25,345,647 unikalnych wizyt
Sprawozdanie z obrad Komisji BHP z dnia 15.06.2021

W dniu 15.06.2021 obradowała komisja BHP. Na spotkaniu podjęto kilka ważnych tematów.

 

1. Zespół Covidowy, którego przedstawicielem był Pan Kierownik Marcin Kopron, zrelacjonował sytuację w naszym zakładzie, dotyczącą pandemii. Aktualnie mamy 490 ozdrowieńców oraz blisko 2000 osób zaszczepionych. Obecnie nie ma przypadków zachorowań na Covid. Dla przypomnienia, w szczycie zachorowań odnotowano 120 przypadków. Zluzowano obostrzenia, maseczki są zalecane ale nie obowiązkowe. Stosowanie maseczek pozostawiono decyzji pracownika.

 

2. Wysłuchaliśmy raportu ze stanu wypadków przy pracy. Zanotowano 16 wypadków, w większości przy przemieszczaniu się pracowników. Dwa incydenty związane z ochlapaniem kwasem siarkowym oraz jeden przypadek poparzenia prądem. Wszystkie wypadki opisane są szczegółowo na stronie ZA BOX (link na stronie BHP). Ilość wypadków nie odbiega od zanotowanych w poprzednich latach.

 

3 Kolejnym, ważnym tematem, było omówienie rzeczywistych problemów związanych z odzieżą ochronną. Pracownicy bardzo często zgłaszają niezgodności, zaginięcia oraz niedopasowanie odzieży. Wszelkie zastrzeżenia powinny być zgłaszane do kierowników wydziałów. W zakładzie funkcjonuje system RISO, który pozwala na śledzenie każdej sztuki odzieży. Jeżeli zaistnieje potrzeba reklamacji, każdy z pracowników może pobrać kartę reklamacyjną, dostępną u swojego bezpośredniego przełożonego. Kartę pobieramy w dwóch egzemplarzach. Po wypełnieniu kart jeden egzemplarz przypinamy do reklamowanej odzieży, którą wrzucamy do brudownika, drugi natomiast przekazujmy przełożonemu. Wprowadzeniem reklamacji do systemu i dalszą kontrolą zajmuje się pracownik magazynu. W przypadku opóźnień lub nieprawidłowej realizacji reklamacji należy interweniować u pracownika magazynu.

 

4. Zakończyliśmy prace dotyczące ankiety satysfakcji z obuwia ochronnego. Niestety, badanie wypadło niekorzystnie dla obuwia, które jest najbardziej popularne. Dlatego komisja dyskutowała nad rozszerzeniem tabeli Norm Odzieży i Obuwia o kolejne modele, celem zwiększenia asortymentu. Umożliwi to lepsze dopasowanie obuwia do indywidualnych potrzeb pracownika. Dyskutowane zmiany zostały już wdrożone na wydziale TK1.

 

5. W związku z poluzowaniem obostrzeń pandemicznych nie ma już przeszkód do przeprowadzenia badań wydatku energetycznego. W najbliższym czasie w jednostkach, gdzie pomiar został już zgłoszony, będzie on prowadzony. W pozostałych komórkach sprawność i szybkość przeprowadzenia badań uzależniona jest od inicjatywy poszczególnych kierowników.

 

6. Już wkrótce możemy się spodziewać, że nie tylko bufety STOZAP-u będą realizowały bony regeneracyjne. Aktualnie trwa proces przyjmowania zgłoszeń od podmiotów, które będą realizować bony. Niestety, zarząd nie podjął decyzji o zwiększeniu wartości bonów.

 

7. Komisja omówiła również zarzuty co do jakości ręczników i mydła w płynie. Dział zakupów zobowiązał się do podjęcia działań w tym zakresie i podniesienia jakości mydła w płynie.

