16,457,709 unikalnych wizyt
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Marek-ZZPRC
Tu rozmawiamy na temar koncepcji powyzki przedstawionej w artykule Sławka Wręgi o tym samym tytule.
Zapraszam do dyskusji
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
dlaczego tak myslisz?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
ja uważam że kazdy pracodawca pownien płacić za pracę a nie za przywiązanie do firmy. za przywiązanie mozna tworzyć inne pozapłacowe atrakcje. i nie obawiam sie włączenia dodatku stażowego w stawke. powinno być tak ze dana praca jest dla firmy warta określoną ilość pieniędzy i tyle pracownik który te prace wykonuje powinien otrzymać co miesiąc do banku.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
kolego bazyl, zastanów sie (tylko nie pisz ze chce cie na siłe przekonać do moich poglądów) za co dostajemy wynagrodzenie. moim zdaniem za wykonaną prace a nie za przywiązanie do firmy. kazdy pracownik podlega ocenie i przełożeni na tej podstawie powinni określać jego wynagrodznie. ZZUP określa zasady i wielkości a przełożony powinien decydować w oparciu o szereg kryteriów. uważam ze staż pracy nie powinien mieć znaczenia. na pewno wielkie znaczenie ma doświadczenie ale tyko wówczas kiedy to doświadczenie przekłada sie na efektywnosc, sprawność czy fachowość. w znakomitej większości przypadków tak jest i bardzo dobrze ale tylko wtedy. kiedy staz nie przekłada sie na efekt pracy to nie można tworzyć mechanizmu który zupełnie nie zwraca uwagi na efekt a automatycznie zwiększa wynagrodzenie (berdzo znacząco) pracownikom z długoletniem stażem. z całym szacunkiem dla długoletnich pracowników i ich wkładu w rozwój i obecną kondycje naszej firmy żywicielki.Frown
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
za przywiązanie mozna tworzyć inne pozapłacowe atrakcje.

jak to się ma do
powinno być tak ze dana praca jest dla firmy warta określoną ilość pieniędzy i tyle pracownik który te prace wykonuje powinien otrzymać co miesiąc do banku.

czyli jak? albo premiuje w jakiś sposób przywiązanie do Firmy albo nie...
czyli np. co tydzień grill dla tych, którzy trzymają się firmy?
 
Marek-ZZPRC
np. nagrody jubileuszowe
ale też ubezpieczenia emerytalne, wczasy zdrowotne czy pakiety opieki medycznej czyli większy socjal dla długoletnich pracowników.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
ale to też - jakby nie patrzył - pieniądze, a na tle pieniędzy zawsze będą niesnaski pomiędzy tyki, którzy mają więcej i tymi, którzy mają ich mniej. tego nigdy nie pogodzi, więc dlaczego rezygnować z tego co jest?
 
Moim zdaniem problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Zlikwidujmy dodatek stażowy a wprowadżmy konkretną (nie 50 czy 100zł) comiesięczną premię. Wtedy ten kto jest dobry i efektywny będzie zarabiał więcej.
 
dziadek
jest tylko jeden malutki problemik - to byłby pierwszy krok do zabrania tych pieniędzy całkowicie. premię zawsze dużo łatwiej zabrać niż taki dodatek. a pracodawca powie - kłopoty finansowe.
 
Marek-ZZPRC
własnie skończylo się spotkanie zz z zarządem na temat płac. wydaje się że strony zgadzają sie i jest dobra okazja (biorąc pod uwagę czynniki wewnetrzne i zewnętrzne) do wprowadzenia zasadniczych zmian w systemie wynagradzania w ZAP. Ustalono iż jutro o 9:00 departament personalny przygotuje odpowiednią analizę. założenia są takie: w płacę zasdniczą wchodzą wszystkie dodatki poza ratownictwem chemicznym i dodatkiem za prace w ruchu ciągłym (w równej kwocie dla wszystkich pracujących w systemie), stosunek maksynalnej płacy do minimalnej 1-3,5. przy okazji załatwimy powszechną podwyżkę i koszt wprowadzenia nowego schematu organiacyjnego.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
tia... a co z grupami w WBO? [mad] nie powiem, gdzie to macie...[confused]
 
