06.05.2024 01:45
Zobacz temat
 Drukuj temat
jaka akcja strajkowa
Slawomir Wrega
Kol. Pinokio są różne sposoby prowadzenia akcji strajkowej między innymi strajk rotacyjny.
Kol. FUTURE nie ma premii motywacyjnej, premia może być tylko regulaminowa. Motywacyjna jest natomiast nagroda. W ZAP na fundusz nagród przeznaczony jest 1% funduszu wynagrodzeń, oczywiście rocznie.
Fundusz premiowy natomiast ma być dzielony w zależności od wyników osiągniętych przez poszczególne jednostki organizacyjne. Pomimo przyjęcia regulaminu premiowania w grudniu 2007 roku fundusz premiowy nie zastał utworzony. Powody dokładnie takie same jak przy podwyżkach: wojna w Gruzji, brak gazu, kryzys itd, itp.
Podkreślić należy, że zasady tworzenia funduszu premiowego zostały spisane. Przeznacza się na niego określony procent funduszu podwyżkowego.
Reasumując, fundusz motywacyjnych nagród jest, fundusz premiowy będzie jak będą podwyżki.
 
Panie Wręga czy istnieje możliwość zwolnienia pracownika za udział w strajku,tak jak Pan to napisał trochę wcześniej,że może być taka możliwość.Oczywiście nie zależnie od formy,np.z wypowiedzeniem z powodu redukcji etatu.Wiadomo że może tak być jeśli zarząd zechce.
Osobiście myślę,że zarząd nie boi się tego referendum i czeka na pokazanie wyników za 4 kwartał roku obrotowego oraz 1 następnego.Z tego co ja wiem jedynie woda utl. i adblue się sprzedaje z zyskiem w chemii,reszta produktów jest na minusie.

edit:
I jeszcze jedno w KGHM prezes został już stracony,czy myślicie,że nasz postąpi tak samo,czy właśnie o to chodzi by obalić ten zarząd.
Edytowane przez bosman dnia 19.06.2009 13:21
 
Liczyłem na szczerą odp.S.W.,ale jej nie ma.Właściwie wziąłem udział w referendum ale czytając to co pisze obserwator zaczynam się zastanawiać czy zrobiłem słusznie.Przecież jak nawet wejdzie taryfikator to zarząd zawsze może powiedzieć macie co chcecie i przez np.2 lata zapomnimy o nagrodach i podwyżkach.a wtedy co?
 
Slawomir Wrega
Niemożna zwolnić pracownika za udział w strajku. Za strajk odpowiadają organizatorzy. Na zasadach opisywanych powyżej można by było zwolnić za kolor włosów albo wielkość stopy.
Kol. pick up dobrze zrobiłeś biorąc udział w referendum. Na powszechnych wyborach i referendach opiera się demokracja. Frekwencją przy urnach mierzy się dojrzałość społeczności do życia w tym ustroju.
 
Slawomir Wrega
Średnio tygodniowy czas pracy w Polsce jest o 1,8 godziny dłuższy niż w UE, dlatego nie pisz bzdur Kubusiu.
A odnośnie wydłużenia czasu pracy; prezentujesz stanowisko Solidarności czy swoje własne?
 
Marek-ZZPRC
kubusfatalista napisał/a:
... Jedyna nadzieja, że pozostałe związki coś wywalczą. ...


nie załamuj mnie. już w swojej wieloletnie działalności "NAWALCZYŁY"
Wink
 
www.zzprc.pulawy.pl
Przynajmniej nie są odpoiedzialne za zablokowanie podwyżek
 
Marek-ZZPRC
a czy są za cokolwiek odpowiedzialne?
 
www.zzprc.pulawy.pl
Mnie osobiście nie podoba się nauka moim kosztem
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15 30,401,774 unikalnych wizyt