na jedno stanowisko, a aparatowy po roku pracy jest już uważany za "doświadczonego pracownika". Przewodniczący naszych związków to szwagier prezesa. Niby są inwestycje po przejęciu nas przez PCC ale to wszystko to prowizorka żeby UDT im jaj nie urwało. Tu gdzie pracuje jest 30 letnia technologia, jedynym unowocześnieniem jej to zwiększenie przepływów x2 (robić jak najwięcej i starać się nie polecieć w kosmos)
Sytuacja stała się tu beznadziejna. Swoją przyszłość wiążą tu ludzie tylko robiący jakieś studia i mający znajomości.
Pozdrawiam.
Edytowane przez dnia 03.06.2007 12:10
 
Marek-ZZPRC
tak przypuszczałem
niestety tak jest w wielu firmach chemicznych w Polsce
powiedz mi jeszcze jaki jest obecnie stan zatrudnienia w firmie i jaki z tego procent pracuje na zmieny
i jaki macie system pracy w ruchu
 
www.zzprc.pulawy.pl
Stan zatrudnienia. Hmm ciężko powiedzieć. Myśle że około 1500 po godzinie 15 zostaje około 150. System pracy w ruchu 4 brygadówka jeśli o to Ci chodziło.
 
Marek-ZZPRC
a nie myśleliście o założeniu związku ruchu ciągłego
takie związki dzialają w wielu chemicznych firmach
w zap przed powstaniem naszego związku pracownik zmianowy był uważany i traktowany jak "cieć" czyli nocny stróż
teraz jest znacznie lepiej
 
www.zzprc.pulawy.pl
bosman
Niektórzy dalej są traktowani jak ciecie, choć zasługują na więcej.Angry
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Marek-ZZPRC
ale zjawisko juz nie jest tak powszechne jak kilka lat temu
 
www.zzprc.pulawy.pl
Wsumie to sa tutaj chyba ze 4 związki. Nie wiem jak one dokładnie działają czy tylko dla ludzi zmianowych ale związki, których przewodniczący pracują w danym zakładzie i biorą wypłatę od prezesa z którym mają potem negocjować nigdy nie będą w 100% skuteczne. Myśleliśmy nad tym aby wynająć jakiegoś prawnika i osobę która by się tym wszystkim opiekowała. Wkońcu było by nas na to stać jak odkładali byśmy na cele związkowe nawet 20zł. Ale tutaj nie ma z kim gadać, napewno nie ze starą że tak powiem kadrą, która chce tu dożyć do emerytury bez żadnych komplikacji, banda tchórzy, którzy nie myślą o ludziach którzy mają pracować na ich emerytury, sami pod sobą dołki kopią. Młodzi, ludzie niestety mają to zabardzo gdzieś. Więc zobaczymy co sie wydarzy. Ja nie wiążę z tym zakładem żadnych planów tylko chce porobić sobie jeszcze uprawnienia i szkolenia jak najwięcej ubarwić sobie CVWink
Edytowane przez dnia 07.05.2007 15:26
 
Marek-ZZPRC
w takim razie powodzenia.
czym sie przejmujesz skoro i tak wkrótce stąd znikasz
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.36 30,382,079 unikalnych wizyt