27.04.2024 13:18
Zobacz temat
 Drukuj temat
Podwyżka dla działaczy
rW Ameryce murzynów biją....r1;

To, że część pracowników ma gospodarstwa, które przynoszą im dochód to że część pracowników ma własną działalność nie konkurencyjną dla ZAP to świadczy o ich przedsiębiorczości i zaradności.

A ja pytam o profity tylko z tego, że się jest związkowcem i pełni się z tego tytułu funkcje.
Co niewygodne pytania?

Ja rozliczam delegacje II kl. pośp. żeby było jak najtaniej i było ich raptem moze ze dwie.
A wy?

ZZIT nie pełni funkcji w Radach Nadzorczych i nie bierze wynagrodzeń
A Wy? W ilu? od ilu lat?

Pytam, ale ja znam odpowiedzi na te pytania. Po grząskim gruncie zaczeliście chodzić i po co ?
Edytowane przez dnia 06.03.2009 09:52
 
Marek-ZZPRC
jakie pyskówki. dlaczego azocie nie domagasz się tak intensywnie odpwowiedzi od asmet?
 
www.zzprc.pulawy.pl
MrMargol więc ja odpowiadam:

Decyzją Zarządu ZAP za Pochwalskiego była taka by specjaliści BHP dla bezpieczeństwa Zakładów i pracowników ZAP (chodzi o fachowość i wiedzę o procedurach w ZAP) nadzorowali tworzące się spółki wydzielone z ZAP.

Pracując jako st. specjalista ds. bhp miałem Autozap i Kolzap.
Autozap jet już w likwidacji więc za chwilę nieaktualne.

Obejmując funkcję Przewodniczącego ZZIT przed wyborem powiedziałem delegatom, że będę kontynuował tam pracę bo mamy tam członków ZZIT w tych spółkach i potrzebna im pomoc i chcę mieć kontakt z zawodem BHP.

Najwyższa władza zwiazkowa Konferencja Delagatów wybrała mnie na Przewodniczącego.

Czas tam poświecony odpracowuję przychodząc do pracy po godzinach (dowód? E-maile do członków ZZIT i w soboty i w niedziele i popołudniami)

Funkcje i profity te nie wynikają z racji bycia związkowcem.

Teraz czekam na informację od was.
No koledzy pochwalcie się. Odwagi.
Ile dzięki temu, ze jesteście związkowcami zarabiacie dodatkowo?
Czy boicie się opini publicznej?
Edytowane przez dnia 06.03.2009 10:13
 
Marek-ZZPRC
ja z tej racji poza etatem nie zarobiłem nawet jednej złotówki.
 
www.zzprc.pulawy.pl
Tak oto wygląda czystość i kreowanie się ZZPRC.

Doczekamy się tych informacji o dochodach z delegacji, o dochodach z Central Związkowych, o dochodach z Rad Nadzorczych?

Czy będziecie zagadywać i odbijać piłeczkę?

Marek. Nie uciekniecie przed prawdą. Ona wyjdzie wcześniej czy później, ale sami to sprowokowaliście wiec z tego wynika ze wcześniej.

PS. Jeszce jedno pytanie czy działacze ZZPRC wzieli podwyżkę od której zaczęła się dyskusja?
Edytowane przez dnia 06.03.2009 10:38
 
spokojnie przecież WÓDZ dopiero pojawia się około południa
przecież musi kiedyś obskoczyć cały inwentarz
a tak na serio to można by rozważyć płacenie oddelegowanym ze średniej z grupy zawodowej z jakiej odeszli na etat
 
Marek-ZZPRC
a może w zależności od ilości członków związku?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Rozumiem, ze zmieniamy temat bo tamten niewygodny. Zmieńmy zmieńmy bo się całkiem pogrążycie.

Marek - tak od ilości członków z wyższym wykształceniem
Edytowane przez dnia 06.03.2009 10:55
 
a może w zależności od tego o której się przychodzi do pracy?
 
Marek-ZZPRC
kierujecie pytania do Sławka to nie oczekujcie odpowiedzi ode mnie
 
www.zzprc.pulawy.pl
odnosnie pomysłu od jlości członków ok ale nie wiem czy na tym byście dobrze wyszli bo siedzi was tam chyba z 5 osób.
 
Slawomir Wrega
Zasady wynagradzania pracowników ZAP określa ZUZP, zasady wynagradzania działaczy związkowych i sipa porozumienie zawarte na mocy Art. 10 ZUZP, zasady wynagradzania członków zarządu ZAP umowy podpisane przez radę nadzorczą, członkowie rady nadzorczej wynagradzani są natomiast zgodnie z zasadami przyjętymi przez walne zgromadzenie. W tym temacie nie zajmujemy się analizą i ocenianiem tych zasad. Takie jakie są, takie obowiązują.
Zajmuje nas natomiast kwestia stosowania obowiązujących zasad w obliczu kryzysu. Okazuje się bowiem, że kryzys nie przekłada się jednakowo na wszystkich. Od stycznia br. członkowie rad nadzorczych oraz zarządów spółek z większościowym udziałem skarbu państwa otrzymali podwyżki wynagrodzeń, działaczom związkowym w ZAP w styczniu dział kadr przysłał nowe angaże ze zwiększonym wynagrodzeniem zasadniczym. Dla jasności, odbyło się to zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jednocześnie zarząd ZAP odmawia prawa do posiadania wynagrodzeń zgodnych z zasadami ogromnej większości pracowników spółki.
Dla mnie jest to klasyczny przykład stosowania podwójnych standardów.
Na posiedzeniu Zespołu ds. Branży Chemicznej Trójstronnej Komisji które odbyło się w ostatnią środę oskarżyłem Ministerstwo Skarbu, Rady Nadzorcze oraz Zarządy Spółek właśnie o stosowanie podwójnych standardów.
Proszę o dyskusję na temat ,, Czy wszyscy jednakowo powinniśmy partycypować w skutkach kryzysu gospodarczego".
Tych którzy nie potrafią się oderwać od zarobków związkowców zapraszam do tematu ,, Zarobki Związkowców". Bosman wklei tam skan porozumienia w tej sprawie.
 
