21.07.2024 06:31
Zawieszenie Układu Zbiorowego

Komentarze
#1 | tojestmocznikkoniecswiata dnia 27.06.2024 13:58:06
Średnia w tym roku rok do roku urosła ponad 14 proc. 8147zł brutto w przyszłum roku minimalna krajowa na rękę w styczniu ma być prawie 3500 przecież u nas ludzie na produkcji będą bez zmianowego w minimalnych albo trochę wyżej. Kto ma tu zostać i pracować? Dużo ludzi oleje temat i jako przykry obowiązek będzie traktowało pracę tu albo będzie dorabiać na 2 etacie bo mają ludzie zobowiązania pozaciągane i chcąc czy nie im poprostu zabraknie. Jak firma oszczędza na pracownikach produkcji to wróży to jej bardzo źle. Teraz złe czasy i poświęcić się dla firmy? a jak były dobre czasy to dlaczego firma nie płaciła zgodnie z taryfikatorem za pracę? sam pamiętam ze pare naście lat byłem ok tysiąca zł pod kreską mimo umów i wszystkich egzaminów pozdawanych. Ludzie z zarządu niech pomyślą czy chcą zabić tą firmę czy ratować bo ta propozycja to jest jej zabicie. Kredyty wzięte na polimery to sprzedać w ciul te polimery a nie nas dołować ... rozliczyć za umowy ludzi bo jak to możliwe że wykonawca się spóźnia i zamiast kar on chce więcej pieniędzy a banki na to nie patrzą i rypią ratami zakłady.
. Kto tak podpisuje umowy... Ludzie nie mieli podwyżek tyle lat i już się zastanawiają czy jest sens tu pracować czy czegoś innego szukać a tu propozycja obcięcia im pieniędzy....(co już zrobiono przez brak premii i nagród) Jeszcze jest pewna kwestia i na tych samych stanowiskach dniówkowi a zmianowi mają inne stawki,dniówkowi wyższe bo nie mają dodatku zmianowego.... to jak się zabierze zmianowe to kto na tym najwięcej traci? wogóle jak równo to równo zrobić wyplatę 4 tys ale wszystkim wraz z prezesami i pozabierać auta i karty. W czyjeś pieniądze się łatwo zagląda i zabiera... Związki to jest historyczny moment naszej firmy i jak tu się poróżnicie to jest Wasz koniec jak i zakładów.
#2 | Slawomir Wrega dnia 27.06.2024 14:47:24
Działania zarządu firmy w sprawie zawieszenie niektórych postanowień ZUZP to pokazowa fuszerka. Polega ona przede wszystkim na przedstawieniu propozycji niemożliwych do przyjęcia, np. Zawieszenie nagród jubileuszowych - Jasio i Marysia przepracowali po 40 lat, Marysia zaczęła 30 czerwca i nagrodę dostanie a Jasio 1 lipca i go minie, Stanisław szczęśliwie zaczął pracę 1 grudnia, więc po półrocznym zawieszeniu nagrodę dostanie. Zespół zarządowych ekspertów do zarządzania tym obszarem skompromitował się przy pierwszej okazji. A wystarczyło żeby prezes przyszedł do nas i poprosił o przygotowanie pięciu zapisów ZUZP które zgodzimy się zawiesić na pół roku. Sprawa została by załatwiona a wynagrodzenia ekspertów zostały w kasie firmy.
#3 | Karol dnia 27.06.2024 15:15:48
Niech zaczną od siebie od gory moment bedą oszczedności przecież na to idzie gruba kasa vice prezesi dyrektorzy ,samochody dla ludzi mieszkających w puławach?rowerem do pracy jeden z drugim!nagrody dla dyrektorów przeciez to dzięki nam ludziom z produkcji jest realizowany cel i załozenia produkcyjne dzieki naszej pracy w weekendy w nocy o pólnocy w wigilie i sywestra wykonujemy niebezpieczną prace(patrz ostatni wypadek) i nas chce sie teraz upodlic zabrac wszystkie dodatki przy dzisiejszej zapoeiadanej drozyźnie pradu i gazu?juz jeden mowił ze ludzie mają pracować ludzie za miske ryżu czy wspaniały premier Donald T. Tez tak mysli????bo niby miało byc tak cudownie a tu prosze przyszli ludzie do zarządzania z "konkursu" haha i odrazu z grubej rury pracownikow a co?nikt nie stara sie o pieniądze z KPO ,nikt nie upomina sie u ministra tylko dawaj tych majmniejszych odrazu po łbie wielcy menagerowie od zarzadzania swoim portfelem chyba reszta sie nie liczy
#4 | OtwartyUmysl dnia 27.06.2024 17:39:39
Ja nie będę się tu wymądrzać że już wcześniej pisałem jak w polsce wygląda "restrukturyzacja" i że nigdy nie oznaczała ona nic dobrego dla szeregowych pracowników.
Musicie zrozumieć że to co robi zarząd to próba wmówienia robolowi co kręci zasuwę 8 godzin czy podpina albo odpina silnik że to w jego ręka*kwiatek*est moc sprawcza do tego by postawić firmę na nogi. Że to musi być wspólny sukces, towarzysze pomożecie i tym podobne socjotechniki znane od dawna. A jest tak dlatego że NIC INNEGO co mogłoby postawić naszą firmę na nogi nie leży w kompetencjach zarządu.
Prezes nie nałoży cła na ruskie i bialoruskie nawozy, nie nałoży cła na półprodukty spoza UE, nie zmieni zielonej polityki UE, nie wybuduje nam elektrowni jądrowej, nie załatwi nam taniej energii i mediów potrzebnych do produkcji.
Dlatego robi się to co zawsze robiło się w polsce czyli dojeżdża się robola który ma wybór albo miska ryżu albo nie będziesz miał roboty bo firma upadnie. Wyprzedaje się majątek, aktywa a na koniec rosklada ręce i wchodzi syndyk albo obcy kapitał.
Jakiekolwiek ustępstwa w ZUZP nie mają sensu. Nie braliśmy udziału w dzieleniu łupów przy rekordowych zyskach więc dlaczego mamy brać jakikolwiek udział w odpowiedzialności za straty?
Zarabiamy gołe pensje które są skandalicznie niskie po latach bez podwyżek, wysokiej inflacji i stóp procentowych. Robotnicza azotowa wypłata to już nie powód do radości lecz coraz częściej do smutku a wmawia nam się że jest to kotwica która trzeba odciąć żeby nasz statek opuścił mieliznę. Nasze skandalicznie niskie pensje nie mają najmniejszego wpływu na sytuację firmy gdyż nie zmieniły się od czasów gdy byliśmy miliard złotych na plusie czy teraz gdy jesteśmy miliard czy ile tam na minusie.
Powtarzam jakiekolwiek ustępstwo które spowoduje uszczuplenie pensji szeregowych pracowników jest kompletnie nieuzasadnione i nieuprawnione.
#5 | superpracus dnia 27.06.2024 19:46:48
a ja się tylko zapytam gdzie zostali zatrudnieni ludzie , w tamtym roku bardzo dużo ludzi z produkcji poszło na emeryturę , z samego mojego wydziału odeszło 8 osób przyjętych zostało aż 1 , umowy nie były przedłużane a tu raptem ciągle taki sam bilans zatrudnionych
#6 | Odsiarczanie2012 dnia 13.07.2024 11:52:08
Pewnie gonić ich triszke zaczynając od stanowisk i najwyższych szczebli tam zaczynać oszczędzać. Nie na tych którzy na to ciężko pracują! Po nocach nie śpią, wdy*kwiatek*ąc zapaszki kosztem swojego zdrowia !!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Współpraca
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

