28,325,661 wejść na stronę
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - bogdan
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - bogdan
 
Relacja

Na spotkanie stawiło się ponad 200 związkowców, zarząd reprezentowali Justyna Majsnerowicz, Renata Tyszer, Andrzej Skwarek i Jacek Janiszek.

Zaplanowane tematy, to wyniki Spółki za trzy kwartały 2022 roku i sprawy bieżące.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja rewelacyjnych wyników spółki za 9 miesięcy 2022 roku, następnie zarząd przypomniał o skromnych podwyżkach dla załogi, posługując się kwotami. Poprosiliśmy o przedstawienie informacji zgodnej z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, to jest: wysokości średniego wynagrodzenia, udziału wynagrodzeń w kosztach ogólnych, wydajności pracy oraz dynamice kosztów utrzymania. Odmówili, uzasadniając to wcześniejszym podpisaniem wskaźnika wzrostu wynagrodzeń na bieżący rok. Poprosiliśmy o przypomnienie, jaki wskaźnik podpisaliśmy? Wtedy okazało się, że jednak nie podpisaliśmy – mimo tego danych dotyczących wynagrodzeń, wydajności pracy i kosztów utrzymania nie przedstawili.

Na pytanie dotyczące awansów poziomych - zaprzeczyli, jakoby zarząd blokował stosowanie Taryfikatora. Dyrektor personalna zapytana - kto w takim razie blokuje? - nic nie odpowiedziała, co zostało odebrane jako troska o trwałość swojej umowy o pracę.

Przyznali, że nakłady inwestycyjne w GAZAP w stosunku do pierwszych trzech kwartałów poprzedniego roku spadły o 72%, zysk netto natomiast wzrósł prawie dwunastokrotnie. W poprzednim roku znaczne nakłady inwestycyjne generowane były przez budowę bloku energetycznego, zarząd twierdził, że obecnie wystąpiły znaczne opóźnienia w realizacji inwestycji, i co z tego wynika, wielokrotnie wzrosły ich koszty.

Janiszek i Tyszer chwalili strategię Grupy Azoty za jej dobry wpływ na ZAP, nie potrafili jednak wskazać na czym miałby on polegać. Poprosiłem o odniesienie się do następującego zapisu Implikacji Strategii przyjętej 15 listopada 2022 roku przez zarząd i radę nadzorczą ZAP:

,,Konsekwencją jest wzrost znaczenia zarządu Grupy Azoty S.A. i spadek znaczenia zarządów spółek zależnych i lokalnych interesów.”

Wiceprezes zarządu Pani Justyna Majsnerowicz zaprzeczyła istnieniu takiego zapisu. Poprosiłem o wyznaczenie osób zaufanych i konfrontację z dokumentem jutro. Wycofała się rakiem i nie przeprosiła.

Dłuższa dyskusja dotyczyła utajniania dokumentów przekazywanych Radzie Pracowników. Jacek Janiszek odczytał fragment opinii prawnej, mówiący o możliwości przekazywania informacji obłożonych klauzulą tajności innym pracownikom przez członków Rady. Poprosiłem o przesłanie tej opinii na mój adres mailowy, nie odmówił, jednak do momentu publikacji tego tekstu, nie przesłał.

Zarząd nie potrafił odnieść się do pytań dotyczących przywrócenia dodatku stażowego.

Trio w składzie Janiszek, Tyszer i Kamiński próbowało uniemożliwić rzeczową dyskusję, jednak zadający wygodne dla zarządu pytania Kamiński, został wybuczany i wygwizdany.

Na podkreślenie zasługuje wyważona i merytoryczna postawa pracowników spoza ścisłego grona działaczy związkowych.

Kronikarska rzetelność każe docenić determinację obecnych na spotkaniu członków zarządu Spółki, która doprowadziła do pierwszej publicznej debaty o najistotniejszych dla naszej społeczności i regionu sprawach od 10 lat - szczególnie, że prezesowi zabrakło odwagi.

