21.04.2024 23:05
ZESPÓŁ TRÓJSTRONNY DS. BRANŻY CHEMICZNEJ
7 sierpnia w Warszawie odbyło się – pierwsze po ponad rocznej przerwie – posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Chemicznej.
Podczas spotkania przedstawione zostały m.in. działania zmierzające do finalizacji prywatyzacji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach oraz Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” S.A. z udziałem inwestora – międzynarodowego koncernu PCC, a także Zakładów Chemicznych ZACHEM S.A. i SARZYNA S.A. z inwestorem – Grupa CIECH. Mówiono o negatywnych skutkach przedłużających się procesów prywatyzacji w tych spółkach, co w konsekwencji prowadzi do spadku ich konkurencyjności na rynku.
Ponadto dyskutowano na temat stabilności polityki kadrowej – jej wpływu na efekty ekonomiczne przedsiębiorstw i narażania interesów pracowniczych (wskutek niepotrzebnych zmian kadrowych).
Strona związkowa wniosła o zajęcie się przez Zespół
Trójstronny ds. Branży Chemicznej polityką rządu dotyczącą cen gazu ziemnego, jako że utrzymująca się w tym obszarze tendencja wzrostowa powoduje, iż spółki sektora wielkiej syntezy chemicznej nie mają szans na zakończenie okresów obrachunkowych wynikiem dodatnim. Ustalono również, że podczas kolejnego spotkania zespołu, które ma się odbyć do połowy września, podjęta zostanie uchwała w sprawie powołania podzespołu tematycznego w sprawie sytuacji w PERN „Przyjaźń” S.A. w Płocku (zgodnie z wnioskiem Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego).
Więcej o posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Branży Chemicznej we wrześniowym numerze ZMIAN.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.13 30,321,663 unikalnych wizyt