29.03.2024 12:11
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Slawomir Wrega
Kol. Chemikamator chodzi o wdrożenie taryfikatora kwalifikacyjnego stanowisk pracy. Czyli o opłacanie pracowników zgodnie z jego zapisami.
 
Slawomir Wrega
Obecnie zarządzająca ZAP ekipa jest co najmniej szóstą, licząc od dnia w którym zostałem działaczem związkowym. Jednoznacznie anty pracowniczy był skład z Zygmuntem na czele. Średnia nominalna płaca spadła wtedy o około 20%, a realna o ponad 40%. Psychoza jaka wtedy panowała nie da się porównać w żaden sposób z dzisiejszymi problemami. Dość przypomnieć, że prawie 500 osób wygnanych zostało z firmy na świadczenia przedemerytalne. Spora część dzisiejszych decydentów nauki pobierała właśnie w tamtym czasie, dzisiaj chcieli by pokazać, że są lepsi od nauczycieli albo, po prostu, nie znają innych zachowań. Świat wokół nas zmienia się jednak bardzo szybko i to co możliwe było jeszcze 5 lat temu dzisiaj musi mieć krótki żywot. Mam tu na myśli przede wszystkim jakość dialogu społecznego w naszej firmie, jako największa organizacja związkowa porozumiewamy się z pracodawcą za pośrednictwem poczty, rozgłośni i gazet. Pozostałe mniejsze i słabe organizacje zostały tak zdominowane, że zachowują się jak podlegli pracownicy. Taki stan nie będzie tolerowany ponieważ do niczego dobrego nie prowadzi.
Kol. Bolek drobnego zakłócenia niemożna traktować jak zmiany ustroju.
 
Slawomir Wrega
Prospekt Emisyjny strona 173, zatrudnienie na dzień 31.12 2004 - 3253.
Zatrudnienie aktualne 3354.
Taką samą prawdę pisze Kubuś o atmosferze, za bliskie czasy, zbyt wielu pamięta.
 
Moim zdaniem podwyżki powinny być motywacyjne, uwzględniające wkład, zaangażowanie i odpowiedzialność np na stanowisku mistrza powinien być dodatek funkcyjny który niestety został wciągnięty w stawkę zasadniczą. Pozytywnym akcentem przy tych podwyżkach jest jej motywacyjny charakter (mistrz ma mały bacik).
 
Marek-ZZPRC
rzecz polega na tym czy będzie miał ten bacik (wolałbym nazywać te pieniądze "marchewką"Wink. zwróć uwagę że kasa będzie pływała z samej góry i nie koniecznie w całości spłynie na dół.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
jak przebiega podział podwyżek w waszym otoczeniu?
piszcie swoje uwagi i refleksje.
 
www.zzprc.pulawy.pl
ja dostałem prawie 3%
 
Marek-ZZPRC
piszcie jak to wyglądało w waszych komórkach. tzn ile wasz przełożony dostał kasy. w procentach oczywiście.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
szkoda mi cie chłopie. poważnie.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Na moim wydziale nikt nie narzeka to chyba nie jest źleWink Ja dostałem 3,1%.
 
Marek-ZZPRC
o takich informacjach myślałem ale nie wszyscy byli w stanie zrozumieć.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Sytuacja jest taka.. w skrócie. Po napisaniu podania o podwyzkę i oczekiwaniu ok 5miesiecy dostałem w lipcu z wyrównaniem od czerwca 5% podwyzki.
Gdy przyszła kasa na tzw motywacyjne..Super Kierownik powiedział ze mi nie da bo juz dostałemGrin
To sie dopiero chce pracować.
 
Marek-ZZPRC
fachowiec.

tzn ten kierownik Smile
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
obserwatorze. zrezygnowałeś z członkostwa w zz. dobrowolnie. od kogo teraz oczekujesz działania?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Slawomir Wrega
Drogi Azocie, wnioskować to nie to samo co dać. W zapisach porozumienia pracodawca i pozostałe organizacje związkowe ograniczyli rolę bezpośredniego przełożonego do wnioskodawcy. Mając możliwość podjęcia decyzji bez oglądania się na nas wrócili do rozwiązań jakie stosowali przed 1997 rokiem a więc przed powstaniem naszej organizacji związkowej. Wtedy kiedy my mieliśmy wpływ na zapisy zasad rozdziału środków, bezpośredni przełożony decydował o wielkości podwyżki motywacyjnej.
 
Slawomir Wrega
Jeden z kierowników na Kaprolaktamie inżynier Bajda polecił mistrzom składanie wniosków z wielkościami wyrażonymi w procentach. Uzasadnił to nieznajomością kwoty podwyżek przyznanej dla wydziału. Mistrzowie do piątku nie znali wielkości podwyżek przyznanych pracownikom, nie mogli więc dokonać powiadomienia. Analizowaliśmy tą sytuację pod kątem zgodności z zapisami porozumienia, trudno wskazać naruszenie. Wniosek narzuca się sam, porozumienie jest do bani.
 
obserwator czy może masz na myśli jednego z kandydatów do RN? Zapewne strach Go ogarnął i nie chce narażać się kierownikowi.
 
Slawomir Wrega
Kubusiu bezwstydny, obleśny obłudniku, działacze etatowi dostali nie ponad 7% tylko prawie 10% podwyżki od 1 lipca. Trzy procent tak jak reszta a 6,8 % waloryzacji do średniej zgodnie z zapisami układu. To żadna tajemnica. Dzisiaj pensja przewodniczącego związku to 7200 zł. Przewodniczący ZZIT też tyle zarabia, jeżeli Ci nie pasuje to zrezygnuj z ochronki jaką masz w tej organizacji.
ZZPRC porozumienie z 3% podwyżką podpisał pod przymusem, pretensje należy zgłaszać do autorów, czyli pracodawcy oraz pozostałych organizacji związkowych.
 
Marek-ZZPRC
dlaczego dzwon głośny, bo pusty.
kolejny raz piszesz bzdury nocny marudo.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
jasne fatalny kubusiu - nie picowali pod publiczkę, tylko po cichu zarządowi _autocenzura_ i dlatego siedzieli cicho. inaczej mówiąc sprzedali się i to wcale nie za Judaszowe srebrniki. za to zakłamanie, oczernianie, nagonkę, fałsz, zaniechanie, itede ja bym im podwyżki nie dał. ja nie - zarząd dał. ciekawe dlaczego żaden nie miał odwagi cywilnej przyznać się do tego, że po cichu kasiorkę bierze i robi w trąbę swoich członków, a jednocześnie są na tyle bezczelni, żeby Wrędze wytykać brak 5%..? a jak już to nie jest winien załodze 5% tylko już 2... a eSka i pozostałe zakłamane zarządy są mi winne wypełnienie taryfikatora, a to sporo więcej. Angry
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19 30,243,706 unikalnych wizyt