 

 Opracowała: Małgorzata Atalska

Komentarze
#1 | realista dnia 22.06.2021 14:24:01
Za "mydło w płynie" dziękuję.Wypełnialiśmy już listy co chcemy wybrać.Wszyscy otrzymaliśmy ten badziew którym trudno umyć cokolwiek.Więc po co te ankiety?!
#2 | Wodory dnia 22.06.2021 16:35:06
Bardzo nas ciekawi kto wybiera takie reczniki?
Czy to jest osoba ktora robi to po złosci ?
Ten materiał nie nadaje sie na scierke do podłogi a juz nie mowmy o wycieraniu ciała.
No i wspaniały,unikatowy kolor brązu. Cóż za gustowny szyk Wink

Czy w biurach tez są te same modele recznikow czy tylko zmianowi cos takiego dostają?
Nie lepiej postarać sie i zamiast 4 reczników w roku kupic 2 ale dobrej jakości?
#3 | putin dnia 22.06.2021 20:10:43
Kupić 4 ale dobrej jakości!
#4 | Gosia za-ca ZSIP dnia 23.06.2021 12:05:35
Wprowadzone ,,mydło w płynie,,nie powinno być zamiennikiem tylko wyborem. Każdy z pracowników deklaruje co chce pobrać i taki produkt powinien otrzymać. Po interwencji jakość mydła powinna się poprawić .
Model ręczników został wybrany w drodze testów przez oddziałowych SIP -ów. Z kilku firm dostaliśmy do przetestowania ręczniki i ten który został zakupiony zebrał najwięcej pozytywnych opinii. Dochodzą do mnie głosy , że jakość tych które dostajemy odbiega od tych testowanych , jednak trudno jest przeprowadzić analizę składu . Co do koloru , producent zapewnia wybór . Proszę zgłaszać swoje preferencje do pracownika magazynu . Z pewnością dział zakupów ma wpływ na zamówienia jaśniejszych kolorów .
#5 | Nowy1 dnia 23.06.2021 20:52:40
Nie można porównywać zużycia 100gr mydła w kostce do 100ml w płynie. Nawet na miesiąc płyn nie wystarcza no chyba że w biurze. Po za tym to nie jest ekologiczne produkowanie tyle śmieci w postaci butelek z tworzywa. Jak już ma być używany płyn to zamontować dozowniki w łazienkach i uzupełniać z dużych opakowań.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
CHLEWIK
Współpraca
OZZZPRC

Petrobaltic

ZZPRC KWB

TKKF

Medical

.

Przyjazna Łapa

.

Spółki pracownicze

mateokajaki

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Pogoda
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Ankieta
Wolisz bony na posiłki, czy posiłki w naturze?

Bony na posiłki
Bony na posiłki
70% [19 głosów]

Posiłki w naturze.
Posiłki w naturze.
30% [8 głosów]

Ogółem głosów: 27
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 06.11.2020 13:12

Archiwum ankiet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Marek-ZZPRC
28.07.2021 13:39
Dalej są w ofercie ale też jawor przygotował ofertę wyjazdów 7 dniowych bez dofinansowania z socjalnego.

Pracownik81
28.07.2021 13:38
Marku, mówisz o tych wyjazdach 5dniowych? Czy one dalej są w ofercie?

Marek-ZZPRC
28.07.2021 07:05
W intranecie masz aktualną ofertę DW Jawor. Dodatkowo możesz skorzystać z wyjazdu indywidualnego dofinansowanego z ZFŚS.

Maroko_kapro
27.07.2021 09:18
Pytanie z innej beczki Czy osrodek wypoczynkowy Jawor posiada znizki dla rodzin osob zatrudnionych w ZA Puławy ???

Radek
22.07.2021 21:49
urlop tłumacząc się ciągłością pracy. Np. w listopadzie. Tylko nikt do tej pory tak nie pilnował tego planu.

Radek
22.07.2021 21:47
Już to pisałem. Plan urlopów jest korzystny dla pracownika. W innym wypadku pracodawca może narzucać pracownikom

Wodory
22.07.2021 13:58
Zobaczymy jak podejdą do planowania urlopu pracownicy po nowym roku. Co zamierzają zrobic związki?

Chris
22.07.2021 12:09
Planuje tylko okres wakacyjny na wyjazdziki, zapomniał że niektórzy pracują w weekendy, święta i muszą urlop wybierać. W styczniu ciocia nie da znać że robi imprezkę,chrzciny czy komunię

Chris
22.07.2021 12:07
Zapewne Wombat pracuje na dniówki idąc po jego wypowiedzi. Wszystkie imprezki u cioci, chrzcinki, wesela, mecz że szwagrem, komunie ma wolne bo wypadają w weekendzik...

Krzysiek
22.07.2021 10:52
Wombat, a czy ty w styczniu jesteś w stanie przewidzieć kiedy ktoś Ci umrze, albo dziecko zachoruje, albo będziesz musiał coś ważnego załatwić?