02.05.2024 17:34
Profilaktyczna opieka zdrowotna w ZA
ZASADY SPRAWOWANIA PROFILAKTYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD PRACOWNIKAMI SPÓŁKI


I   BADANIA PROFILAKTYCZNE

§ 1

Badania wstępne

1. Badaniom wstępnym podlegają:
1/ osoby przyjmowane do pracy,
2/ pracownicy przenoszeni na stanowiska pracy, na których występują odmienne warunki  i charakter pracy niż na dotychczas zajmowanym stanowisku.

2. Przyjęcie nowego pracownika do Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. poprzedzone jest badaniami lekarskimi, dokumentowanymi zaświadczeniem lekarskim, o którym mowa w ust. 8.

3. Osoba przyjmowana do pracy zobowiązana jest poddać się wymaganym badaniom wstępnym.

4. Na badania wstępne składają się:
1/  badania lekarskie,
2/ badanie psychologiczne przydatności zawodowej - w przypadku stanowisk, na których wykonywane są prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej.
„Wykaz  rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej, występujących w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A.”, opracowany na podstawie       Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r., powołanego na wstępie niniejszego polecenia służbowego - stanowi załącznik Nr 2 do niniejszych  zasad.

5. Komórką kierującą na badania wstępne nowo przyjmowanych pracowników jest Dział Administracji Kadrowej, który wydaje kandydatowi do pracy „Skierowanie na badania   profilaktyczne” (wstępne) - sporządzone według wzoru, stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszych zasad. Dział Administracji Kadrowej wypełnia skierowanie po uzgodnieniu z kierownikiem jednostki/komórki organizacyjnej, w której ma być zatrudniony pracownik.

6. Lekarz przeprowadzający badanie wstępne kieruje  kandydatów do pracy na  stanowiskach wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej na badania psychologiczne, wystawiając odpowiednie skierowanie.

7. Psycholog po przeprowadzeniu badań, dokonuje oceny psychologicznej przydatności zawodowej kandydata do pracy.

8. Na podstawie wyników badania lekarskiego i (w wymienionych przypadkach) oceny   psychologicznej przydatności zawodowej, lekarz wydaje zaświadczenie  w którym orzeka, że kandydat do pracy (pracownik):
1/ wobec braku przeciwwskazań zdrowotnych - jest zdolny do wykonywania pracy na określonym stanowisku
lub
2/ wobec przeciwwskazań zdrowotnych – jest niezdolny do wykonywania pracy na określonym stanowisku
lub
3/ wobec przeciwwskazań zdrowotnych utracił zdolność do wykonywania dotychczasowej pracy z dniem ... .

9. Zaświadczenie, o którym mowa w ust. 8, sporządzane jest w 2 egzemplarzach, z których:
1/  jeden egzemplarz (oryginał) wydawany jest pracownikowi/kandydatowi do pracy,
2/ drugi egzemplarz ZOZ sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki  przekazuje do Działu Administracji Kadrowej.
Oryginał zaświadczenia pracownik przekazuje kierownikowi jednostki/komórki organizacyjnej, jako podstawę dopuszczenia do pracy. Egzemplarz ten jest przechowywany w aktach jednostki/komórki organizacyjnej.
Na żądanie pracownika, kierownik zobowiązany jest wydać mu oryginał zaświadczenia, sporządzając przedtem kserokopię, która pozostaje w aktach.

10. Jeżeli w zaświadczeniu lekarskim, o którym mowa w ust. 8, w stosunku do kandydata orzeczono przeciwwskazania zdrowotne tj. niezdolność do wykonywania pracy na określonym stanowisku, wówczas z takim kandydatem nie można zawrzeć umowy o pracę.


§ 2

Badania okresowe

1. Badaniom okresowym podlegają wszyscy pracownicy Zakładów Azotowych „Puławy” S.A.

2. Na badania okresowe kieruje pracownika kierownik jednostki/komórki organizacyjnej, wystawiając „Skierowanie na badania profilaktyczne” (okresowe), wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszych zasad, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Członkowie Zarządu Spółki, społeczny inspektor pracy oraz pracownicy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na okres sprawowania funkcji w zarządzie zakładowej  organizacji związkowej, są kierowani na badania okresowe przez Dział Administracji   Kadrowej.

4. Pracownika należy kierować na kolejne badanie okresowe przed upływem terminu        wyznaczonego w zaświadczeniu lekarskim z ostatniego badania.

5. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach, na których są wykonywane prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej - podlegają w ramach okresowych badań lekarskich badaniom psychologicznym.


„Wykaz rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej, występujących w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A.”, opracowany na podstawie     Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. powołanego    na wstępie niniejszego polecenia służbowego, stanowi załącznik Nr 2 do niniejszych zasad.
O potrzebie przeprowadzenia badań psychologicznych decyduje lekarz, korzystając z informacji zawartej w skierowaniu, o którym mowa w ust. 2.

6. Kierownicy jednostek/komórek organizacyjnych, kierujący na badania okresowe pracowników wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej, zobowiązani są do szczegółowego określania rodzaju tych prac w  pkt. 5 „Skierowania... ”,  o którym  mowa w ust. 2.

7. Skierowania na badania okresowe ratowników chemicznych powinny być oznaczone    napisem „Ratownik chemiczny”, natomiast skierowania pracowników upoważnionych do używania ochron dróg oddechowych - napisem „Upoważniony do użytkowania ochron dróg oddechowych typu izolującego”.

8. Kierownicy jednostek/komórek organizacyjnych powinni prowadzić ewidencję pracowników pełniących funkcję ratowników chemicznych oraz pracowników upoważnionych do użytkowania ochron dróg oddechowych typu izolującego.

9. Po przeprowadzeniu badań okresowych lekarz wydaje zaświadczenie, zgodnie z ustaleniami § 3 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia       30 maja 1996 r. powołanego na wstępie niniejszego polecenia służbowego.

10. Pracodawca nie dopuszcza do pracy osoby, dla której lekarz orzekł przeciwwskazania  zdrowotne do wykonywania pracy na danym stanowisku.

11. Zaświadczenie, o którym mowa w ust. 9, jest przekazywane zgodnie z ustaleniami § 1 ust.9.

§ 3

Badania kontrolne

1. Badaniom kontrolnym podlegają pracownicy -  w przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni spowodowanej chorobą - w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.

2. Na badania kontrolne kieruje pracownika kierownik jednostki/komórki organizacyjnej, wystawiając „Skierowanie na badania profilaktyczne” (kontrolne), wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszych zasad, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Członkowie Zarządu Spółki, społeczny inspektor pracy oraz pracownicy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na okres sprawowania funkcji w zarządzie zakładowej  organizacji związkowej, są kierowani na badania kontrolne przez Dział Administracji   Kadrowej.

4. Pracownik podlegający badaniu kontrolnemu obowiązany jest zgłosić się po skierowanie, o którym mowa w ust. 2, do jednostki/komórki organizacyjnej, w której jest zatrudniony.


5. Kierownik jednostki/komórki organizacyjnej w przypadku wątpliwości odnośnie stanu zdrowia lub predyspozycji psychofizycznej pracownika, uniemożliwiających mu właściwe wykonywanie obowiązków na zajmowanym stanowisku, może skierować tego pracownika na badania kontrolne.
Badanie kontrolne może być przeprowadzone także na wniosek pracownika.

6. Po przeprowadzeniu badań kontrolnych lekarz wydaje zaświadczenie w 2 egzemplarzach, które jest przekazywane zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 1 ust. 9.


§ 4

Badania profilaktyczne określonych grup pracowniczych

1. Badania profilaktyczne pracowników:
1/ narażonych zawodowo na działanie promieniowania jonizującego,
2/ zatrudnionych na stanowiskach związanych z obsługą taboru kolejowego
- przeprowadzane są wyłącznie przez uprawnionych lekarzy i uprawnione placówki służby zdrowia, na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

2. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach, na których wykonywane są prace związane z obsługą taboru kolejowego, kierowani są na badania profilaktyczne na podstawie „Skierowania na badania wstępne/okresowe/kontrolne* pracownika zatrudnionego na   stanowisku związanym z obsługą taboru kolejowego”, stanowiącego załącznik Nr 3 do niniejszych  zasad.
Przy kierowaniu tej grupy pracowników na badania profilaktyczne i wypełnianiu skierowania, kierownicy jednostek/komórek organizacyjnych winni uwzględniać „Charakterystykę stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzących pojazdy kolejowe”, stanowiącą załącznik Nr 4 do niniejszych zasad.
Zainteresowani pracownicy zgłaszają się z wypełnionym skierowaniem do ZOZ sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki, gdzie jest ono rejestrowane, po czym pracownik uzyskuje informacje odnośnie dalszego postępowania.

