28.04.2024 15:45
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Marek-ZZPRC
pojęcie "sprawiedliwa" jest niewymierne i subiektywne
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
a jak z weryfikacją grup?Frown
 
Marek-ZZPRC
jakoś nie zastartowała i mysle ze przesunie sie troche po odwołaniu dyr. personalnego.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
jakoś nie zastartowała i mysle ze przesunie sie troche po odwołaniu dyr. personalnego.

po raz kolejny, zresztą. ale jakoś się nie dziwię - nie zależy Wam i innym osobom, które są władne to przeprowadzić... macie to gdzieś... na wadze to było dla Was prościutkie... nie dziwię się...Angry
 
NH3
Jest już początek czerwca i nie słychać nic o rozmowach w sprawie drugiej części podwyżek. I jestem ciekaw czy dostaniemy pieniądze z grupy do której jesteśmy zaszeregowani
 
na co ty liczysz przez dwa lata nic nie dostaniesz
pomysl za co związkowcy dostali po prawie 2000 podwyżki
 
Marek-ZZPRC
informacja nieprawdziwa.
a rozmowy o podwyżkach zaczynają sie dziś o 18:00
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
od 2 dni wisi na głównej stronie.
ale pytanie bardzo na miejscu
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
nie ma nic ponadto. tymczasem
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
komunikat giełdowy zamieściłem pod tematem na stronie głównej
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
o jakiej drugiej turze podwyżek mówisz. nic takiego nie miałomieć miejsca. poczytaj ten wątek forum. w kilku miejscach jest wyjaśnienie
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
odpowiedz sobie na pytanie
zadowoli ciebie i innych "dogadana" przez zarząd ZAP i 4 "zz" czyli 5% czy warto powalczyć o wdrożenie taryfikatora i dopiero potem powszechną podwyżkę?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
doskonale że się zgadzamy. wiadomo że czas płynie a wszyscy chcialibyśmyjuż więcej zarabiać ale niestety aby dopiąć temat i wywalczyć stawki jakie każdy ma opisane w taryfikatorze potrzebny jest czas. pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł i podpisywaniu nikczemnych "porozumień" na szkoda pracowników. ale to zupełnie inna sprawa.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 10.09.2008 07:33
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
więcej wiary. będzie dobrze.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
jeszcze dziś pojawi się na stronie najnowszy numer gazetki związkowej "Nadchodzą Zmiany" a w nim starym się wyjaśnić w jakim jesteśmy miejscu.
chwilę cierpliwości
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 30.09.2008 14:39
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
powodzenia na nowej drodze.
wpadnij tu za rok i pochwal się jak zdobyłeś zachodni rynek pracy.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
kto był to wie. kto nie był niech próbuje swoich sił.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
Panie czarocm
doskonale rozumiem pańskie rozżalenie i na pewno nie silę się na mądralę aby ci poradzić jaką drogę wybrać. zostać czy wyjechać. powiedziałem tylko że kiedy miałem tyle lat co Pan wyjechałem z Polski na czas jakiś. Mimo że całkiem nieźle mi się wiodło wróciłem po kilkunastu miesiącach i skorzystałem z propozycji zaczepienia się w ZAP. Moi koledzy zostali. Nie wiem kto lepiej wybrał. Dziś po kilkunastu latach wracają. Wielu z kasą na otwarcie własnych biznesów. to ci którym tam się udało. Znam tez takich którzy już kilkanaście lat dryfują po europie z trudem trzymając się na powierzchni.To co pisałem wyżej to jedynie luźna uwaga z mojego doświadczenie. Pan swoje doświadczenie musi dopiero zdobyć.
Pozwól jeszcze na małą opowieść z historii młodego pracownika.
Przyjąłem się do pracy w 93 roku i w umowie przyznano mi kat 2. z tą kategorią szedłem sobie przez kolejne egzaminy i chyba 3 lata do kat 3. w 8 roku pracy po zaliczeniu egzaminu ze sterowni dostałem kat 5.
A teraz jak to czytać.
wtedy nie było ZZPRC i aparatowy był traktowany jak cieć nikogo nie obrażając. pracowaliśmy o wiele dłużej niż dniówka. podwyżki zawsze rozmywały się gdzieś po drodze spływając przez biurowiec na sam dół zawodowej i organizacyjnej drabinki. nawet premia była naliczana inaczej dla dniówki i "nocnych stróżów". np dla nich 20% a dla nas 10%. kto w to dziś uwierzy? Ci którzy pamiętają dawno chcieliby zapomnieć a ci od których to zależało (dwa słuszne politycznie zz) na pewno dziś zaprzeczą, że tak było.
wtedy aparatowy miał średnio 4 gr przy docelowej 8
sterowniczy ok 5-6 przy docelowej 9
majster 10 czasem 11 przy docelowej 11
ale już starszy majster i od niego w górę niemalże każdy miał kategorię docelową i stawkę maksymalną do tego dodatki funkcyjne dla każdego "miłego"
w 2004 roku przekonaliśmy wreszcie zarząd i personalny, że tak nie może być. seria 3 regulacji doprowadziła do wyprostowania tego problemu i większość spełniająca warunki taryfikacyjne weszła w swoje kat docelowe.
to co się dzieje dziś to nic innego jak próba ponownej edukacji zarządzających naszą firmą. jak ze szkoły wychodzi jeden rocznik to nowy musi przerobić cały materiał aby zrozumieć o co chodzi. szkoda tylko że wielu powtarzających klasę nie pamięta już nawet tych fragmentów które raz zaliczyli i teraz plecie brednie.
odsyłam do protokołu rozbieżności
serdecznie pozdrawiam cię Panie czarocm. powodzenia i trafnych decyzji.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
ta metoda działała w styczniu. teraz czas ja zmodyfikować.

a możne lepiej było by tak:
bierzemy człowieka, sprawdzamy ile kasy w złotówkach brakuje mu do minimum w kategorii docelowej lub wskazanej przez przełożonego jeśli jest niższa i w pierwszej rundzie podnosimy mu stawkę zasadniczą od 1.01.2009 o połowę brakującej kwoty.
w drugiej turze np od 1.07.2008 dokładamy resztę i dopiero wtedy uruchamiamy powszechna podwyżkę motywacyjna o dowolny procent.
dlaczego tak?
a no dlatego, że w pierwszej kolejności musimy wyrównać wszystkim pracownikom stawki do poziomu jakie przyznaje im taryfikator BO TAKIE JEST PRAWO. a dopiero potem możemy rozmawiać o powszechnych podwyżkach.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 24.10.2008 08:39
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
nawet koniec listopada.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.31 30,339,557 unikalnych wizyt