20.04.2025 04:51
RN

4 stycznia 2019 r. odby³o siê posiedzenie Rady Nadzorczej Grupy Azoty Zak³ady Azotowe „Pu³awy” S.A., do udzia³u w którym zaproszeni zostali przedstawiciele dwóch najwiêkszych organizacji zwi±zkowych dzia³aj±cych w spó³ce, tj. Zwi±zku Zawodowego Pracowników Ruchu Ci±g³ego oraz Komisji Miêdzyzak³adowej NSZZ „Solidarno¶æ”. Obecny by³ te¿ zarz±d spó³ki.

 

Pretekstem do zaproszenia zwi±zków by³o pismo „Solidarno¶ci” skierowane do Prezesa Rady Ministrów, w którym jest mowa m. in. o niskich standardach zarz±dzania i kuriozalnych decyzjach pu³awskiego zarz±du, prowadz±cych do systematycznego pogarszania siê sytuacji w zak³adzie, jak te¿ o drastycznym spadku roli Pu³aw w Grupie Azoty. Wyra¿one zosta³y te¿ obawy o stan finansów zak³adu.

 

G³os w dyskusji zabra³ m.in. przewodnicz±cy ZZPRC S³awomir Wrêga, który odnosz±c siê do zwalniania w czasie sporu zbiorowego dzia³aczy zwi±zkowych (podlegaj±cych dodatkowo ochronie zwi±zkowej), nazwa³ metody zarz±dzania w zak³adzie zastraszaniem. Podczas dyskusji zwi±zkowcy przytoczyli liczne przyk³ady manifestacji si³y zarz±du, które wci±¿ maj± miejsce, takie jak chocia¿by pozwy przeciwko dzia³aczom zwi±zkowym. Dzi¶ okazuje siê, ¿e zwi±zki zawodowe, które by³y organizacjami wspieraj±cymi „dobr± zmianê”, sta³y siê przedmiotem walki tej „dobrej zmiany”. Poruszono te¿ temat zawieszonych pe³nomocnictw – ich brak coraz czê¶ciej parali¿uje normaln± pracê zak³adu. Decyzja zarz±du w tej sprawie nie by³a z nikim konsultowana, a przy jej podejmowaniu zabrak³o, jak¿e wa¿nego w tym przypadku, zdrowego rozs±dku. Zwi±zkowcy podkre¶lali, ¿e atmosfera w spó³ce jest z³a, ro¶nie frustracja, za³oga ma poczucie niesprawiedliwo¶ci i coraz wiêkszej krzywdy. Te negatywne odczucia potêguje dodatkowo brak woli wspó³pracy ze strony zarz±du zak³adów, co najmniej dziwne decyzje dotycz±ce obsadzania najwy¿szych stanowisk menad¿erskich w spó³ce, wywindowane wynagrodzenia kadry kierowniczej, a tak¿e bulwersuj±ce publikacje prasowe wyci±gaj±ce na ¶wiat³o dzienne demoralizuj±ce zachowania i praktyki stanowi±ce codzienno¶æ w Grupie Azoty. Pojawia³y siê nawet tezy, ¿e premier jest ¶wiadomie wprowadzany w b³±d przez swoje ¶rodowisko, a podejmowane w ostatnich miesi±cach decyzje kadrowe dotycz±ce zarz±du spó³ki maj± jeszcze bardziej os³abiæ pozycjê Pu³aw. Niepokoj±ce s± te¿ oszczêdno¶ci na wydatkach zwi±zanych z zabezpieczeniem pracowników w ¶rodki ochrony indywidualnej oraz stosowane prolongaty p³atno¶ci dokonywanych na rzecz firm zewnêtrznych, co wp³ywa na negatywny wizerunek firmy. Poruszony by³ te¿, jak¿e wa¿ny z perspektywy pracowników, temat wysoko¶ci wyp³aconej nagrody ¶wi±tecznej w stosunku do wcze¶niejszych deklaracji przedstawicieli zarz±du, jak równie¿ w odniesieniu do nagród wyp³acanych w innych spó³kach Grupy Azoty.

