03.05.2024 06:05
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nagroda na Dzień Chemika.
dziadek
znalazłem w intranecie, na stronach tych "słusznych" związków wniosek do szefostwa zakładów o wypłatę nagrody na dzień chomika. napisane tam było, że nie podpisała tego zmianówka. czyli mam to rozumieć, że zmianówka nie chce, żeby pracownicy dostali nagrodę. tak może wynikać ze sposobu przedstawienia tego dokumentu. ja jednakże pogrzebałem trochę i dowiedziałem się czegoś co nie jest napisane na stronach tych "słusznych". mianowicie nie jest napisane, że zmianówka nie chciała podpisać czegoś co raczej na pewno nie miało szans na realizację. nie jest napisane, że po propozycji "słusznych" co do nagrody w wysokości jednej średniej zostało powiedziane jasne i wyraźne nie. jak również nie jest napisane, że zmianówka proponowała nagrodę co najmniej taką jak rok temu, czyli propozycja w tym momencie bardziej prawdopodobna do rozważenia przez władze Firmy. jak to fajnie opluwać zmianówkę... jeśli mam nieprawdziwe wiadomości to proszę bardzo - możecie mnie przekonać, że jest inaczej.
 
Marek-ZZPRC
masz bardzo dobre pełne i sprawdzone wiadomości.
w poniedziałek rano jeden z działaczy "S" przyszedł do nas z przygotowanym i osteplowanym pismem o nagrodzie na DCh. Przeczytałem z uwagą i powiedziałem mu ze to moim zdaniem kolejne populistyczne wystąpienie nie ma racjonalnych szans. domyślełem sie ze posłuzy jedynie do eksplozji talentu kol Jacyny który głosem niczym biskup w dożynki odczyta jak to jedynie słuszne politycznie zz walczą w obronie masy pracującej. Pomyliłem się o tyle, że obecnie głównym spikerem frontu obrony ... jest kol Smętny.
Na spotkaniu we środe Prezez podjął temat i chciał udzielić kilka słów wstępu niestety towarzysze nie chcieli słuchać i zapytali o konkretną odpowiedź. Odpowiedz ta padła: NIE (dosłownie było tak: smętny przerwał Prezesowi i mowi "Panie prezesie ale prosze o konkretną odpowiedź", na to Prezes nie kryjąc rozbawienia takim poziomem dyskusji: " Jeśli chce Pan konkretnej odpowiedzi to ta brzmi NIE" i skutecznie udciął sie od tego GENIALNEGO pisma 3 zz.
kolejny raz udowodnili ze ważniejsze jest bicie piany niż rzeczowe dobre decyzje i działania.
zobaczymy jak sie teraz zachowają.
Może wystąpią o 2 średnie - a coSmile
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
masz tendencję do wyciągania dziwnych wniosków. dla myślącego człowieka wniosek jest taki, że skoro powiedziano nie to trzeba wymyśleć coś innego a nie walczyć z wiatrakami.
bo wiedzieliście, że prezes się nie zgodzi

wszyscy wiedzieli, ale niektórzy (wiedząc jak będzie efekt) szukali taniego poklasku, chcąc pokazać jak to walczą o prawa pracownicze. śmieszne...
ale fakt - jak się chce "psa" uderzyć to kij się zawsze znajdzie.
dlaczego by nie zawnioskować o nagrodę w wysokości pensji prezesa?
myślenie nie boli...
 
dziadek
dziadek nie kituj!!!

doprawdy, dziwne określenie...
a co by przeszkadzało? a to, że jak do tej pory jest to najbardziej wiarygodny związek, a starania tylko i wyłącznie pod publiczkę są domeną pozostałych trzech.
to jest naprawdę proste i jak pisałem wcześniej - myślenie nie boli...
wystarczy zresztą popatrzeć na wniosek, przedstawiony na stronach "słusznych", tam jest napisane, że Wręga nie podpisał. a dlaczego nie jest napisane jaki był tego powód? może dlatego, że ich członkowie mogliby powiedzieć, że jest bardzo wątpliwe uzyskanie takiej wysokości nagrody. więc napiszemy tylko, że Wręga nie podpisał - niech ludzie widzą jaka z niego świnia...
to jasno i wyraźnie wskazuje na:
a) działanie pod publiczkę;
b) chęć oczernienia zmianówki.
Edytowane przez dziadek dnia 13.05.2007 22:11
 