Marek-ZZPRC
a ten tekst jest na temat?
tyle razy juz o tym gadalismy a ty swoje
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
jest na temat szeroko pojętych podwyżek. a dlaczego brak odpowiedzi zarządu w innych wątkach?[confused]
masz rację - tyle razy gadaliśmy. zapomniałeś dodać - obiecywaliśmy i g...o z tego zrobiliśmy... pozostała potencjalna zgoda na sprzedaż i bezczelne - (jak się dowiedziałem) "przejęzyczyłem się"...
niech do Was dotrze, że WBO to też pracownicy Firmy, też zależy im na integralności Firmy, ale nie chcą pracować za psie pieniądze. ale fakt - co (powiedzmy) półtora tysiąca pracowników produkcji to nie garstka 60 pracowników ochrony... nie ma porównania. a do kogo dzwonicie jak Was w dupę kole? do ochrony... do kogo często dzwonią majstrowie i specjaliści jak nie potrafią, albo nie chce im się czegoś zrobić? do pracowników ochrony... eeeeeeeechhhh...[no][nonie]
Edytowane przez dziadek dnia 05.09.2007 08:45
 
Marek-ZZPRC
tylko jest jedna różnica
kwiatkowski chciał zmienić system i jeszcze na tym zaoszczędzić a teraz mamy ustalone ze nowy system bedzie kosztował określoną (sporą) gotówke.
ale jak widze niewiele was obchodzi co i jaki tylko z góry należy temat skopac bo na pewno będzie gorzej. na dziś nie wiem czy bedzie do końca zgoda na te reforme. wydaje sie ze jestesmy bardzo blisko. jeżeli dogadamy sie przed koncem kampani wyborcej to bedzie super. potem obawiam sie optyka wielu reprezentantom załogi może sie zmienić. obym sie mylił.
a ty kolego azot kolejny raz wykazałeś klase. jesteś anonimowy i nigdy nie poniesziesz odpowiedzialności za te słowa. ja jednak kiedyś ci to przypomne.
ręce opadająFrown
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
dzis skonczylismy rozmowy w zespole ds płac.
ustalono podwyzki od 1 wrzesnia w 2 wariantach:
1. 12% powszechnej
2. zmiana systemu wynagradzania polegajacy na ubruttowieniu (wliczeniu do zasadniczej) płac tzn ustaleniu jednej tabeli z 12 kategoriami + dodatek zmianowy i za ratownictwo chemiczne.
we srode mamy podpisac stosowne dokumenty które za tydzien 17 wrzesnia zarzad przedstawi Radzie Nadzorczej.
Rada bedzie miała decydujacy głos w wyborze jednego z 2 wariantów.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
celowo nie napisalem nic o kasie w 2 wariancie ale zapewniam ze jest tam jej sporo ponad 12 %
szczegóły pozniej.
powiem tylko za dodatek zmianowy bedzie wynosił 850zł.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Ja rozumiem z tego tyle że dzięki powstaniu wielu stanowisk kierowników, zastępców, starszych specjalistów, koordynatorów itp. średnia zakładowa wzrośnie do 5000pln. Tylko obawiam się że w tych "dywizjach" zapomina się o zwykłych kapralach i szeregowych. Obym się mylił!
 
Marek-ZZPRC
poczekajmy jeszcze kila dni a wszytko sie okaze
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
obserwator patrz na siebie i na swoja kase
czy na prawde nie chcesz tej nowej wersji?
skoro porównujesz starego sterowniczego na 9 gr. i z duzym stazem to popatrz o ile on ma od ciebie więcej na dziś. tzn na obecnych zasadach.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
MrMargol napisał/a:
(...) 17 wrzesnia zarzad przedstawi Radzie Nadzorczej.
Rada bedzie miała decydujacy głos w wyborze jednego z 2 wariantów.

chodzą słuchy, że Rada przez pomyłkę zatwierdziła "wariant 850"[confused]
 
Przejdź do forum: