06.06.2026 10:01
Złodziejstwo - istotna zmiana obyczaju

Złodziejstwo - istotna zmiana obyczaju


W ostatnim czasie w naszym zakładzie można zaobserwować pewne zmiany dotyczące „egzekwowania” należności za wykorzystanie mienia zakładowego. Sytuację tą idealnie obrazuje zdarzenie, które miało miejsce na pewnym wydziale produkcyjnym, a mianowicie:

Mistrz z Azotu 2 zorganizował sobie na instalacji produkcyjnej myjnię samochodową. Do mycia kradł zakładową wodę zdemineralizowaną, bo jest „najlepsza” i nie zostawia zacieków. Proceder trwał wiele lat. Ktoś jednak nie wytrzymał i narobił przedsiębiorczemu mistrzowi zdjęć, a te trafiły do prezesa.

W wyniku zaistniałej sytuacji, Mistrzowi został zabrany wjazd i zapłacił za wodę: dwa metry sześcienne  po 60 groszy za metr, bo na zdjęciach były dwa samochody.

Powyższa sytuacja ilustruje poważną zmianę obyczaju. Jeszcze niedawno złodziej dostawał natychmiastowy awans: np. złodziej taczki. Dopatrzeć można się również pewnej dynamiki, odnosząc wodę zdemineralizowaną do „suchej remzapowskiej dębiny”. Tam kontynuacja mogła oznaczać utratę do 90% wysokiej i średniej kadry kierowniczej z kluczowych obszarów, więc trzeba było odpuścić. Natomiast majstra potraktowano z całą surowością, oczywiście na jaką było stać decydentów.

Komentarze
#1 | Odsiarczanie2012 dnia 22.05.2025 13:00:45
Znaczy się sygnaliści działają Grin
#2 | Pszemo dnia 22.05.2025 14:58:24
Teraz czekać na awans sygnalisty Grin
#3 | realista dnia 23.05.2025 22:13:58
Kiedy ostatnio widziałem w biurze związku członka zarządu Pana Andrzeja Skwarka(w ubiegłym tygodniu) nie potrafił odpowiedzieć na pytania o nowe pomysły na produkty mogące dać zyski ZAP.Na pytanie o produkty "militarne" odpowiedział że u nas nikt nie ma "pomysła"(a Tarnów tak!),tylko te nawozy..."N-Plus",może ekstra albo Turbo(to moje twórcze rozwinięcie).Te wszystkie prezesy z naczelnym Hubertem nie dostrzegają.Skoro woda zdemineralizowana kosztuje nas 0,60 PLN to możemy ją zaoferować
nawet z zyskiem 100% po 1,20PLN za jeden metr sześcienny...I nie chodzi tylko o rynek myjni samochodowych...Z taką ceną jesteśmy konkurencyjni z MPWiK Puławy i okolicznymi wodociągami...Może to nie jest wiele ale rynek wody jest chłonny.Jeśli działkowcy i rolnicy mogą podlać swoje uprawy za jedną czwartą ceny to chyba jest BIZNES?!Prezesi do dzieła!Za podpowiedź nie oczekuję gratyfikacji.Nie dziękujcie.
#4 | THORpeda dnia 24.05.2025 11:59:35
realista, Takie dobre pomysły to się wprowadza w sektorze prywatnym. W państwowych spółkach wszyscy to mają w d. i nikt nie będzie się wychylał. A to projekt trzeba zrobić, a to kosztorys, a to zebrać opinie, zrobić symulację, znaleźć prezesa i cały sztab kierowniczy... Wreszcie okazuje się, że ten dobry pomysł przestaje być rentowny. Bezradny
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zawisza
05.06.2026 23:26
Panowie związkowcy, może czas wziąć się do roboty i zrobić spotkanie wszystkich ZZ nt strajku?

bonet
05.06.2026 20:58
Police dostają 700 zł. Ale jak się okazuje mają jako jedyni odwieszony układ zbiorowy. Jak to możlliwe?

Aparatowy96
05.06.2026 16:07
Tyle samo z tym że w Policach wynegocjowali podwyżki a my wypracowujemy im pieniądze na to

M
05.06.2026 15:49
Mimo, że my wypracowujemy zysk to dostaniemy tyle samo co spółki bez zysku?

Radek
05.06.2026 13:34
Nieprawda Rysiek, za Tobą pójdzie najwięcej pracowników.

Rysiek_Wodzirej
05.06.2026 10:27
Nie ma w tej spółce osoby, za którą poszliby ludzie. Tyle w temacie

Saletrzak
05.06.2026 09:17
To nie powinna być jedna pikieta, tylko jasny, konkretny plan strajku.

iskra
04.06.2026 22:25
Na pikietę przyjdę.Jeśli będzie.Obawiam się co do reszty "związków,Tam rybki,grzybki i szemrane awanse.To istota ich istnienia.I nadstawianie zadka zarządowi.45 lat to samo...

Zmianowy
04.06.2026 21:24
Powinna odbyć się pikieta i związki w zależności od ilości członków powinny zadeklarować obecność odpowiedniej ilości pracowników.

realista
04.06.2026 20:40
I naprawi krzywdy.Tzw. żołnierze wyklęci czekali na Andersa na Żukowym koniu i chociaż teraz są na "topie" to ich kości dawno sczezły i zgniły...

realista
04.06.2026 20:36
Najgorzej że załoga nie ma JAJ i nie jest WSPÓLNOTĄ.Wszyscy wolą czekać na wróżkę z różdżką która załatwi Wszystkie troski.

realista
04.06.2026 20:31
Ktoś jeszcze wie co to był KOP? Istnieje jeszcze? Czy tam nie było solidarnosci? Jeśli nie to i tak DNO.

Aparatowy96
04.06.2026 20:07
Jak to było pisane tutaj każdy ciągnie na swoją stronę więc nie nie zjednoczą się bo nie po drodze im jest

pilarz01
04.06.2026 17:39
Czy KOP zjednoczy sie z soldarnoscia w sprawie podwyzek a w razie ich braku do strajku.solidarnos
c chce zhednoczenia

Aparatowy96
04.06.2026 12:51
8 czerwca chyba miało być ale pewnie przełożą znowu i będzie tak aż do końca roku i tyle chyba że pismo napiszą związki to może podziała

Wygenerowano w sekund: 0.14 96,957,850 unikalnych wizyt