3. Dodatkowo - poza przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzenia badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy - powołanego na wstępie niniejszego polecenia:
1/ pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowców obowiązują przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców oraz osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami,  powołanego na wstępie niniejszego polecenia,
2/  pracowników ochrony fizycznej obowiązują przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 23 marca 1999r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wydanie licencji oraz posiadających licencję pracownika ochrony fizycznej,  powołanego na wstępie niniejszego polecenia.

4. Dla pracowników:
1/ ubiegających się o zatrudnienie na stanowiskach obsadzanych w drodze rekrutacji wewnętrznej,
2/ awansowanych na stanowiska, na których występują funkcje związane z kierowaniem, niezależnie od badań lekarskich przeprowadzanych na podstawie ”Skierowania…”  (którego wzór stanowi załącznik Nr 1 do niniejszych zasad), wystawianego przez Dział          Administracji Kadrowej - mogą być przeprowadzane badania psychologiczne. Decyzję o przeprowadzeniu badań psychologicznych podejmuje Dział Rozwoju Zasobów Ludzkich. Na podstawie wyników badań, psycholog sporządza pisemną ocenę, którą przekazuje Kierownikowi Działu Administracji Kadrowej oraz Kierownikowi Działu Rozwoju Zasobów Ludzkich. Następnie zapoznaje z jej treścią kierownika jednostki/komórki organizacyjnej, w której pracownik ma być zatrudniony.

5. Zaświadczenie lekarskie wydawane przez ZOZ sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki dla grup pracowników określonych w niniejszym paragrafie,  jest przekazywane zgodnie z ustaleniami zawartymi w §1 ust. 9.

6. Zaświadczenia lekarskie wystawiane pracownikom, o których mowa w niniejszym paragrafie przez inne niż określona w ust. 5, uprawnione placówki służby zdrowia, zainteresowani pracownicy przedkładają kierownikom jednostek/komórek organizacyjnych, w których są zatrudnieni. Kierownik pozostawia zaświadczenie w aktach komórki, sporządzając 2 kserokopie, z których jedną wysyła do Działu Administracji Kadrowej, a drugą do ZOZ „Medical”    Sp. z o.o.

§ 5

Postanowienia końcowe

1. Zgodnie z art. 229 Kodeksu pracy, badania okresowe i kontrolne przeprowadza się, w miarę możliwości, w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

2. W razie przejazdu na badania profilaktyczne do innej miejscowości, pracownikowi przysługuje zwrot kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach  służbowych. Polecenie wyjazdu służbowego wystawia jednostka/komórka organizacyjna zatrudniająca pracownika - na podstawie skierowania wydanego pracownikowi przez ZOZ  sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki

3. Dla zachowania przepisów ustawy o ochronie danych osobowych - zobowiązuje się kierowników jednostek/komórek organizacyjnych, którzy otrzymują  zaświadczenia lekarskie dotyczące podległych pracowników, do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających ochronę informacji zawartych w tych dokumentach.


II  OKULARY DO PRACY PRZY MONITORACH EKRANOWYCH

§ 6

1. Pracownikom zatrudnionym przy obsłudze monitorów ekranowych przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy, Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. zapewniają okulary korygujące wzrok, wówczas gdy:
1/ lekarz okulista w trakcie badań profilaktycznych stwierdzi potrzebę stosowania takich okularów, a te, których pracownik używa w życiu codziennym nie mogą być stosowane przy obsłudze monitora ekranowego,
2/ pracownik w życiu codziennym nie używa okularów korygujących wzrok, a zgodnie z opinią lekarza powinien je stosować przy obsłudze monitora ekranowego.

2. Na badania profilaktyczne okulistyczne pracownicy zgłaszają się ze „Skierowaniem…” sporządzonym wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszych zasad, w którym w pkt. 4 „Czynniki szkodliwe i uciążliwe” - Obsługa monitora ekranowego, należy          zaznaczyć opcję: „powyżej 4 h na zmianę roboczą”.
Powyższa informacja jest dla ZOZ sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad     pracownikami Spółki podstawą do przeprowadzenia badań okulistycznych, w wyniku których lekarz okulista w miarę potrzeb:
1/  zaleca stosowanie przy obsłudze monitora ekranowego okularów korygujących wzrok, wydając zaświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 5 do  niniejszych zasad,
2/ wypisuje receptę na okulary korygujące wzrok, niezbędne do pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

3. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. pokrywają koszty zakupu okularów korygujących wzrok do kwoty  200 zł.