 

 

S. Wręga

Komentarze
#1 | Grzegorz dnia 29.11.2022 08:39:02
Panie Sławku nie przeceniałbym doprowadzenia do spotkania Zarządu z załogą. Coraz gorsze sondarze PiS-u i stołki zaczynają parzyć w d... . Dlatego próbują udawać dobrych Panów bo wybory bliziutko.. Ale to wg. mnie ściema. Dlatego też takie zaangażowanie Pana Kamińskiego w obronę byłych kolegów i koleżanek z partii.
#2 | Azotowy358 dnia 29.11.2022 09:27:13
Nawet małpa w zoo wie że Kamiński to PiSowska marionetka nawet na wiecu z Kaczorem w Puławach siedział dumny jak paw. Pis mu załatwił miejsce w Azotach to teraz będzie ich bronił rękami i nogami, wie że jak zmieni się władza to będzie szukał znowu roboty w OPEC'u.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
CHLEWIK
Współpraca
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Snow Panel
Change Wind | Start/Stop
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Robol
29.01.2023 22:05
Bo śp "solidarność" ma inne stanowisko, oni tam jeżdżą bronić Janiszka

amoniakalny
29.01.2023 21:58
Ale wy się lubicie gryźć Bezradny Natomiast Robol zalinkował wspólne stanowisko związków po za śp "solidarnością"

Robol
29.01.2023 19:50
Sprawdziłem link i otwiera się co trzeba nie moja wina, że nie umiesz obsłużyć komputera/telefonu
i otwierasz zapewne stronę główną

Robol
29.01.2023 19:47
Następnym razem zanim zaczniesz pajacować polecam dokładnie przejrzeć stronę i pobrać sobie i otworzyć plik o którym mowa Wink

heniek
29.01.2023 19:45
Sory Robol ale pod linkiem który wkleiłeś właśnie otwiera się pismo do Prezydenta Miasta Puławy

Robol
29.01.2023 19:35
To chyba ty przesadziłeś z dawką bo ja piszę o piśmie do ministerstwa aktywów które jest pod linkiem a ty piszesz o piśmie do prezydenta miasta Puławy. Chyba warto odstawić towar bo na oczy padło

heniek
29.01.2023 19:20
Robol a właśnie że jest i to od 27.01 od godz12:38 i nawet jest twój komentarz pod tym pismem coś nie dopatrzyłeś albo pobrałeś zbyt dużą dawkę i jakieś halucynacje się pojawiły

Robol
29.01.2023 17:27
Dlaczego na stronie ZZPRC nie ma tego pisma? https://www.solidn
osc.pulawy.pl/ogol
ne/nasze-wspolne-w
ystapienie-zwiazko
we/

Najlepszy ZZ czlonek
29.01.2023 15:06
Czyli cos beda obiecywac? Czi dawac ? Grin

Marek-ZZPRC
29.01.2023 13:37
Tworzą kolejne fakty medialne tak jak uwolnienie odpisu na ZFŚS, na których będą się czołgać do wyborów.

Najlepszy ZZ czlonek
29.01.2023 10:55
A co Solidarnosc latwi w ministerstwie? Czyzby kolejne obietnice przeniesienia z Tarnowa do Pulaw siedziby? Grin bo w sumie wybory tuz tuz

Marek-ZZPRC
27.01.2023 22:19
Nie wiesz kolego o czym mówisz. Bylem na dwóch. Na dwóch nie byłem z powodu innych zadań i ważnego urlopu. Rozumiesz?

MlodyPPM1
27.01.2023 20:53
Byłem na każdym spotkaniu pod dyrekcja, chyba na żadnym nie widziałem Marka, Sławek i reszta gwardii była. No jak się osobiście nie pojawia człowiek to i wsparcia ludu nie widzi Smile

Slawomir Wrega
27.01.2023 19:03
Słowami klasyka ,, po dobrej wódzie najlepszy jest w judzie".

Robol
27.01.2023 18:35
Tak o to skończył nasz wspaniały prezes Smiech https://judomizuka
.pl/web/zarzad,16.
html