KRÓTKI PRZEGL¡D „DZIA£ALNO¦CI” ZYGMUNTA KWATKOWSKIEGO.
· WYPOWIEDZENIE ZAK£ADOWEGO UK£ADU ZBIOROWEGO PRACY 29 listopada 2002 r. z inicjatywy prezesa Zygmunta Kwiatkowskiego zarz±d ZAP wypowiedzia³ zak³adowy uk³ad zbiorowy pracy. Mimo, ¿e do rozmów na temat nowego uk³adu przyst±piono ju¿ w grudniu 2002 r., jak do tej pory dokumentu tego nie uda³o siê wynegocjowaæ.
·WYDZIELENIE ZAK£ADU TRANSPORTU KOLEJOWEGO Wskutek polityki prowadzonej przez Z. Kwiatkowskiego, mimo naszych licznych protestów z dniem 1 maja 2004 r. uruchomiona zosta³a spó³ka KOLZAP. Odby³o siê to nie tylko z pogwa³ceniem dobrych obyczajów, ale te¿ podstawowych zasad ekonomii, poniewa¿ funkcjonowanie tej spó³ki od samego pocz±tku grozi³o stratami finansowymi dla „Azotów”. Nasza organizacja zwi±zkowa z³o¿y³a w tej sprawie doniesienie do prokuratury, informuj±c o dzia³aniach zarz±du - na szkodê firmy.
· KAMPANIA WYBORCZA DO RADY NADZORCZEJ W pa¼dzierniku i listopadzie 2003 r. odby³y siê wybory przedstawicieli za³ogi do Rady Nadzorczej. Do kampanii wyborczej przed drug± tur± w³±czy³ siê Z. Kwiatkowski. Z jego inicjatywy w dyrekcji naczelnej powo³any zosta³ sztab wyborczy, który posun±³ siê do ohydnych i plugawych dzia³añ, rozprowadzaj±c za po¶rednictwem kadry kierowniczej ulotki szkaluj±ce kandydatów rekomendowanych przez ZZPRC. Tymczasem prezes dzielnie wspiera³ ich poprzez rozg³o¶nie zak³adow±, w której roztacza³ katastroficzne wizje, maj±ce siê spe³niæ w przypadku wyboru naszych kandydatów.
·PRYWATYZACJA Ju¿ w pierwszych miesi±cach swojej dzia³alno¶ci w ZAP Z. Kwiatkowski da³ siê poznaæ jako gor±cy zwolennik konsolidacji produktowej, który krytycznie wypowiada³ siê o prywatyzacji przez gie³dê. Zdanie zmieni³ ju¿ w po³owie 2004 r., kiedy kwestia wej¶cia pu³awskich „Azotów” na gie³dê by³a ju¿ prawie przes±dzona.
- £AMANIE PRZEPISÓW KODEKSU PRACY Za czasów Z. Kwiatkowskiego na porz±dku dziennym by³y przypadki dyskryminacji pracowników ze wzglêdu na przynale¿no¶æ do ZZPRC, ³amanie zasady: równego wynagradzania i równego traktowania w zatrudnianiu, problemy z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych itd.
· £AMANIE PROCEDUR PRZETARGOWYCH Zlecenia dla firmy DORADCA z Lublina, umowa z firm± POLKOMTEL, wynajêcie Hewitt, nieprawid³owo¶ci przy poszukiwaniu inwestora dla spó³ki utworzonej na bazie Zak³adu Transportu Kolejowego, kontakty z podejrzanymi instytucjami finansowymi, manipulowanie finansami ZAP.
· PRYWATA I NIEGOSPODARNO¦Æ Z. Kwiatkowski stale wykorzystywa³ samochód s³u¿bowy do celów prywatnych - doje¿d¿a³ nim do domu do Lublina, w weekendy by³ widywany na Pojezierzu £êczyñsko - W³odawskim. Ponadto za jego czasów w Zak³adach Azotowych lekk± rek± wydawano pieni±dze na delegacje, na „szkolenia” dla w±skiej grupy osób ze ¶cis³ego kierownictwa, imprezy dla VIP-ów itd. Prezes promowa³ swoja osobê, gdzie tylko siê da³o m.in. za po¶rednictwem lokalnej telewizji, pisma DECYDENT i innych.
· WARIOGRAF W czasach, gdy prezesem Zak³adów Azotowych by³ Z. Kwiatkowski, stra¿acy z zak³adowej stra¿y po¿arnej byli badani na wariografie.
· Napisane przez bosman
dnia 15.03.2006 13:25 ·
1 komentarz ·
1886 czytaÅ„ ·
nasadzi³ Kwiatek ... "¶mierdz±cych kwiatków" w FIRMIE ...
jeszcze d³ugo bêdziemy te zapachy wietrzyæ, oj d³ugo ...