27.03.2026 21:47
RN

Posiedzenie Rady Nadzorczej w dniu 14.11.17 r. rozpoczo si w czasie dosy napitym dla naszej spki, a to za spraw propozycji umowy korporacyjnej przekazanej naszej spce przez zarzd Grupy Azoty, o czym informowalimy po ostatnim posiedzeniu Rady.


Listopadowe posiedzenie Rady rozpoczte zostao od przedstawienia przez Zarzd aktualnej sytuacji w spce i przyczyn ogoszenia pogotowia strajkowego przez stron spoeczn. Na pocztku prezes Owczarski poinformowa o konsolidacji handlu w grupie, majcej na celu popraw dziaalnoci i popraw funkcjonowania spek w grupie i lepszej koordynacji dziaalnoci handlowej. Wspomnia rwnie o zapowiedzianym w przyszym tygodniu spotkaniu wiceprezesa GA Szczypiskiego z Zarzdem naszej spki, jak rozumiemy we wspomnianym temacie.


Nastpnie Prezes Janiszek przedstawi histori rozmw dotyczcych zmian w obszarze handlu, a raczej braku rozmw od majowej wizyty w Puawach dyr. Zarosiskiego, po dzie dzisiejszy.


Zarzd ZAP zdefiniowa uwagi w zakresie zmian dotyczcych obszarw handlu i audytu do Grupy Azoty, a z drugiej strony (GA) brak byo jasno zdefiniowanych dziaa i propozycji. W oparciu o przekazane informacje mona wysnu wniosek, e brak jest ze strony Grupy Azoty wsppracy w kwestiach kluczowych dla naszej spki. Proponowane zmiany dotyczce integracji nie s poparte jakimikolwiek analizami, wyliczeniami, nie s policzone korzyci ze zmian dla naszej spki czy caej Grupy. Nie zostay okrelone efekty, szanse czy zagroenia. Pki co odnie mona wraenie, e GA za wszelk cen dy do wcielenia swoich planw.


Po wysuchaniu stanowiska Zarzdu, Rada Nadzorcza spotkaa si z inicjatywy Komitetu Strajkowego z jego czonkami. Podczas spotkania przedstawiciele KS przedstawili swoje postulaty:

- Zaniechanie wszelkich dziaa zmierzajcych do wydzielenia jakichkolwiek obszarw ze struktury firmy.

- Zaprzestanie amania umw wzajemnych tj. Umowy Konsolidacyjnej oraz Umowy Spoecznej.

- Odwoanie z zarzdu Zakadw Azotowych „Puawy” wiceprezesa Krzysztofa Homendy, spowodowane utrat wiarygodnoci i zaufania spoecznego


Jednoczenie zwrcili uwag, e pogotowie strajkowe skierowane jest do Zarzdu Grupy Azoty, a nie puawskiego zarzdu. Komitet Strajkowy wyrazi swoje niezadowolenie z powodu amania przez GA umowy konsolidacyjnej i umowy spoecznej w zakresie konsultowania ze stron spoeczn spraw zwizanych z prbami wydzielenia sub z naszej struktury. Niekorzystne zmiany , ktre w wyniku tych dziaa mog nastpi w niedalekiej przyszoci, to choby brak wpywu Puaw na handel i obnienie obrotw, a w dalszej konsekwencji obnienie funduszu pac.


W kolejnym punkcie omwione zostay wyniki ekonomiczne za wrzesie br. W minionym okresie przychody byy w wysokoci 241 999 tys. PLN, natomiast narastajco od pocztku roku 2 271 136tys. PLN. Zysk netto w wysokoci 346 tys. PLN duo niszy ni planowano, a narastajco 212 474 tys. PLN. , EBITDA narastajco 392 516. We wrzeniu przychody wysze byy od planowanych o 2,6%. Jednoczenie wzrosy koszty, znaczcy wpyw na to mia wzrost cen gazu.


Nastpnie zaprezentowane zostay informacje o naszych spkach zalenych. Na pocztku omawiane spki, ktre przysparzaj nam spore kopoty w postaci ujemnych wynikw finansowych. Nale do nich Agrochem Puawy sp. z o.o. oraz Agrochem Dobre Miasto sp. z o.o. W najbliszym czasie zostan podjte kroki naprawcze polegajce na poczeniu tych dwch spek midzy innymi majce na celu popraw dziaa logistycznych. Kolejn spk przynoszc nam straty s Zakady Chemiczne Chorzw S.A. Na poprzednich posiedzeniach zosta zaprezentowany i nastpnie przyjty program naprawczy, ktry w najbliszy czasie ma przynie pozytywne efekty. Pozostae spki zalene radz sobie z powodzeniem. Poruszono temat zmian w Kolzapie i problemw jakie si z nimi bd wizay.

Rada pozytywnie zaopiniowaa wniosek do Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wsplnikw, zmiany w umowach spek Agrochem Puawy sp. z o.o. , Agrochem Dobre Miasto sp. z o.o. oraz GZNF Fosfory sp. z o.o., ktre wymagaj zmian polegajcych, midzy innymi, na dostosowaniu do standardw obowizujcych w GA ZAP, w ten sposb zostan ujednolicone umowy w spkach zalenych.


Pozytywnie rwnie przyjty zosta wniosek do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Zakadw Azotowych Chorzw w sprawie podwyszenia kapitau oraz zmian w statucie. Decyzje te pozwol na wprowadzenie programu naprawczego.


