Zarzd Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - waciciela sieci sklepw Biedronka - podj decyzj o kolejnej podwyce wynagrodzenia dla pracownikw sieci – podaje portal dlahandlu.pl. Po podwyce minimalna paca w Biedronce wyniesie 1870 z brutto miesicznie.
trytyty - czep si tramwaja. nie wiesz nic o mnie, ani o tym, jak wykonuj prac, wic nie ironizuj, bo nawet to Ci rednio wychodzi.
chemikamator - jest jeszcze jeden powd, ktrego, zdaje si, nie bierzesz pod uwag - moliwo swobodniejszego dopasowania ycia do czasu pracy. co do dodatku - nikt nie mwi, e s to wirtualne pienidze. mwimy za to o stawkach. i cay czas mwimy o tym, e to nie jaki aparatowy, czy lusarz wymylili tabel pac, tylko zarzd wraz ze zwizkami. wic niech si stosuje do tego na co sam wyrazi zgod. natomiast nie bierzesz pod uwag tego, e dniwkowi maj stawki co najmniej takie same, lub czsto wysze ni zmianowi i oglna kwota si w pewnym momencie wyrwnuje. mao tego - czas pracy te macie krtszy, ni mielicie (1 godzina tyg.). o tym jako dniwkowi zapominaj. ale nie dziwi si. w wielu wypadkach podejcie tak samo tendencyjne, jak ankiety solomana... poza tym, znam niejednego czowieka, ktry przeszed ze zmian na dniwki, natomiast ani jednego drug stron.
ale pienidze s i to nie mae za opier... si przez 8 dni z 10
nie sd chopaku po sobie, bo si moesz grubo pomyli. s tacy, co uczciwie pracuj.
poza tym, wedug Twojego toku mylenia, wszyscy zmianowi maj pole i do pracy przychodz odpocz. skd si taki ulung? przyjd na zmiany chopaku, to i Tobie wzronie.
Dzi jest faktyczny podzia na tych ktrzy maj stawki zgodne z taryfikatorem i pozostaych.
to wanie tu przebiega linia podziau i nie ma ona nic wsplnego z systemem pracy czy stanowiskiem.
Mona szuka odpowiedzialnych jedynie po stronie pracodawcy i jego poplecznikw.
oza tym napisaem co mwi w emkach a nie e wszyscy si opier.... a to subtelna rnica
- "Pracownicy zmianowi tak ciko pracuj,(...) a w emkach pier.. jacy s wkur."
- w emkach ludzie mwi, e pracownicy zmianowi si opier...
to jest wanie subtelna rnica...
Panowie związkowcy, może czas wziąć się do roboty i zrobić spotkanie wszystkich ZZ nt strajku?
bonet
05.06.2026 20:58
Police dostają 700 zł. Ale jak się okazuje mają jako jedyni odwieszony układ zbiorowy. Jak to możlliwe?
Aparatowy96
05.06.2026 16:07
Tyle samo z tym że w Policach wynegocjowali podwyżki a my wypracowujemy im pieniądze na to
M
05.06.2026 15:49
Mimo, że my wypracowujemy zysk to dostaniemy tyle samo co spółki bez zysku?
Radek
05.06.2026 13:34
Nieprawda Rysiek, za Tobą pójdzie najwięcej pracowników.
Rysiek_Wodzirej
05.06.2026 10:27
Nie ma w tej spółce osoby, za którą poszliby ludzie. Tyle w temacie
Saletrzak
05.06.2026 09:17
To nie powinna być jedna pikieta, tylko jasny, konkretny plan strajku.
iskra
04.06.2026 22:25
Na pikietę przyjdę.Jeśli będzie.Obawiam się co do reszty "związków,Tam rybki,grzybki i szemrane awanse.To istota ich istnienia.I nadstawianie zadka zarządowi.45 lat to samo...
Zmianowy
04.06.2026 21:24
Powinna odbyć się pikieta i związki w zależności od ilości członków powinny zadeklarować obecność odpowiedniej ilości pracowników.
realista
04.06.2026 20:40
I naprawi krzywdy.Tzw. żołnierze wyklęci czekali na Andersa na Żukowym koniu i chociaż teraz są na "topie" to ich kości dawno sczezły i zgniły...
realista
04.06.2026 20:36
Najgorzej że załoga nie ma JAJ i nie jest WSPÓLNOTĄ.Wszyscy wolą czekać na wróżkę z różdżką która załatwi Wszystkie troski.
realista
04.06.2026 20:31
Ktoś jeszcze wie co to był KOP? Istnieje jeszcze? Czy tam nie było solidarnosci? Jeśli nie to i tak DNO.
Aparatowy96
04.06.2026 20:07
Jak to było pisane tutaj każdy ciągnie na swoją stronę więc nie nie zjednoczą się bo nie po drodze im jest
pilarz01
04.06.2026 17:39
Czy KOP zjednoczy sie z soldarnoscia w sprawie podwyzek a w razie ich braku do strajku.solidarnos c chce zhednoczenia
Aparatowy96
04.06.2026 12:51
8 czerwca chyba miało być ale pewnie przełożą znowu i będzie tak aż do końca roku i tyle chyba że pismo napiszą związki to może podziała