bosman
Zasady wynagradzania
ISTE TERRARUM MIHI PRAETER OMNES ANGULUS RIDET
 
http://mojepulawy.eu
kbohdan
N ie wrabiacie Jarczewskiego, z tym porozumieniem nie ma nic wspólnego. Poza tym problem nie leży ile zarabiają działacze, tylko w tym, że wierchuszka wmawia nam jak ograniczać koszty firmy, zapominając osobie. Zawsze znajdą sobie pretekst, żeby podwyższyć sobie gażę.
 
Proszę Pana Wręgę o udzielenie odpowiedzi jaki był przelicznik sredniej zakładowej dla
przewodniczącego
członków zarządu
sipa
przed podpisaniem tego porozumienia
 
Podaję linki do informacji o wysokości płac związkowców na terenie kraju

http://forum.gaze...w=88765959

http://www.rp.pl/...kowca.html

http://gornictwo....1_0_0.html
 
kbohdan
Wierchuszka to nie tylko działacze to także Zarząd firmy, Rada Nadzorcza oraz Dyrektoriat firmy.
Ci pierwsi faktycznie mają minimalny udział, ale pozostali już spory. Nam wmawiają, że musimy oszczędzać, a sami mają to głęboko gdzieś
 
Slawomir Wrega
Tam gdzie byłem od piątku popołudniu do dzisiaj, nie ma dostępu do internetu. Teraz muszę zająć się projektem zmian Działu Szóstego KP. Jak się obrobię odpowiem w miarę możliwości. Przepraszam za zwłokę.
 
Slawomir Wrega
W ruchu związkowym pełnię następujące funkcje: przewodniczącego ZZPRC ZAP, wiceprzewodniczącego OZZZPRC, członka prezydium FZZ.
W dialogu społecznym: członka prezydium WKDS w Lublinie, członka Zespołu Prawa Pracy i UZP Trójstronnej Komisji, członka Zespołu ds. Branży Chemicznej Trójstronnej Komisji.
Poza tym od niedawna jestem członkiem zarządu Akademii FZZ.
Z wymienionych wyżej płatny jest tylko etat przewodniczącego ZZPRC.
Wynagrodzenie pobieram natomiast jako członek RN DW Jawor. Rada ta składa się z przedstawicieli wszystkich czterech udziałowców tj. ZZPRC, NSZZ Solidarność, ZZP ZAP i ZA Puławy SA.
Co do delegacji to mocą decyzji Zarządu ZZPRC nie pobieram diet delegacyjnych.
Dwa, trzy razy w roku proszony jestem przez organizacje związkowe z Polski o przeprowadzenie szkolenia z zakresu prawa pracy. Od biednych organizacji np. pielęgniarek wynagrodzenia nie pobieram, bogaci np. energetycy płacą mi za takie szkolenie kilkaset złotych. Oczywiście w ZZPRC ZAP biorę wtedy urlop.
Więcej nie pamiętam, tego co opisałem nie żałuje. Uważam, że w tej sprawie nie mam sobie nic do zarzucenia.
Nigdy nie przyjmowałem i nie przyjmuję zleceń od pracodawców ponieważ takie są standardy cywilizowanego świata. Ktoś kto pisze,że jako działacz związkowy dorabia u pracodawców, na dodatek mając tam członków związku jest dla mnie karłem moralnym.
Kol. kryska pojęcia ,,negocjować" i ,,podpisać" nie są tożsame, polecam lekturę Słownika Języka Polskiego PWN.
Kol. bolek w istocie miałem nadzieję, że dyskusja rozwinie się w innym kierunku.
Jeszcze były pytania o czas pracy. Pracę w biurze rozpoczynam około godziny 9, o 15 jadę na obiad, następnie od 17 do 21. W takich godzinach pracuję od poniedziałku do czwartku, w piątek do 15 a w niedzielę od 17 do 21.
 
1. delegacja składa się min. z kosztów dojazdów i diet. Diety to "pikuś", najdroższe są dojazdy zwłaszcza, gdy ktoś wypisuje sobie odjazd samochodem może na tym zarobić kilkakrotnie więcej niż wydał.
Więc jak z tymi dojazdami samochód osobowy czy pociąg?

2. Funkcje w Radzie? Od ilu lat. W innych związkach są rotacje członków Rad. A u Was czy nie cały czas ten sam?

3. Co innego podpisać dokument, co innego negocjować. Wynagrodzenia dla oddelegowanych negocjowali przewodniczący związków.

4. A w ZAP to niby czyje zlecenie? - też pracodawcy.
To nie Stany Zjednoczone gdzie związki nie są finansowane przez pracodawców. Też się nazwiesz karłem.


Hipokryzja
Edytowane przez dnia 09.03.2009 13:30
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19 30,335,117 unikalnych wizyt