27.04.2024 15:17
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaka podwyżka?
Marek-ZZPRC
zapewniam cię że mogę z głowy przytoczyć kilkanaście nazwisk ale pozwól nie nie zrobię tego tak publicznie bo może sobie tego nie życzyć. jest ich bardzo wielu wśród specjalistów i wyżej. najlepszy przykład to Pan Dyrektor Hubert KamolaSmile
 
www.zzprc.pulawy.pl
A odwrotnie nikt![smilewinkgrin] Chodzi też oto,że nie samymi "specjalistami" Zakłady żyją! Na produkcji też chcą zarobić. Nikt za darmo nie będzie pracował. Czasy czynów społecznych bezpowrotnie odeszły! Żeby nie było żadnych niejasności. Specjalista powinien zarabiać więcej od sterowniczego, ale aż dwa razy tyle, to chyba lekka przesada! A tak wynika z wypowiedzi co niektórych. Jeszcze raz powtórzę, czepianie się dodatku ruchu ciągłego i dodatku za ratownictwo chemiczne, jest ciosem poniżej pasa![yes]
 
Marek-ZZPRC
jeśli "specjaliści" jak o sobie piszecie nie potraficie czytać tego co ma być w nowym systemie i policzyć. ciągle piszecie ze taka wam sie dzieje krzywda to opadają ręce. zastanówcie sie co robicie. powtórzę. pazerność jak pycha jest grzechem.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Podsumowując Waszą dyskusję: Kasa dla specjalistów - tak ale dla tych co rzeczywiście są specjalistami (nie tylko z nazwy)!!!! Nie automat w podwyższkach albo przynajmniej nie 100% - a zostawić część na element motywacyjny!!!
 
Kolego Azotniak na 3 pracowników produkcyjnych przypada 1 specjalista! Ktoś tu chyba pogubił proporcje! Powtarzam po raz kolejny: płaćmy prawdziwym specjalistom-fachowcom a nie utrzymujmy armii ludzi niepotrzebnych!
 
Nie denerwuj sie tak bardzo pepe, bo oczywiście MrMargol, przez nieuwagę zresztą zapomniał powiedzieć o ok.400 pracownikach pakowni. Pracowników zmianowych jest ok. lub ponad 2000, to trochę zmieni Ci proporcje.
 
Nie twierdzę że wszyscy specjaliści są do d...! Wielu jest niezbędnych w tej firmie, sam korzystam z pracy kilku! Znam jednak ogromną ilość "K.O.-wców", którzy nie mają pojęcia o pracy w fabryce chemicznej! Mało tego że nie ma z nich pożytku, to jeszcze potrafią utrudniać pracę. Pewnie nie robią tego złośliwie, ale za wszelką cenę muszą pokazać że są potrzebni w pracy. Pozdrawiam
 
Marek-ZZPRC
wydawało mi sie ze to jest oczywiste ale bardzo sie ciesze ze kol synteza opisał to temat bardzo precyzyjnie.
 
www.zzprc.pulawy.pl
dziadek
Należy zweryfikowac wszystkich aktualnych specjalistów,
a tym co nimi postaną oczywiście płacić wlaściwe wynagrodzenie.

o to to! [brawo03]
 
Marek-ZZPRC
pytanie które pojawiło sie niedawno podczas negocjacji:
Czy ZAP potrzebuje ok. 400 pracowników na stanowisku "specjalista", czy stać te firme na taką armie?
sami sobie odpoiwiedzmy ponieważ na sali nikt nie odpowiedział a jedynie niektórzy pokręcili głowami znacząco.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Kolego obserwator atakujesz związkowców- dobrze- ale racz zauważyć że w ZA jest armia "specjalistów" wykonujących prace administracyjne! Czy to na pewno są specjaliści? Jeżeli jesteś tego typu "specjalistą" to nie dziwią Twoje nerwy.
 
Marek-ZZPRC
ok Radion, rozumiem ze chcesz powiedzieć że ważna jest forma a nie treść.
możemy sie licytować i prześcigać w popisach ale chyba oddalamy sie od temat. Nie będę odpowiadał na twoje pytania ponieważ nie wiem czy znowu nie uraziłbym kogoś . niestety temat o którym mówiłem dalej pozostaje otwarty.
dodam kol. Radion ze nigdy nie powiedziałem nic złego ani nawet tak "zabawnego" jak ty na temat specjalistów. poddaje jednak pod rozwagę (i nie tylko ja) problem ilości stanowisk "specjalista ...". i nigdy nikt mnie nie przekona iż nasza firma potrzebuje tylu specjalistów. kropka
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 24.11.2007 12:46
 
www.zzprc.pulawy.pl
Dobra obserwator! Niech przydatność specjalistów skoryguje rynek pracy. Trzeba utworzyć z tej armii ludzi spółkę córkę! Wink
 
bosman
Jeśli uważasz, ze jest za dużo specjalistów

Nie on jeden uważa, że jest za dużo specjalistów. Ja również tak uważam. Na jakiej podstawie? Otóż po niejednym "specjaliście" z 10 czy 12 grupą ja i moi koledzy poprawiamy dane, które oni wprowadzają do systemu. Niejednemu może się zdarzyć jakaś literówka, ale jeśli zdarzają się one non stop to w/g mnie nie jest specjalista, nawet nie referent. I za co takiemu płacić z 12 grupy? Czas się do roboty wziąć.
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
bosman
Gdzie ja wrzucałem specjalistów do jednego wora? Nigdzie. [nonie]
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
Nie jestem związkowcem tylko zwykłym zmianowym robolem i będę oceniał ludzi, z którymi muszę pracować! To ja zacząłem szczekać na tzw."specjalistów". Powtórzę kolejny raz: Są W TEJ FIRMIE LUDZIE BEZ KTóRYCH NIE MóGłBYM PRACOWAć ALE JEST TEż ARMIA LUDZI NIEPOTRZEBNYCH! Naprawdę nie zależy mi na wszczynaniu awantur, nie chcę nikogo obrażać. Ale popatrzmy dookoła ilu tzw."specjalistów" plącze się po firmie i co oni robią. Pozdrawiam fachowców.
 
Całkowicie popieram pepe. Również pozdrawiam wszystkich specjalistów-fachowców! [smilewinkgrin]
 
Marek-ZZPRC
zacznijcie zbierać podpisy. wystarczy ok 450.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
masz szanse być pierwszy i zrobić coś dla dobra i w imieniu pracowników.
Edytowane przez Marek-ZZPRC dnia 06.12.2007 19:24
 
www.zzprc.pulawy.pl
Marek-ZZPRC
lecz sie chłopie. mówię zupełnie poważnie.
skoro nie umiesz rozmawiać to nic lepiej nie mów. wiesz wszytko, oceniasz, krytykujesz, opluwasz i obrażasz innych to pochwal sie swoimi sukcesami. śmiało.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19 30,335,366 unikalnych wizyt