Kolejne decyzje dotyczyy wyraenia zgody na zakup czci zamienny do turbozespou nowej instalacji kwasu azotowego, i jako nastpna udzielona zgoda bya na zaciganie zobowiza na potrzeby zakupu usug remontowych i modernizacyjnych na poczet planu rzeczowo-finansowego na rok 2018.


Dziki naszej spce kolejny raz ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Krli, wniosek o darowizn na ten cel Rada pozytywnie zaakceptowaa.


Rada wyrazia zgod na stosowanie w spce przygotowanego Zarzdzenia w sprawie zarzdzania ryzykiem kredytowym kredytw kupieckich w ZAP, jako nastpne przyjte dokumenty byy aktualizacja Polityki Zarzdzania Ryzykiem Korporacyjnym oraz zgodnie z rekomendacj Komitetu Audytu udzielenie zgody na przyjcie przez Zarzd Spki Listy Ryzyk Kluczowych na rok 2018 .


W sprawach rnych rozwaane byy kwestie zwizane z odwoaniem wiceprezesa zarzdu, przywoywanego w postulatach Komitetu Strajkowego. Po krtkiej rozmowie z p. Homend Rada poprosia go o zoenie obszernych wyjanie i poparcie ich odpowiednimi dokumentami. Na kolejnym posiedzeniu Rady powrcimy do tego problemu po wczeniejszym dokadnym rozeznaniu i analizie prawnej.


Jacek Wjtowicz


Grzegorz Mandziarz

Komentarze
#1 | iskra dnia 17.11.2017 20:49:57
Cieszy wsplne sprawozdanie z obrad Rady Nadzorczej obydwu czonkw z wyboru zaogi.I to jedyny pozytyw...Reszta to co w Puawach wszyscy wiedz-markowanie dialogu i to bardzo nieudolne,forsowanie dawnych projektw zarzdzania Grup Azoty w dodatku bez najmniejszego cienia refleksji.Rzd tzw "dobrej zmiany" odkurza stare projekty odnalezione po Pospolitych Oszustach(w skrcie PO).Chyba nie tak miao by.Stao si tak nie od razu-to dzieje si tak za rzdw nadpremiera Morawieckiego ktry zwyczajnie nie ma czasu na monitorowanie podlegego sobie i znacznie powikszonego"odcinka".By moe jemu na tym nie zaley lub nie ma czasu albo te jego prawdziwym celem jest spenienie dziecicych marze o rozp....niu Paacu Kultury w Warszawie.Nie wiem co o tym sdzi...Rada obradowaa,jakie tam wysuchanie Komitetu Strajkowego "odbyo si"...Niby dialog, niby nie...Zarzuty wobec wice-prezesa byy powane,gdyby sytuacj potraktowano powanie byoby"po Homendzie".Sprawa na razie w zawieszeniu,do nastpnego posiedzenia RN "papiery" ju mog by "czyste".Tylko na mio Bosk-czy o to chodzi?Czy jest to NASZ czonek zarzdu Puaw czy te raczej kolega ze studiw(z jednego pokoju!)aresztowanego Marka G. byego przewodniczacego Caej GRUPY AZOTY posdzanego o "lepkie rce"?Caej sprawie naley si przyglda uwanie co polecam i naszym Reprezentantom w Radzie Nadzorczej i Komitetowi Strajkowemu.Nie mona da si nabra na puste obietnice.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

jagienka
25.03.2026 11:40
Tak.To taki nasz ELZAP. Jakiś czas temu ELZAP został przejęty przez REMZAP.

ubot
24.03.2026 18:55
W Tarnowie w firmie Elzat pracownicy masowo złożyli wypowiedzenia bo nie dostawali wynagrodzeń.Czy ta firma obsługuje fabrykę?

Slawomir Wrega
20.03.2026 16:53
Mają mniejszą szansę dożyć do emerytury.

Szczypior
20.03.2026 15:39
aparat, 5 brygad jest i czarne dniówki, nie obijają się jak w Puławach

Slawomir Wrega
20.03.2026 09:35
Mają pięciobrygadówkę z dorabianiem na wolnym.

Mocznikowo
20.03.2026 07:46
Eurokoko wniosek można znaleźć na stronie OPZZ

Mocznikowo
20.03.2026 07:37
Łukasik zawieszenie jest i tak do końca tego roku, bardziej bym się martwił aby nie przedłużali...

aparat
19.03.2026 17:03
Od kiedy w Tarnowie jest 5 brygadówka? Ogłoszenie pracy mł. Aparatowy widnieje

Eurokoko
19.03.2026 15:42
Gdzie ten wniosek Bezradny

Slawomir Wrega
18.03.2026 12:45
Do końca roku, nie ma rozmów.

Lukasik
18.03.2026 11:17
Do kiedy zawieszone jest ZUZP ? Czy są rozmowy by zostało odwieszone w tym roku ?

Marek-ZZPRC
18.03.2026 10:00
Wniosek wysłany. Zarząd szuka możliwości sfinansowania.

Dzidek13
18.03.2026 08:18
Czy coś wiadomo o tym czy będzie jakiś grosz na Wielkanoc.

Slawomir Wrega
16.03.2026 11:32
Mamy nowy obyczaj, nie tylko w teorii, władza zgodziła się z pikietującymi w spr szemranych awansów i blokowaniu podwyżek poziomych, sprawdzamy w praktyce.

pilarz01
16.03.2026 10:54
Panie Wrega co sie stało z harmonogramem pikiet przed dyrekcja.

Wygenerowano w sekund: 0.12 96,801,550 unikalnych wizyt