Szanowni Pastwo!
Trwajcy rok obrotowy, jest rokiem wyjtkowym, zarwno dla naszej Spki, poniewa obchodzimy wany jubileusz 50–lecia istnienia, jak i dla naszego otoczenia w skali –mikro i –makro, bowiem jest pierwszym rokiem wychodzenia na prost wielu gospodarek i firm po kryzysie, ktry obejmowa lata 2008-2010.
Nic dziwnego, e wielu z Pastwa zwracao si do mnie z pytaniami o sposb uhonorowania naszej Spoecznoci Zakadowej w tym jubileuszowym roku.
Ta doniosa rocznica, aby miaa wyjtkowy charakter, wymaga te podjcia wyjtkowych rozwiza, dlatego, 25 marca br. na spotkaniu roboczym przedstawicieli Zarzdu z przedstawicielami Organizacji Zwizkowych ustalono, e naley jak najszybciej wypracowa wsplne stanowisko dotyczce nagrody jubileuszowej, a nastpnie poinformowa Spoeczno Zakadow o przyjtych ustaleniach.
Ju po kilku dniach na kolejnym spotkaniu, ktre odbyo na pocztku kwietnia br., strony wypracoway wsplne stanowisko w sprawie wysokoci nagrody, zasad jej podziau oraz warunkw umoliwiajcych jej wypat i podpisay stosowne porozumienie w tej sprawie.
Uzgodniono czn kwot wypaty w jednakowej wysokoci 4.500 z/ na kadego uprawnionego, przy zaoeniu, e tylko kwota 450 z bdzie wchodzia do wskanika przyrostu wynagrodze w biecym roku obrotowym. Zasady regulujce ten wskanik, zostay uzgodnione w porozumieniu z padziernika 2010 roku.
Aby porozumienie uzgodnione z dat 4 kwietnia byo skuteczne, wymagane jest zoenie podpisw wszystkich Sygnatariuszy tego porozumienia na protokole dodatkowym do Zakadowego Ukadu Zbiorowego.
Poniewa dzisiaj min ju tydzie od daty zawartego porozumienia, apeluj do tych Sygnatariuszy, ktrzy nie zoyli jeszcze przyrzeczonych podpisw na protokole dodatkowym, o wypenienie tego zobowizania najpniej do 14 kwietnia br. Przekroczenie tego terminu skutkuje ograniczeniem wypaty nagrody jedynie do kwoty 450 z.
By moe, ten tydzie, niezrozumiaego zastoju zwizanego z wypenieniem porozumienia, przyczynio si do pojawienia si w rnej formie szumu informacyjnego w sprawie nagrody. Szumu, ktry znieksztaca istot dokonanych uzgodnie i warunkw koniecznych do ich realizacji.
Nie majc dostpu do danych nie moemy policzy wynagrodzenia redniego i przecitnego. Pracodawca twierdzi, e s jednakowe.