15.06.2024 21:12
Pracownik to też człowiek!
Zarząd naszej firmy ustosunkował się do przekazanych przez nas uwag, jednak „pod lupę” wziął jedynie pracowników
zatrudnionych na umowę zlecenie - z przekazanych nam ustnie informacji wynika, że umowy te zostały zmienione na umowy na czas określony, za co chciałbym, władzom naszej firmy serdecznie podziękować.

Z kolei w sprawie pracowników „wypożyczonych” prezes zarządu Krzysztof Lewicki stwierdził, że skoro nie są oni pracownikami „Azotów”, to trudno w ich sprawie podejmować jakiekolwiek działania. Nie zgadzam się niestety z tą opinią bowiem to jak traktowane są osoby zatrudnione w naszej firmie (czy pracujące na jej zlecenie), tj. czy są wyzyskiwane i czy pracują zgodnie z prawem pracy, jak najbardziej jest naszą sprawą. Powinniśmy unikać sytuacji, jakie miały miejsce w Stoczni Gdańskiej, w której zatrudniono Koreańczyków za około 50 dolarów miesięcznie, kwaterując ich w warunkach koszarowo-obozowych, czy w łódzkim MPK, gdzie organizacja związkowa w porozumieniu z zarządem założyła spółdzielnię, zatrudniającą kierowców poza ich normalnymi godzinami pracy (poza zgodą na nieprzestrzeganie czasu pracy kierowców, związek pobierał opłatę w wysokości 3 zł za pośrednictwo w zatrudnieniu w spółdzielni?!).

Uważam, że poważna i szanująca się firma - za jaką chcielibyśmy, by nas postrzegano - nie może tolerować dyskryminowania i wyzyskiwania pracowników. Mam nadzieję, że - zgodnie z opinią prezesa K. Lewickiego wyrażoną podczas spotkania z organizacjami związkowymi 6 grudnia 2006 r., z której wynikało, że w firmie najważniejsi są pracownicy - Biuro Personalne pod nowym kierownictwem zacznie traktować pracowników z godnością należną każdemu człowiekowi. Liczę, że prośby osób starających się o przeniesienie będą rozpatrywane poważnie i w wypadkach nie budzących wątpliwości będą załatwiane bez zbędnej zwłoki.

Gorąco apeluję do zarządu „Azotów” oraz nowej szefowej Biura Personalnego - zacznijmy doceniać i wykorzystywać umiejętności, doświadczenie oraz potencjał tkwiący w pracownikach zatrudnionych w puławskich zakładach. Utwierdźmy ich w poczuciu własnej wartości, uskrzydlijmy, by mogli wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Zróbmy to teraz, kiedy pierwszy raz w okresie przemian ustrojowych i gospodarczych z naszej firmy zaczynają odchodzić doświadczeni pracownicy.

Mając to wszystko na uwadze, jak również to, iż ponad wszelką wątpliwość dowiedzione zostało, że pracownik mający poczucie satysfakcji z pracy oraz z wynagrodzenia pracuje wydajniej. Dlatego też trudno jest nam, związkowcom i pracownikom, zrozumieć piętrzenie przeszkód i opieszałość pracodawcy w wydawaniu zgody na przeniesienia. Ufam, że nowe kierownictwo Biura Personalnego oraz nowy regulamin organizacyjny przyczynią się do bardziej racjonalnego - niż obecnie - wykorzystania kwalifikacji, doświadczenia i aspiracji pracowników.

Pracownik jest człowiekiem, który myśli, czuje i przeżywa emocje. Pamiętajmy na co dzień o tej, jakże banalnej, prawdzie.

Ryszard Szubstarski
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.09 30,796,098 unikalnych wizyt