4. W przypadku realizacji recepty (zakupu okularów) o wartości wyższej niż podana w ust. 3,  różnicę ponad tę kwotę pokrywa pracownik.

5. Receptę na okulary pracownik realizuje we własnym zakresie, przy czym za zakupione okulary powinien pobrać fakturę VAT (wystawioną na Zakłady Azotowe “Puławy” S.A.   z wpisanym numerem NIP Zakładów i kwotą podatku VAT), a następnie wraz  z zaświadczeniem  przedłożyć kierownikowi jednostki (komórki) organizacyjnej.

6. Kierownik jednostki/komórki organizacyjnej opracowuje fakturę przedłożoną przez pracownika,  wpisując:
1/  kwotę, którą należy zaliczyć w koszty tej jednostki/komórki organizacyjnej, a następnie wypłacić pracownikowi,
2/ MPK jednostki/komórki organizacyjnej, które należy obciążyć kwotą, o której mowa     w pkt.1/,
3/ nazwisko i imię oraz numer ewidencyjny pracownika, któremu przysługuje zwrot    kosztów,
a następnie podpisuje, pieczętuje i razem z zaświadczeniem przekazuje do Działu Zarządzania Środkami Pieniężnymi.

7. Kasa zakładowa wypłaca pracownikowi kwotę określoną w opracowaniu faktury.


III   CHOROBY  ZAWODOWE

§ 7

1. W razie rozpoznania u pracownika choroby zawodowej lub podejrzenia choroby zawodowej, ZOZ sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki zgłasza ten fakt:
1/  Kierownikowi jednostki/komórki organizacyjnej zatrudniającej tego pracownika,
2/  Głównemu Specjaliście Bezpieczeństwa i Higieny Pracy,
3/  Państwowemu Terenowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Puławach.

2. Państwowy Terenowy Inspektor Sanitarny na podstawie orzeczenia lekarskiego wydanego przez jednostkę referencyjną (np. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy), wydaje decyzję stwierdzającą występowanie u pracownika choroby zawodowej albo stwierdza brak      podstaw do uznania schorzeń występujących u pracownika za chorobę zawodową.

3. Decyzję, o której mowa w ust. 2, Państwowy Terenowy Inspektor Sanitarny przekazuje:
1/  zainteresowanemu pracownikowi,
2/ zakładowi pracy, w którym pracownik był ostatnio narażony na działanie czynnika wywołującego rozpoznaną lub podejrzewaną chorobę zawodową;
w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A. decyzję taką otrzymuje Główny Specjalista  Bezpieczeństwa i Higieny Pracy,
3/  zakładowi służby zdrowia, który dokonał rozpoznania klinicznego,
4/  jednostce lub osobie, która zgłosiła podejrzenie o chorobę zawodową.

4. Główny Specjalista Bezpieczeństwa i Higieny Pracy po otrzymaniu decyzji stwierdzającej  chorobę zawodową, obowiązany jest przesłać odpisy (kopie) tej decyzji do:
1/  Państwowego Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie,
2/ nw. jednostek/komórek organizacyjnych w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A., w celu podjęcia stosownych działań w tym zakresie:
a/ Działu Administracji Kadrowej,
b/ jednostki/komórki organizacyjnej zatrudniającej danego pracownika.

5. Główny Specjalista Bezpieczeństwa i Higieny Pracy obowiązany jest:
1/  prowadzić rejestry:
a/ podejrzeń o chorobę zawodową,
b/ stwierdzonych chorób zawodowych,
2/  w porozumieniu z organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej badać przyczyny powstawania chorób zawodowych oraz charakter i rozmiar zagrożenia tymi chorobami,
3/ wnioskować o podejmowanie działań zmierzających do usuwania we wskazanych jednostkach/komórkach organizacyjnych czynników powodujących powstawanie     chorób zawodowych i stosować inne niezbędne środki zapobiegawcze.


6. Pracownik, który otrzymał decyzję Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego stwierdzającą występowanie u niego choroby zawodowej, nabywa prawo do świadczeń odszkodowawczych określonych odrębnymi przepisami.


