15.06.2024 22:44
MLEKOWE
Zespół zarekomendował zarządowi Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. podpisanie umowy przedłużającej grupowe
ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym w części ochronnej na okres pięciu lat - tj. do 25 stycznia 2012 r. (oferta PZU). Umowę podpisano.
Zespół (niejednomyślnie) nie podjął propozycji zarządu o zamianie środków czystości wydawanych w „naturze” (ręczniki, mydło, pasta itp.) na pieniądze, które zasiliłyby konta funduszu inwestycyjnego (mlekowe).

Ponadto, podczas spotkania w dniu 12 lutego 2007 r. organizacje związkowe zwróciły uwagę na fakt nierównego
traktowania pracowników w kwestii środków higieny, domagają się więc zainstalowania dozowników mydła w płynie i ręczników papierowych w każdej z komórek zakładowych.

Zespół uznał za zasadne rozpisanie przetargu na grupowe ubezpieczenie typu P, funkcjonujące w firmie, którego sprzedawcą od lat jest PZU. Przetarg ten miałby na celu ewentualne wynegocjowanie korzystniejszych warunków dla
pracowników.

Z kolei w kwestii wybierania pieniędzy z funduszu inwestycyjnego (mlekowe), to możemy wyczyścić konto do „zera”, jednak wiąże się to z rozwiązaniem umowy i zapłaceniem kosztów likwidacyjnych rachunku - na dzisiaj jest to 5% zgromadzonego kapitału. By ponownie zostać uczestnikiem programu, należy dopełnić formalności koniecznych dla nowo wstępujących.Wypisać i zapisać można się w każdym czasie. Ponadto bez żadnych dodatkowych opłat i rozwiązania umowy można wybierać pieniądze do kwoty 500 zł (ta kwota musi pozostać na rachunku). Natomiast ci, którzy zapisują się ponownie, muszą niestety odczekać 5 lat, by móc wybierać zgromadzony kapitał. Wszystko to załatwić można na miejscu u przedstawiciela PZU w ZA „Puławy” SA (tel.53-28).

Dodatkowe informacje u autora artykułu Andrzeja Wrony, tel. 50-90
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.12 30,797,972 unikalnych wizyt