anna
19.07.2024 19:03
Walne nie podjęło uchwały o zastawieniu ZAkładów w Puławach https://biznes.pap
.pl/espi/pl/report
s/view/2,566035

Slawomir Wrega
19.07.2024 10:49
Przekazany materiał dotyczy zmian tylko na poziomie pionów. Czekamy na propozycje zmian w poszczególnych pionach i komórkach organizacyjnych.

Maria
19.07.2024 10:36
Komórki organizacyjne też ponoć zmniejszaja

Karol
19.07.2024 00:34
Brawo prezes, zaczynają od zbędnych do produkcji osób tak powinno być,jest jeszcze kilka takich stanowisk,albo grupe zmniejszyc tym "niezbędnym",kto z produkcji to wie komu

Slawomir Wrega
18.07.2024 22:35
Rada Pracowników dostała informację o planowanym zmniejszeniu ilości dyrektorów z 14 do 8. Zaopiniowaliśmy pozytywnie.

Maria
18.07.2024 10:31
Jakieś wieści po spotkaniu z zarządem ponoC likwidacja komórek i dyrektorów. Wiadomo coś więcej.?

Andrzej By
17.07.2024 16:12
Dlatego jest jak jest.Chiny , Japonia , Korea Południowa postawiły na wiedzę i osiągnęły dużo

ubot
17.07.2024 16:03
W Polsce nie zatrudnia się ludzi ażeby wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie tylko po to żeby miał pracę kuzyn i znajomy.Po co komu czyjaś wiedza.

Andrzej By
17.07.2024 15:13
Zatrudniając człowieka tanio kupujesz jego wiedzę i doświadczenia oraz umiejętności , dobrze to wiedzą amerykanie

Radek
17.07.2024 14:58
No dokładnie, więc jakby ktoś z Arabii Saudyjskiej u nas zaczął pracować/ zarządzać to na pewno dużo by pozmieniał... Wink

Andrzej By
17.07.2024 13:47
Coś znane doskonale w jednym środowisku(stare) może być całkowicie nieznane w innym (nowe), dlatego potrzebna jest wymiana doświadczeń

Andrzej By
17.07.2024 12:15
Jeżeli politycy nie muszą dotrzymywać swoich obietnic to tracą sens jakiekolwiek wybory. U człowieka honoru obietnica to zamiar co chce zrobić

Normalny
17.07.2024 12:08
Politycy nie muszą dotrzymywać obietnic, ponieważ wyborcy nie pociągają ich do odpowiedzialności.
Ludzie mają tendencję do ślepego popierania swoich przedstawicieli

Andrzej By
17.07.2024 12:03
Można mieć i 70 lat a myśleć po nowemu , jest to kwestia wieku mózgu

Radek
17.07.2024 12:02
Można mieć 20, 30 lat i mieć " zjełczałe" myślenie...

Wygenerowano w sekund: 0.11 31,552,624 unikalnych wizyt