IV   PRZENIESIENIE PRACOWNIKA DO  PRACY NA INNYM STANOWISKU


§ 8

1. Jeżeli lekarz w toku leczenia albo w wyniku badań okresowych lub kontrolnych stwierdzi, że wobec przeciwwskazań zdrowotnych pracownik stał się niezdolny do wykonywania  dotychczasowej pracy oraz że wskazane jest przeniesienie pracownika do pracy na innym stanowisku, wydaje stosowne zaświadczenie lekarskie.

2. Na podstawie zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, kierownik jednostki/komórki      organizacyjnej, w porozumieniu z Działem Rozwoju Zasobów Ludzkich i Działem Administracji Kadrowej, w miarę możliwości przenosi pracownika do innej pracy w ramach tej samej jednostki/komórki organizacyjnej. Jeśli nie jest to możliwe, przekazuje do Działu Administracji Kadrowej wniosek o przeniesienie pracownika z tej jednostki/komórki organizacyjnej.

3. Dział Administracji Kadrowej w miarę możliwości przenosi pracownika do pracy zgodnie z zaleceniem zawartym w zaświadczeniu lekarskim, albo inicjuje rozpatrzenie danej sprawy przez Komisję Społeczno - Lekarską.

4. Funkcję Przewodniczącego Komisji Społeczno - Lekarskiej pełni Kierownik ZOZ sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki lub upoważniony przez niego lekarz.

5. Ze strony Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. w skład Komisji wchodzą:
1/  Międzyzakładowy Społeczny Inspektor Pracy,
2/  przedstawiciel Działu Administracji Kadrowej.

6. Na posiedzenie Komisji zaprasza się zainteresowanego pracownika oraz kierownika         jednostki (komórki) organizacyjnej, w której pracownik jest zatrudniony.

7. Po zapoznaniu się z zaświadczeniem lekarskim i dokumentacją dotyczącą zdrowia pracownika, wysłuchaniu uwag pracownika oraz informacji kierownika o warunkach istniejących na stanowisku pracy, Komisja wydaje odpowiednią decyzję dotyczącą dalszych możliwości zatrudnienia pracownika.

8. W przypadku braku możliwości zatrudnienia pracownika w Zakładach Azotowych      „Puławy” S.A. lub braku zgody pracownika na zatrudnienie na proponowanym stanowisku, następuje wypowiedzenie umowy o pracę.


V KOSZTY ZWIĄZANE Z PROFILAKTYCZNĄ OPIEKĄ ZDROWOTNĄ I RATOWNICTWEM MEDYCZNYM


§ 9

1. Dla potrzeb ewidencji kosztów związanych z usługami:
1/ opieki medycznej (dotyczących opieki profilaktycznej) zakupywanymi w ZOZ  sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki.
- zostało utworzone odrębne MPK - Badania profilaktyczne;
MPK jest budżetowane, a odpowiedzialnym za budżet jest Główny Specjalista Bezpieczeństwa i Higieny Pracy,
2/ ratownictwa medycznego zakupywanymi w ZOZ sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki.
- zostało utworzone odrębne MPK -  Ratownictwo medyczne;
MPK jest budżetowane, a odpowiedzialnym za budżet jest Komendant Zakładowej Straży Pożarnej.

2. W związku z ustaleniami ust. 1 pkt. 1/, zobowiązuje się Głównego Specjalistę Bezpieczeństwa i Higieny Pracy do:
1/  ustalania projektu rocznego budżetu przeznaczonego na badania profilaktyczne,
2/ opracowywania faktur do zapłaty (po przeprowadzeniu merytorycznej kontroli prawidłowości ich wystawienia), dotyczących usług opieki medycznej w zakresie badań profilaktycznych, zgodnie z ustaleniami umowy zawartej pomiędzy Zakładami Azotowymi „Puławy” S.A., a ZOZ sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki.

3. W związku z ustaleniami ust. 1 pkt. 2/ zobowiązuje się Komendanta Zakładowej Straży Pożarnej do:
1/  ustalania projektu rocznego budżetu przeznaczonego na ratownictwo medyczne,
2/ opracowywania faktur do zapłaty (po przeprowadzeniu merytorycznej kontroli prawidłowości ich wystawienia), dotyczących ratownictwa medycznego, zgodnie z ustaleniami umowy zawartej pomiędzy Zakładami Azotowymi ”Puławy” S.A.,  a ZOZ sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami Spółki.

