16.06.2025 13:37
.

Pracownicy Spó³ki reprezentowani byli przez Miêdzyzwi±zkowy Komitet Obrony Pu³aw. Zarz±d przyby³ w sk³adzie Marcin Kowalczyk, Justyna Majsnerowicz, Pawe³ Bryda i Jacek Janiszek.

Spotkanie rozpocz±³ zarz±d informacj± o odstawieniu instalacji do produkcji kaprolaktamu i ostatniej nitki melaminy. Wed³ug zarz±du instalacje zosta³y odstawione bo rynek nie przyjmuje naszych produktów, tak samo jest w ca³ej Europie.

Sta³e umowy z pracownikami tych instalacji nie bêd± rozwi±zywane. Na instalacjach pracuj±cych procedura z umowami czasowymi jest taka, jak przed kryzysem.

Ten kto utrzyma instalacje w gotowo¶ci, zarobi du¿o po wojnie.

Zwrócili¶my uwagê na dysproporcjê pomiêdzy podwy¿k± za ciep³o, a podwy¿kami wynagrodzeñ pracowników.

W sprawie awansów poza kolejno¶ci±, Prezes zg³oszone przypadki wyja¶ni osobi¶cie.

Namawiali¶my Prezesa do zablokowania ¶wiadczeñ dla jego poprzednika: odprawy, nagrody rocznej i zakazu konkurencji.

Spotkanie trwa³o ponad trzy godziny i mia³o ¿ywy przebieg.

 

aktualizacja 22.03.2023

Od: Wójcik, Pawel
Wys³ano: pi±tek, 17 marca 2023 12:01
Do: s.wrega@hotmail.com
DW: Kowalczyk, Marcin
Temat: RE: Materia³ do autoryzacji

Szanowny Panie Przewodnicz±cy,

 

na pro¶bê Pana Prezesa Marcina Kowalczyka poni¿ej przesy³am odpowied¼ na Pañskiego maila z odniesieniem siê do przes³anego przez Pana tekstu:

 

Stanowczo odcinamy siê od konfrontacyjnego przedstawienia sytuacji i formu³owania twierdzeñ, które w obecnej -  trudnej sytuacji poda¿owo-popytowej na rynku europejskim, w jakiej musimy dzia³aæ, prowadz± jedynie do niepotrzebnego zaognienia we wzajemnych relacjach Zarz±d - strona spo³eczna.

 

Dialog ze stron± spo³eczn± jest prowadzony na bie¿±co, czego dowodem s± dwa ostatnie spotkania, w których Pan Przewodnicz±cy równie¿ uczestniczy³: 21 lutego i 13 marca 2023 roku.

 

Prezes Marcin Kowalczyk podtrzymuje swoje s³owa i jeszcze raz pragnie podkre¶liæ, ¿e Pracownicy s± najwa¿niejszym fundamentem  Grupy Azoty Pu³awy. Podkre¶lamy wyra¼nie - spó³ka nie planuje zwolnieñ Pracowników, a Pracownicy Spó³ki pomimo skrajnie trudnych warunków makroekonomicznych dla bran¿y, nie musz± martwiæ siê o zatrudnienie.

 

W przypadku osób, którym koñcz± siê umowy czasowe, decyzje podejmowane s± indywidualnie w oparciu o bie¿±c± sytuacjê Spó³ki, zg³aszane potrzeby w danych komórkach oraz opinie prze³o¿onych. Nale¿y rozró¿niæ sytuacje pracowników z umowami na czas nieokre¶lony i umowami czasowymi, a zarzucanie k³amstwa, czy choæby z³ej woli jest nieakceptowalnym nadu¿yciem.

Prezes Marcin Kowalczyk jeszcze raz apeluje o spokojny i merytoryczny dialog, który pozwala na wypracowanie rozwi±zañ dobrych dla za³ogi.

 

£±czê wyrazy szacunku

 

Pawe³ Wójcik

G³ówny Specjalista Rzecznik Prasowy

Dzia³ Komunikacji Korporacyjnej

Grupa Azoty Zak³ady Azotowe „Pu³awy" S.A.

