Zajmicie si lepiej taryfikatorem bo pierwsza grupa ju nie istnieje a za chwil i druga nie bdzie funkcjonowa. Czy tego maego szcegulu nie zauway inspektor. Na koniec jeli ta sprawa trafi do sdu to fina moe ujrzy wiato dzienne moe za jakie 10 lat.
Dokadnie, zgadzam si z pilarzem. Niedugo bdziecie pisa o miliardy, albo biliony jak Kaczyski. My nie chcemy zajmowa si bajeczkami, tylko naszym realnym wynagrodzeniem za prac, ktre z kadym dniem jest mniej warte. Chobycie mieli cakowit racj co do tej kwoty, to i tak nikt nigdy jej nie dostanie. Wecie si do roboty jak zwizki w innych firmach i walczcie o realne pienidze, szkoda papier marnowa na takie pisma.
Koledzy, jakiej realnej czy nierealnej kwoty ZZ nie zawaryby w podobnym pimie, i tak jej nie dostaniemy - po pierwsze zarzd "rozmawia" jedynie ze swoim zasysajcym pionkiem, po drugie nie ma moliwoci wykroczy poza wytyczne Tarnowa - a to tam zapadaj wszelkie decyzje pacowe. Taki urok centralnego zarzdzania, ktre jest tak bliskie naszej kochanej, odmieniajcej "antykomunizm" przez wszystkie przypadki, wadzy. Podobne pisma maj natomiast nam pewne rzeczy uwiadomi...
Dlatego chcemy realnych dziaa. Zwizkowcy w spkach grniczych ucz nas, e si da. Jeli nasze zwizki nie posiadaj adnych instrumentw nacisku, to po co ich a tyle? Po co ktrykolwiek?
Kolego MamJuDo, kto gosowa na spadochroniarzy Sasina i Kanthaka? Jeden z ni*kwiatek*est ministrem a drugi wiceministrem Aktyww Pastwowych. Obaj wybrani z Lubelszczyzny. Teraz zwizki maj wygra wojn z pastwem? czy moe trzeba byo si zastanowi przy urnie?
Kto nadal naley do solidarnoci? Lista ich dziaaczy wisi na chlewiku, czy jest tam kto od Ciebie z zakadu? Czy ju mu tumaczye jak bardzo zbdzi?
Podstawowym obowizkiem etatowych dziaaczy zwizkowy*kwiatek*est docieranie do informacji i przekazywanie ich caej spoecznoci. Nie mona mie pretensji o rzetelne informowanie. Nie mona rwnie czeka a wszystko za nas zrobi inni.
Kolego Sasza, a czy pozbawienie pracownikw, przez ostatnie 10 lat, czci wynagrodzenia w wysokoci 712 milionw nie zdemolowao ich finansw i czy nie wywouje to niepokojw spoecznych?
Poszkodowany na si wyrzec swoich pienidzy ze wzgldu na dobro sprawcy? Ju sama taka ideologia jest spoecznie nieakceptowalna. Dysproporcja mizerii pracowniczej i ogromnych zyskw korporacji musi postawi nie tylko prawo ale i kadego przyzwoitego czowieka po stronie ludzi pracy.
Do prokuratury mona zgosi jak pracownik kradnie, tzw. ,,pracodawcami" zajmuje si Pastwowa Inspekcja Pracy". Wedug wielu, instytucja fasadowa od czasu jej utworzenia.
Panie Sasza, nie oszukujmy si, jestemy w Polsce. Ludzie u wadzy kradn i nie ponosz za to odpowiedzialnoci. Mnie by wyrzucili za wyniesienie za bram starych znoszonych butw, prezes dostanie odpraw.
Zawsze tak byo i bdzie bo ,,elyty'' mog wicej a szaraka trzeba zgnbi przed kim waniejszym wszyscy na baczno a robol czoga si i tak jest wszdzie wany moe bez problemu przewie wszystko nawet rakiet i jest jeszcze poszkodowany a robola to za puste uski by zgnoili u nas ze wszystkim dokadnie tak samo robola to z minut wyjcia przed czasem trzeba ukrzyowa a paniska wiemy jak jest to tak jak za czasw paszczynianych one wracaj
Wystarczyło by zaprzestanie wynajmowania zewnętrznych kancelarii żeby dać pracownikom podwyżkę 40%.
Andrzej By
24.07.2026 16:21
a na czym ta pomoc by miała polegać?
wombat
23.07.2026 17:38
Żadna partia polityczna nie ma ani pomysłu ani chęci żeby ratować zakład. Jesteśmy zadłużeni po uszy a banki nie będą pożyczać w nieskończoność
heniek
23.07.2026 08:29
Ta pani z warkoczem to ostatnio się lansowała na Święcie Róży w Końskowoli, tam było przyjęcie z honorami tam nie ma problemów, roszczeń inna atmosfera
Rysiek_Wodzirej
23.07.2026 07:21
Wszyscy zaciekle walczą tylko od 3 lat nie widać efektów tej walki w portfelach zwykłych pracowników.
misiek15
22.07.2026 23:47
Kolego aparat.
Ostatnio widziałem panią Wcislo na bilbordzie w Lublinie.
Informowała że walczy o nas i nasz zakład.
aparat
22.07.2026 22:01
A gdzie p. Wcisło która tak obiecywala przed wyborami i co teraz unia? Czy może poprzednicy tak źle rządzili... Niektórym naprawdę pasowałoby dać w....
heniek
22.07.2026 19:02
Zamieszczenie jakiejkolwiek informacji tutaj zawsze rodzi się w wielkich bólach, jest na stronie innych związków a u nas ? A może wy nas macie głębiej w d..ie niż dyrekcja 😭
Gazowiec
21.07.2026 15:40
Na Oppz jest odpowiedź zarządu na postulaty... Dalej drążyć nie odpuszczać im nawet kosztem strajku.
Aparatowy96
21.07.2026 15:16
Solidarność już dała info że zarząd coś próbuje grać na czas a tu dalej cisza , urlopy czy głębokie poważanie ?
Kamilos
21.07.2026 12:19
W *kwiatek* nas mają
Rysiek_Wodzirej
21.07.2026 11:53
Co taka cisza? Gdzie jakas odpowiedź?
Antek
20.07.2026 12:44
Panie Sławku, jak sytuacja? Jest odpowiedź zarządu? Kiedy wyniki za 2 kwartał ?