 

Wa¿nym tematem dyskusji by³a oczywi¶cie bulwersuj±ca decyzja o zaprzestaniu finansowania Klubu Sportowego „Wis³a” Pu³awy. Rada Nadzorcza zadeklarowa³a przyjrzeæ siê tej sprawie.

 

Po burzliwej dyskusji, w której udzia³ wziêli równie¿ przedstawiciele zarz±du, przewodnicz±cy Rady Nadzorczej zachêci³ przedstawicieli zwi±zków zawodowych do bezpo¶rednich kontaktów z rad±, gdy¿ to – w jego mniemaniu – pomo¿e szybciej rozwi±zywaæ wszelkie spory i nieporozumienia.

 

Trudno jednoznacznie podsumowaæ spotkanie z Rad± Nadzorcz±. Mo¿na mieæ po nim mieszane odczucia. Jednak w dzisiejszej sytuacji ka¿de dzia³anie, czy te¿ dyskusja, które choæ w ma³ym stopniu mog± powstrzymaæ degrengoladê w naszym zak³adzie, daj± cieñ nadziei.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· ArtykuÅ‚y
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· WypÅ‚ata udziałów Chemia-PuÅ‚awy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna £apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Pu³awy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni




SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andrzej By
18.04.2025 15:08
zwykła ekonomia , coś za coś

Rysiek_Wodzirej
17.04.2025 19:16
https://www.money.
pl/gospodarka/zwol
nienia-grupowe-wst
rzymane-ale-pracow
nicy-nie-skacza-z-
radosci-7147062227
675680a.html w Siarkopolu otrzymali tylko 60% pensji

Dzidek13
17.04.2025 08:57
I na moczniku o tym się mówi mycie i sprawdzanie armatury melaminy 2 .Ale czy się uruchomi przy zmienności zdania naszych władz?

Azotox
16.04.2025 22:26
Podobno Melamina ma ruszyć po remoncie majowym, ktoś potwierdzi?

Jestem
16.04.2025 21:05
Mistrzowie na kapro dostali polecenie zważyć szacunkowo fabryki. Prawdopodobnie liczą wartość złomu.

Dzidek13
16.04.2025 20:33
Panie Sławku nawet gdyby miał pan dla nas złe wieści ,to proszę się nie wahać i pisać bo od pana lepięj się dowiedzieć bo to pewne .A niżeli od jakiś pomawiaczy z emki czy z szatni.

Dzidek13
16.04.2025 20:30
Jak będę mieć konkrety na pewno podam ,bo przez takie informacje ciężko zasnąć w nocy,martwiąc się o przyszłość.

Normalny
16.04.2025 18:05
Informacje o syndyku budzą wątpliwości, natomiast rozbiórka wydaje się bardziej prawdopodobna

Slawomir Wrega
16.04.2025 17:25
Podaj proszę imię i nazwisko tego który mówił. To bardzo niepokojące informacje, jeżeli puszcza je jakiś partyjny naganiacz powinniśmy go poznać.

Dzidek13
16.04.2025 17:12
Ludzie z e brygady to nie moje pomysły.

Slawomir Wrega
16.04.2025 15:36
Kolego Dziaktodek13, kto Ci to mówił?

Dzidek13
16.04.2025 14:47
Czy ktoś ma wiedzie na temat tego ,że na zakłady ma wchodzić Syndyk wyceniać Melaninę i Kapro bo chodzą takie wiadomości po zakładzie.

Andrzej By
16.04.2025 12:47
12razy 20 to około ćwierć miliarda rocznie , czas pozbyć się tłuszczu, na nerki zupa z pokrzyw , na wątrobę żucie ostropestu

Slawomir Wrega
16.04.2025 06:58
Jedna wypłata, około 20 mln zł, to stanowczo za mało, tarnowiaki potrzebują miliarda złotych rocznie żeby ,,prowadzić biznes". Pora pomyśleć o nerkach i wątrobach.

Normalny
15.04.2025 19:10
W duchu solidarności proponuję, by raz w roku cała załoga zrzekła się wypłaty – ku chwale naszych menedżerów. W końcu ich obecność to największy kapitał, jaki nam pozostał

Wygenerowano w sekund: 0.33 54,818,362 unikalnych wizyt