4. W celu właściwego rozliczenia kosztów badań profilaktycznych i ratownictwa medycznego za dany miesiąc:
1/ Dział Administracji Kadrowej przesyła informację o liczbie zatrudnionych w Spółce, wg stanu na ostatni dzień miesiąca, do Głównego Specjalisty Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz do Działu Wynagradzania – w terminie do 3. dnia roboczego następnego miesiąca,
2/ Dział Wynagradzania w oparciu o dane z Działu Administracji Kadrowej, dokonuje rozbicia stanu zatrudnienia, o którym mowa w pkt. 1/, na   MPK poszczególnych jednostek (komórek) organizacyjnych, a następnie  przesyła do Działu Księgowości Operacyjnej - w terminie do 4. dnia roboczego następnego miesiąca,
3/ Dział Księgowości Operacyjnej na podstawie danych z Działu Wynagradzania dokonuje rozdziału kosztów zebranych na MPK, o których mowa w ust.1, na  MPK   poszczególnych jednostek/komórek organizacyjnych.

VI   POMIESZCZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I KARMIĄCYCH MATEK

§ 10

Zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r.   w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, zobowiązuje się kierowników    jednostek/komórek organizacyjnych oraz administratorów obiektów będących głównymi     użytkownikami budynków - do zorganizowania w budynkach, w których na jednej zmianie pracuje więcej niż 20 kobiet, pomieszczenia z miejscami do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek, przyjmując co najmniej jedno miejsce na każdych trzysta kobiet zatrudnionych na jednej zmianie, lecz nie mniej niż jedno miejsce. Powierzchnia w/w pomieszczenia nie może być mniejsza niż 8 m2.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni




SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

iskra
01.05.2024 22:39
Ruski nawóz jest oki bo wielki wuj (USA)nie wprowadził sankcji.Jest zezwolenie w dodatku sprowadzmy nie bezpośrednio.

Sylwek
01.05.2024 17:58
Wysyłamy broń na ukr a ta broń jest niszczona przez ruskich którzy sprzedają nam nawóz i kupują broń. Heloł

Sylwek
01.05.2024 17:56
tylko w lutym 2024 roku do Polski trafiło aż 93,09 tys. ton mocznika z Rosji. Szukajcie winnych a to unia zezwala na taki proceder. Gaz niedobry bo ruski ale nawóz jest ok

Andrzej By
01.05.2024 15:46
Banki wam przykręcą śrubę

Antek
01.05.2024 15:35
Czlonkowie rady nadzorczej z ramienia załogi tez byli świadomi co się dzieje i co robia. Co podpisują

ubot
01.05.2024 14:31
Ten solidarnościowiec dalej głosi narracje pisowskie. Jeszcze nie widzi jak gó....no z szamba które stworzyli wybija na powierzchnię

Najlepszy ZZ czlonek
01.05.2024 13:30
Nawet to udokumentowali nie jednym zdjeciem i felietonie poprostu tworzyli im pole do poPiSu zero sprzeciwu

Antek
01.05.2024 12:57
Do całej tej sytuacji przyczynił się SAK i Solidarność,byli tego świadomi

Najlepszy ZZ czlonek
01.05.2024 12:41
Pisioki to wziely ladny fajny zaklad po modernizacjach TRAFIONYCH a zostawily burdel z rozgrxebanymi inwestycjami ktore powinny byc zakonczone dawno temu

Argon
01.05.2024 10:38
Btw, związek nie informuje o wynikach i terminie wypłaty premii kwartalnej?

Argon
01.05.2024 10:36
Bardziej ciekawe jest czy azociaki zauważą co zrobili ludzie partii, na którą głosowali... W obu przypadkach - wątpię.

ubot
01.05.2024 10:00
Ciekawe czy te pisioki przynajmniej zauważyli że niczego nie potrafią oprócz siedzenia na d....pie i przytulania kasy.

aparat
30.04.2024 22:43
Zobaczyć jamniczka za kratkami piękna sprawa...ja nie chce lizać nowej władzy, ale oni nigdy nie wyszli do pracownika na instalacje bo to plebs....

ubot
30.04.2024 21:08
W Szczecińskiej firmie jakiś pajac pisowski brał wypłaty jako doradca wcale nie pracując.Zarobił pół bańki i niczego nie doradził.

ubot
30.04.2024 20:55
Wieloletnie doświadczenia mówią żeby zarządom żyło się dobrze to robotnik musi klepać biedę.

Wygenerowano w sekund: 0.13 30,379,610 unikalnych wizyt