Komentarze
#1 | Robol dnia 13.03.2023 20:02:08
Czyli pracownicy maj±cy umowê czasow± jak pracuj± na dzia³aj±cej instalacji bêd± mieli przed³u¿on± umowê tak?
#2 | Azotowiec996 dnia 13.03.2023 20:07:23
Co to znaczy, ¿e spotkanie mia³o ¿ywy przebieg? Jak na trzy godziny intensywnych rozmów to bardzo ma³o informacji jest tutaj zawartych.
#3 | Najlepszy ZZ czlonek dnia 13.03.2023 20:21:11
Wkoncu normalna rozmowa sie widze zaczela
#4 | PKruk dnia 19.03.2023 12:19:16
No i co¶ jest nie tak. Na pracuj±cych instalacjach i laboratoriach umowy terminowe s± jednak nie przed³u¿ane. Kto¶ wprowadzaw b³±d.
Ludzie s± przenoszeni na inne stanowiska ze swoich a na ich miejsca znów przenosi siê naprzyk³ad ludzi z melaminy. Jaka¶ dziwna sytuacja
#5 | Slawomir Wrega dnia 22.03.2023 06:58:57
Ka¿de s³owo powy¿ej opublikowanej relacji zosta³o wspólnie uzgodnione podczas spotkania. Obydwa zdania dotycz±ce umów o pracê by³y odczytywane co najmniej piêæ razy. ¯eby one zosta³y zgodzili¶my siê na usuniêcie wielu informacji niewygodnych dla zarz±du. To dzia³o siê w poniedzia³ek, ju¿ w czwartek dotar³y do nas pierwsze informacje o nieprzed³u¿aniu umów na pracuj±cych instalacjach. Ostro na to zareagowali¶my. W imieniu prezesa odpowiedzia³ nam rzecznik prasowy. Wysy³am tre¶æ tej odpowiedzi do administratora z pro¶b± o opublikowanie pod relacj±.
#6 | Poli dnia 25.03.2023 23:32:08
Umowy nadal nieprzed³u¿ane na pracuj±cych instalacjach. Do Kasy wp³ynê³a lista oko³o 1000 osób, którym nie mo¿na wzi±æ d³ugoterminowych podwy¿ek. ¯adne przed³u¿enie umów nie jest rozpatrywane indywidualnie, tylko lec± ju¿ hurtowo.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· ArtykuÅ‚y
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· WypÅ‚ata udziałów Chemia-PuÅ‚awy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna £apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Pu³awy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni




SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

MrNobody
16.06.2025 12:41
Założe sie ze bedzie tak ze przyjdzie ktos i powie ze poczekamy do wyników za I półrocze i we wrzesniu beda negocjacje

Zwiazkowiec
16.06.2025 12:10
Przemo chyba masz jakieś dane nie aktualne ja znam osobiście kilkanaście osób co odeszły dobrowolnie się zwolnily

ubot
16.06.2025 11:33
Zakład pozbył się najlepszych ludzi i tyle.Bo było za ciasno.Teraz na niektórych stanowiskach okazało się za lużno.Ktoś przemyślał Bezradny

Pszemo
16.06.2025 11:14
Do Normalny. Tak oczywiście Grin Tak samo jak gadaliscie jak to ludzie odchodzą z azotów, a się później okazało, że oprócz emerytów samych z siebie zwolniło się 10 osób xD

Normalny
16.06.2025 09:12
Zirytowany,gdyby tylko dano ludziom możliwość odejścia z odprawą, produkcja opustoszałaby w jeden dzień . To mówi samo za siebie

Slawomir Wrega
16.06.2025 09:07
Liczyliśmy, że Hubert Kamola zostanie prezesem grupy i zmieni się podejście do ludzkiej pracy.

bonet
16.06.2025 08:40
Czy za to przełożenie negocjacji na 4 lipca dostaliście jakieś zapewnienia, że te negocjacje będą owocne? Czy czekamy do 4 lipca, żeby dowiedzieć się, że w sumie to bądźmy dziadami dalej?

Zirytowany
15.06.2025 20:33
W końcu ktoś powinien coś zdecydować. Wóz albo przewóz .

Zirytowany
15.06.2025 20:31
Albo niech uruchomią procedurę dobrowolnych odejść z odprawami i kto będzie chciał to sam odejdzie.

Zirytowany
15.06.2025 20:29
Przypomnę, że nikt nie przychodzi tu charytatywnie. Za prace należy się godna płaca. A jeżeli nie ma na godne wypłaty to niech zamkną ten zakład i nie mydlą ludziom oczu.

Andrzej By
15.06.2025 15:33
masz racjÄ™ ale nie ja o tym decydujÄ™

Rysiek_Wodzirej
15.06.2025 15:07
Premia czy nagroda dla pracowników też może mieć skutek jednorazowy. Nie usprawiedliwiaj na siłę tego typu zachowań

Andrzej By
15.06.2025 12:16
kasa na imprezę ma skutek jednorazowy i rozmywa się w skali roku . Podwyżki mają skutek całoroczny

Rysiek_Wodzirej
15.06.2025 06:41
Czyli jednak nie jest tak źle jak mówią skoro są pieniądze na takie rzeczy

Rysiek_Wodzirej
15.06.2025 06:39
https://tarnow.nas
zemiasto.pl/grupa-
azoty-zaprosila-mi
eszkancow-tarnowa-
do-ogrodu-kwiatkow
skiego-piknik-obfi
towal-w-atrakcje-z
djecia/ar/c1p2-276
88767

Wygenerowano w sekund: 0.13 60,263,697 unikalnych wizyt