06.06.2026 10:19
„…Już idziemy po złodzieja…”



13 maja 2025 roku odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie negocjacji wskaźnika wzrostu wynagrodzeń pracowników ZAP.

Na początku należy przypomnieć, że narastający od tzw. konsolidacji przeprowadzonej w 2012 roku problem, doprowadził do patologizacji płac pracowników naszej firmy. Minimalne wynagrodzenie w spółce to tylko 55% minimalnej płacy krajowej ( 2581 zł ZAP a 4666 zł min. płaca krajowa). Co na to zarząd…???

Na spotkanie zarząd firmy przysłał tzw. trzeci garnitur pod wodzą znanego w firmie szefa biura personalnego, który zaproponował dalsze zmniejszanie płac pracowników, czyli tzw. wskaźnik wynikowy…

Widoczny brak szacunku dla ludzkiej pracy przypomniał obecnym czas po roku 1989: czas złodziejstwa, grabieży państwowego majątku i pogardy dla ludzi pracy.

Przypomnieliśmy sobie, że wtedy przełom stanowiły wydarzenia w Odrze Szczecin z 2002 roku. Sprywatyzowana szwalnia produkowała, lecz wynagrodzenia nie były wypłacane. Zrozpaczone szwaczki udały się po pomoc do stoczniowców. Samo zdarzenie tak opisał dziennikarz Dariusz Staniewski:

,,Stoczniowcy wyszli ze swojego zakładu i ruszyli pod Odrę. W pochodzie wzięło udział prawie tysiąc osób.

Już idziemy po złodzieja! – skandowali zbliżając się do odzieżowej firmy.

Przed Odrą szwaczki przywitały ich oklaskami. Kilku stoczniowców weszło do gabinetu prezesa. Zagrozili mu, że jeżeli nie będzie rozmawiać z załogą, to go wywiozą „na taczce”. Prezes próbował tłumaczyć sytuację firmy i brak wypłat. Ale stoczniowców nie przekonał. Pojawiła się za to taczka, na którą protestujący chcieli go siłą wsadzić. Prezes stawiał opór, zaczęła się szamotanina, która przeniosła się na korytarz firmy. Porwano na nim ubranie, obrzucono jajkami, wleczono, bito i kopano. Kiedy udało mu się wyrwać z rąk stoczniowców ukrył się na jednym z pięter budynku zakładów. Wszystkiemu przyglądali się policjanci zabezpieczający przemarsz. Dopiero po zajściu wezwali karetkę pogotowia. Pobity prezes trafił na kilka dni do szpitala.”*

Czy tzw. drugą falę złodziejstwa zatrzymają wydarzenia w Puławach?

*ZPO Odra - lata chwały z linczem w tle | Prestiż Szczecin

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zawisza
05.06.2026 23:26
Panowie związkowcy, może czas wziąć się do roboty i zrobić spotkanie wszystkich ZZ nt strajku?

bonet
05.06.2026 20:58
Police dostają 700 zł. Ale jak się okazuje mają jako jedyni odwieszony układ zbiorowy. Jak to możlliwe?

Aparatowy96
05.06.2026 16:07
Tyle samo z tym że w Policach wynegocjowali podwyżki a my wypracowujemy im pieniądze na to

M
05.06.2026 15:49
Mimo, że my wypracowujemy zysk to dostaniemy tyle samo co spółki bez zysku?

Radek
05.06.2026 13:34
Nieprawda Rysiek, za Tobą pójdzie najwięcej pracowników.

Rysiek_Wodzirej
05.06.2026 10:27
Nie ma w tej spółce osoby, za którą poszliby ludzie. Tyle w temacie

Saletrzak
05.06.2026 09:17
To nie powinna być jedna pikieta, tylko jasny, konkretny plan strajku.

iskra
04.06.2026 22:25
Na pikietę przyjdę.Jeśli będzie.Obawiam się co do reszty "związków,Tam rybki,grzybki i szemrane awanse.To istota ich istnienia.I nadstawianie zadka zarządowi.45 lat to samo...

Zmianowy
04.06.2026 21:24
Powinna odbyć się pikieta i związki w zależności od ilości członków powinny zadeklarować obecność odpowiedniej ilości pracowników.

realista
04.06.2026 20:40
I naprawi krzywdy.Tzw. żołnierze wyklęci czekali na Andersa na Żukowym koniu i chociaż teraz są na "topie" to ich kości dawno sczezły i zgniły...

realista
04.06.2026 20:36
Najgorzej że załoga nie ma JAJ i nie jest WSPÓLNOTĄ.Wszyscy wolą czekać na wróżkę z różdżką która załatwi Wszystkie troski.

realista
04.06.2026 20:31
Ktoś jeszcze wie co to był KOP? Istnieje jeszcze? Czy tam nie było solidarnosci? Jeśli nie to i tak DNO.

Aparatowy96
04.06.2026 20:07
Jak to było pisane tutaj każdy ciągnie na swoją stronę więc nie nie zjednoczą się bo nie po drodze im jest

pilarz01
04.06.2026 17:39
Czy KOP zjednoczy sie z soldarnoscia w sprawie podwyzek a w razie ich braku do strajku.solidarnos
c chce zhednoczenia

Aparatowy96
04.06.2026 12:51
8 czerwca chyba miało być ale pewnie przełożą znowu i będzie tak aż do końca roku i tyle chyba że pismo napiszą związki to może podziała

Wygenerowano w sekund: 0.11 96,957,881 unikalnych wizyt