18 lipca 2023 roku reprezentacja ZZPRC Z.A. Puawy spotkaa si w Anwilu z kolegami zwizkowcami. Rozmowy dotyczyy funkcjonowania w orlenowskiej (oby nie orwellowskiej) rzeczywistoci. Bdziemy kontynuowa te spotkania.
Cz przesza do Orlenu i jego struktur. Jednak czy i kiedy np. Orlen Serwis miaby przej resztki sub remontowych pozostajcych w ZAP nie wiem. Nic nie potrafi powiedzie o pracownikach Tarnowa w Puawach, nie wiem jakie maj umowy, jakie warunki pracy i jakie wynagrodzenia. Nie tylko zwizki zawodowe nie bray udziau w ich ustalaniu ale zostay one przed zwizkowcami utajnione. Czy Orlen ich przejmie czy wyjad do Tarnowa? trudno powiedzie.
Mam nadzieje e dojdzie do odczenia od Tarnowa ale patrzc na to ktre wojewdztwo ma mocniejszych i bardziej wpywowych politykw czy to z PIS czy z PO to ani za pisu ani za po nie odczymy si od Tarnowa. Chciabym si myli. Serce mwi jedno a rozum co innego.
Czyli na przejciu przez Orlen skorzystaj tylko pracownicy zmianowi oraz ZZPRC. Bo wikszo zmianowych to czonkowie tego zwizku. Teraz rozumiem dlaczego tak promujecie przejcie przez Orlen.
Kolego Grzegorz, jeeli przeszede do Tarnowa za kas to przyjmij rwnie ryzyko z tym zwizane. To nieprawda, e wszyscy pracownicy jednozmianowi maj umowy z Tarnowem, zdecydowana ich wikszo to pracownicy Puaw i nie musz si Orlenu obawia.
Og pracownikw Puaw, firma i lokalna spoeczno zyskaj na wyjciu z GA.
Grono zaniepokojonych to zwizani umowami z Tarnowem oraz zarzd zakadowej solidarnoci. Jak ju pisaem czonkowie solidarnoci pracujcy w spkach, a wic zdecydowana wikszo, stan si z mocy prawa czonkami organizacji z Pocka.
Co zyskaj pracownicy jednozmianowi jeli przejd pod spki crki Orlenu? Prosz nie mydli oczu jakimi przejciami pod Tarnw ! Nie o tym pisaem !!! Nie podoba si prawda ???
Kolego Grzegorz, o jakich pracownikach piszesz? W systemie jednozmianowym pracuje pion personalny, handlowy, finansowy, kierownictwo produkcji itd. Nie mamy adnych informacji o wydzielaniu tych obszarw do spek w Orlenie.
To le wiadczy o Panu Przewodniczcym jeli nie wie jakie s stanowiska w zakadzie. I czy aby na pewno wszystkie te osoby pracuj w Orlenie? Czy moe w w orlenowskich spkach?
Przecież było mówione że związki ciągną każdy w swoją stronę a że jest ich aż tyle to nic nie wyjdzie z tego , nagrode dostaliśmy to zaraz będzie wielki sukces i starczy na jakiś czas
pilarz01
11.06.2026 08:23
Czekamy na referendum.Czas ruszyc cztery litery z biur i motywowac ludzi niezdecydowanych
Saletrzak
10.06.2026 22:21
Wydaje mi się, że załoga jest gotowa do strajku, który związek się wycofa, lub nic nie zrobi w sprawie podwyżek, straci członków i tyle w temacie.
Lukasik
10.06.2026 18:45
Jakby związki opłacane były ze składek członkowskich inna by była rozmowa za dużo ich , i za bardzo mierni ale wierni
Ostro
10.06.2026 17:32
Hejo w sobotę otwierają basen Bema! Czy azoty podpisały umowę na dofinansowanie biletów dla pracowników i rodzin? Warto podbijać dzieciom legitymację Azotową?
amoniakalny
10.06.2026 17:24
I drugie tyle z rodzin. Wkurza mnie to narzekanie ale jak co do czego to każdy ma inne sprawy.
Nikt za was nic nie załatwi.
amoniakalny
10.06.2026 17:22
Zorganizujemy pikietę i znowu będzie 100 może 200 ludzi?
Ludzie wam jest dobrze dlatego nie chodzicie na pikiety. Gdyby było wam źle to było by nas 2000.
Aparatowy96
10.06.2026 16:05
Do końca roku będzie przeciąganie bo do końca 2026 miało być zawieszone wszystko, później znowu będzie że trzeba dalej zacisnąć pas bo sytuacja jest ciężka i tak dalej
Zmianowy
10.06.2026 15:09
Jak długo mamy czekać na jakieś decyzje?
Zmianowy
10.06.2026 15:07
No i jakim cudem związki jeszcze nie proponują żadnego strajku, albo przynajmniej pikiety?
Slawomir Wrega
10.06.2026 13:28
Nie ma o czym, wypełniają procedurę żeby nie było zarzutu o brak negocjacji. Przychodzą, siadają, po 15 minutach wstają i wychodzą.
Antek
10.06.2026 12:48
Wczoraj odbyło się spotkanie. Dlaczego nie informujecie ?
Lukasik
10.06.2026 11:45
Zgadza się zameldowani nie oznacza zamieszkali miasto Puławy robi się bezludne i to w niedługim czasie
Slawomir Wrega
10.06.2026 11:15
Robili jakąś inwentaryzację pustostanów i na tej podstawie tak urzędnicy policzyli. Wiadomo, że w oficjalnych statystyka*kwiatek *est inaczej.
heniek
10.06.2026 10:42
Sławku z jakich źródeł masz takie wiadomości bo według danych statystycznych i Urzędu Miasta ludności jest znacznie więcej a to co piszesz to po prostu dezinformacja