23.06.2026 06:38
Regulacje

Przed nami rozmowy z zarzdem w sprawie podziau puli przeznaczonej na podwyki regulacyjne. Zarzd widzi problem nieuzasadnionych dysproporcji w wynagradzaniu pracownikw i chce przeznaczy wspomnian pul pienidzy na zniwelowanie tyche dysproporcji. Jednake sposb w jaki zamierza dokona podziau tej puli pienidzy, ma niewiele wsplnego z podwykami regulacyjnymi majcymi na celu zasypanie tzw. dow, czy zaspokojenie najpilniejszych potrzeb - jak mwili prezesi cytujc zwizkowcw. Dlaczego - odpowied jest prosta - pienidze maj by podzielone proporcjonalnie do wynagrodze zasadniczych na poszczeglne komrki organizacyjne bez moliwoci ich przekazania do innych komrek! A to znaczy, e podwykami bd objci rwnie pracownicy, ktrzy zaszeregowani s ju do docelowej kategorii i osignli maksymalne stawki. Jakie pole manewru regulacji wynagrodzenia bdzie mia przeoony, ktry rednio na jednego pracownika otrzyma 60 z. gdzie rnice wynagrodzenia zasadniczego w brygadzie czy zespole osigny poziom 600 z?

Dopisek:

Prosz, aby zwolennicy podwyki w zaproponowany w protokole sposb wskazali to pole manewru.

Ku zadumie i refleksji.

Ryszard Szubstarski

Komentarze
#1 | putin dnia 30.10.2013 08:25:06
Piotr0946 - to jest chyba oczywiste, zwizki chyba nie pozwol na przekazanie pienidzy wysoko opacanym "lobbystom" otaczajcym Zarzd ! a nie tym tam gdzie te pienidze powinny trafi
#2 | Marek-ZZPRC dnia 30.10.2013 10:22:12
bez zmiany umowy o prac nie ma prawa wykonywania pracy na sterowni. takie jest prawo.
#3 | Marek-ZZPRC dnia 30.10.2013 13:54:44
masz absolutn racj. ja zwrciem uwag e w naszej firmie tak jak i caym kraju dzi prawo prawem a rzdzcy robi jak im si podoba.
bo zawsze moe zwolni z pracy tych ktrym co si nie podoba.

za Stalina byo gorzej bo mona byo ycie straci.
#4 | Marek-ZZPRC dnia 30.10.2013 15:46:29
spotkanie zakoczone.
strony "zbliyy" stanowiska
nastpne spotkanie 18 listopada.
#5 | Marek-ZZPRC dnia 30.10.2013 18:31:08
Szczegy wkrtce.
#6 | dziadek dnia 06.11.2013 21:16:49
Najrozsdniejszym i najuczciwszym byo by policzy ile konkretnie brakuje do minimw (tym, ktrzy speniaj wymagania kwalifikacyjne) i tak dokadnie kwot przeznaczy na regulacje. Jeli co zostanie - przeznaczy na motywacyjne. Niech Ci, ktrzy maj maxa w maxie zrozumiej w kocu, e nie tylko wok nich wiat si krci. I w/g zasad sprawiedliwoci spoecznej, jak rwnie z ekonomicznego punktu widzenia, jest to najsuszniejszy sposb.
#7 | Marek-ZZPRC dnia 08.11.2013 15:55:45
Popenie bd w rachnkach.
4,3 mln jest przeznaczone na 14 miesicy
#8 | Marek-ZZPRC dnia 15.11.2013 14:17:06
dialogu i mioci.
#9 | Marek-ZZPRC dnia 16.11.2013 12:07:30
odwieczne pytanie: kiedy mody przestaje by mody a ju jest samodzielnym pracownikiem?
od 20 lat ten sam problem.
oto filozofia zakadowa:

"niestety mody to kady modszy ode mnie i jemu si nic nie naley bo ma czas a poza tym g.. umie,
stary to kady starszy ode mnie i on powinien robi bo ma du stawk na pewno wiksz ni ja."

do tego znakomita wikszo "przeoonych" nie ma pojcia o zarzdzaniu ludmi i ich wynagradzaniu.

std bierze si wikszo naszych kopotw w systemie wynagradzania.

ale mamy DIALOG I MIO.
#10 | Marek-ZZPRC dnia 18.11.2013 11:15:30
cierpliwoci. o 14 rozmowy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Slawomir Wrega
22.06.2026 06:38
https://zzprc.pula
wy.pl/news.php?rea
dmore=2101

misiek
22.06.2026 06:13
Co to k...a za wybory jak my nawet nie wiedzieliśmy że są jakieś wybory. Kpina

Marek-ZZPRC
21.06.2026 13:31
Komisja liczy głosy jutro od 9.

Ostro
20.06.2026 18:42
Kiedy i gdzie wyniki wyborów SIP-a

Slawomir Wrega
20.06.2026 08:39
Wyprowadzania pieniędzy przez zewnętrzne kancelarie prawne. Dęte zlecenia za grubą kasę, 100 mln w tamtym roku.

Fanzmian
19.06.2026 20:01
czego dotyczyły te sprawy sadowe ktorych wyroki zostaly opublikowane?

Ostro
19.06.2026 14:21
Dzięki Sławek za to info. Mogliby pogonić tego dziada i jego panoszącą się łanie.

Slawomir Wrega
19.06.2026 09:16
Ewa Boguszewska jest dyr w tzw grupie, urzęduje w Wa-wie. Bachan jest szefem biura personalnego.

Ostro
18.06.2026 16:15
Kto został dyrektorem personalnym i co z Bachanem?

Aparatowy96
18.06.2026 12:52
W październiku krytyczna sytuacja i będzie przesunięte wszystko i trzeba będzie pismo wysyłać

pilarz01
18.06.2026 11:50
Jest to na papierze czy na gebe.Jesli to drugie to poraz kolejny zarzad wali w ...

Slawomir Wrega
18.06.2026 09:56
Podwyżki w październiku, prezes przedstawił nową dyrektor personalną i jeszcze analizowaliśmy przyczyny pijaństwa kadry kierowniczej.

Rysiek_Wodzirej
18.06.2026 06:16
I jak po spotkaniu? Czy będzie jakas relacja?

Andrzej By
17.06.2026 22:47
a znacie definicje łapówki?Nie każda korzyść własna to łapówka.

Slawomir Wrega
17.06.2026 15:52
Zaniechanie stosowania zasad wynagradzania dla własnej korzyści to korupcja.

Wygenerowano w sekund: 0.28 96,995,566 unikalnych wizyt