Marek-ZZPRC
widze że wreszcie odezwał sie ktoś prawidłowo rozwinięty.
dziadk wykazuje zdroworozsądkowe myślenie tak jak znakomita większość spośród tych z którymi miałem okazje rozmawiać.
już kilka lat temu doszliśmy rzaem do wniosku ze nie ważne jak głośno i zajadle jesteśmy opluwani przez tzw dzialaczy związkowych. ZZPRC robi swoje i pogadajmy o efektach tej pracy a nie metodach.
w tym wypadku bedzie podobnie ale za miesiąc już nikt nie bedzie pamiętał jak było

niedawno sie dowiedziałem ze największym zwolennikiem i propoagatorem wprowadzenia 5 BOP (pięciobrygadówki) była szanownw "Solidarność":o
bez komentarza
 
www.zzprc.pulawy.pl
kbohdan
Witaj poniedziałku w końcu coś się dzieje. W sprawie nagrody byłem przeciw podpisaniu tak bzdurnego wniosku. Uważam jego podtekst jest jasny, Wygórowane żądania mają posłużyć wyłącznie obronie tak zwanych "pokszwdzonych". Brak poparcia dla działań w bronieniu obecnych układów w kierownictwie ZA ma na celu przyciągnięcie załogi i jej wsparcie do w/w działań. Na dzień dzisiejszy uzyskali poklask, jak go wykorzystają, zobaczymy. Na marginesie nasza propozycja jaką przedłożyliśmy pozostałym organizacją zz przechodzi bez echa byo to 10000 PLN netto dla każdego pracownika.
 
Marek-ZZPRC
chyba gruby poniosło cie przy klikaniu w "0"
ZZPRC proponuje żeby nagroda na dzień chemika była nie mniejsza od ubiegłorocznej czyli 1000 zł netto na głowę
dla zainteresuwanych i sprawnych pamięciowo przypomnę a pozostałych oświece małym wpomnieniem historii.
w roku ubiegłym negocjując wskaźnik wzrostu płac na nasz wniosek (poparty przez wszystkie zz) ustalono iż znakomita większość kasy przeznaczamy na porwyżki i regulacje płac. na Nagrode z okazji naszego święta zabezpieczyliśmy kase na jej minimalny wymiarze przewidziany w ZUZP TJ 10% KWITNIOWEJ ŚREDNIEJ PŁACY.
padło wówczas pytanie ze strony pracodawcy czy nie bedziemy wyskakiwać w maju z wnioskami o zwiększenie tej wielkości i jak pamiętam zgodnie stwierdziliśmy iz nasze oczekiwania będą racjonalne.
rozumiem ze wyniki są lepsze od oczekiwanych jednak czy aż tak dobre aby wnioskować o nagrode 10-cio krotnie wyższą od planowanej.
 
www.zzprc.pulawy.pl
kbohdan
Faktycznie
 
Marek-ZZPRC
jak to mowią:
każdemu wolno robić z mordy cholewę ale mam nadzieje że nasz związek sie do teko nigdy nie posunie.
a pozostałych oceni historia
a Ty gruby nie pal tyle bo ci nikotyna na cere żle wpływaGrin
 
www.zzprc.pulawy.pl
kbohdan
Jak mi wiadomo, na razie nie ma żadnych negocjacji w sprawie nagrody. Ściemą jest kwota nagrody na dzień Chemika przedstawiona przez pozostałe organizacje rZZr1;. Wzbudziło to niepokój w załodze, co widać na forum. Pobudziło apetyty tz. organizacji rZZr1; do działań przeciw zmianom zachodzącym w firmie. Prawda jest taka, że kasy jest średnio 350 PLN na głowę i ustalone to było w ubiegłym roku, przy podziale wynegocjowanego wskaźnika. Wiadomo ,że niezłe wyniki firmy wskazują na możliwość zwiększenia kwoty nagrody. Próbowaliśmy przekonać pozostałe organizacje do racjonalnego podejścia i zaproponowania takiego rozwiązania, żeby zarząd mógł podnieść tą kwotę. Jedna średnia zakładowa blokuje, obecnie szybkie rozwiązania, gdyż przekracza (znacznie) zaplanowany wzrost wynagrodzeń w planowanym budżecie na rok obrotowy. Każde znaczne przekroczenie wymaga zgody rady nadzorczej. Więc żeby uzyskać taka zgodę musi być wniosek do rady, która to rozważy. Chciałem zauważyć, że do wniosku który złożyły "zz" nie odniósł się członek RN z ramienia ZZ "Solidarność".
 
dziadek
Chciałem zauważyć, że do wniosku który złożyły "zz" nie odniósł się członek RN z ramienia ZZ "Solidarność".

Bo, jak na mój gust, wie, że to jest bardzo głupia propozycja. Głupia i niemożliwa do zrealizowania...
 
kbohdan
Co do informatora zgadzam się, dajemy tu ciała. Jest trochę zamieszania przy redagowaniu naszego biuletynu. Mam nadzieje, że uda się rozwiązać ten problem i pchniemy sprawę do przodu. Co do nagrody są jakieś przecieki z zarządu firmy, który ma przedstawić alternatywne rozwiązanie, szczegółów nie znam.
 
dziadek
No i co? Przez jednego %#$@*&!!! rządowego przedstawiciela problemy... Nie wierzę, żeby on tak sam z siebie.Frown
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.25 30,381,936 unikalnych wizyt