27.02.2026 17:00
Dbaj o zdrowie

Ju Hippokrates, zwany ojcem medycyny, przed blisko 2500 laty wskazywa, e zdrowie jest najwikszym dobrem. Obecnie podzielamy jego opini. Kiedy w badaniach opinii publicznej pada pytanie o najwaniejsze wartoci, w pierwszej kolejnoci wymienia si zdrowie. Odpowiadajcy podkrelaj równie, e w razie choroby, osiganie innych wartoci materialnych, jak i duchowych bywa utrudnione.

Niestety, wikszo z nas jest przekonana, e stan zdrowia zaley od suby zdrowia oraz szczcia. Faktem jest, e nasze zdrowie w pewnym stopniu zaley od genów, które otrzymalimy od przodków. Jednak liczba schorze, na które jestemy skazani z powodu sabych genów jest ograniczona. W wikszoci przypadków dziedziczymy jedynie skonno do choroby. Dziki waciwemu postpowaniu moemy jej unikn lub zminimalizowa jej nastpstwa. Jest to o tyle wane, e w ponad 50% zdrowie zaley od naszych decyzji. Co ciekawe, za ok. 20% naszego zdrowia odpowiada rodowisko, w którym yjemy. W zwizku z tym, postawa proekologiczna ma wymiar icie prozdrowotny.

Sprawna i ogólnie dostpna suba zdrowia moe poprawi stan zdrowia spoeczestwa ledwie o 10-20%. Caa reszta zaley od nas. Jeeli chcesz by zdrowy, musisz dba o zdrowie oraz podejmowa mdre decyzje.

 

Prof. dr hab. n.med. Jan Duawa

Dr n.med. Jacek Kozakiewicz

 

ródo: https://www.gov.pl/web/rpp/dbaj-o-zdrowie--zdrowie-jest-najwazniejsze

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Argon
27.02.2026 15:41
sSAK dawno temu przebił dno moralne, ale co jakiś czas puka od spodu... Pośledni polityk, który zamiast walczyć o pracowników prowadzi swoją prywatną wojnę w imieniu NSZZ.

Radek
27.02.2026 15:30
Jaka ktoś jest aktywny to jest za wszystko odpowiedzialny. Najlepiej wychodzą na zdjęciu Ci, którzy nic nie robią.

Antek
27.02.2026 15:08
Szybko bym wyjaśnił najnowszy wpis Solidarności, ale mi się nie chce. Cały ten syf który mamy jest za waszym przyzwoleniem i poparciem Solidarności

Slawomir Wrega
27.02.2026 11:29
Jak mistrz wpisze w kartę pracy nadgodziny to będziesz miał zapłacone.

aparat
27.02.2026 10:47
Czemu na niektórych wydziałach są płatne nadgodziny a na innym nie ? Kiedyś się za to weźmiecie ?

Slawomir Wrega
27.02.2026 06:03
Kol. Argon, z zaginionymi wnioskami radzimy sobie, trzeba zgłosić się do biura, wtedy uruchomimy procedurę.

Radek
26.02.2026 20:11
Wręcz przeciwnie

Saletrzak
26.02.2026 18:28
ZZ w Puławach dbają tylko o siebie, ostatnia pikieta to kpina.

THORpeda
26.02.2026 13:13
Słowo klucz: STRAJK. Może chociaż wtedy przyjedzie jakaś dziennikarzyna i ktoś dalej o tym usłyszy. ZZ jakoś nie potrafią o to zadbać.

Argon
26.02.2026 11:29
A czy patologia zaginionych wniosków o awans zostanie w końcu rozwiązana? Czy tu też mamy czekać do nie wiadomo kiedy?

heniek
26.02.2026 10:06
Żadnej nadziei nawet najmniejszego światełka w tym tunelu nie widać ,,ciemność widzę ciemność"

Rysiek_Wodzirej
26.02.2026 09:46
A później nowy zarząd i od nowa Grin

heniek
26.02.2026 09:33
A za pół roku będzie wrzesień i każą czekać do nowego roku jak będą dobre wyniki i tak czekamy już kilka lat Pomożecie-pomożemy
😭

Rysiek_Wodzirej
26.02.2026 08:37
Co szkodzi obiecać Smiech

Lukasik
26.02.2026 08:11
I żadnych sugestii prezes nie miał jak żyć dalej przez pół roku bez podwyżek gdzie średnia pensja jest większa nawet w Rykach .

Wygenerowano w sekund: 0.14 91,448,483 unikalnych wizyt