28,325,267 wejść na stronę
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - bogdan
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - bogdan
 
ZZPRC największy

Procedura sądowej kontroli liczebności zakładowej organizacji związkowej nie weryfikuje ilości członków, o których mowa w Art. 241 ze znaczkiem 25a Kodeksu Pracy, czyli liczonych do reprezentatywności. Nie weryfikuje również ilości członków, na podstawie której sporządzana jest lista działaczy, podlegających szczególnej ochronie. Innych członków, niż sąd, liczymy do zwolnień z obowiązku świadczenia pracy, a jeszcze innych do wyliczenia środków na działalność.

To nie jest wiedza tajemna, to zwykłe administracyjne procedury, o których nie ma sensu publicznie debatować.

Ze względu jednak na powtarzane od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej kłamstwa pragniemy poinformować, że wykazaliśmy na dzień 30 września 2022 roku w oficjalnych dokumentach, pod odpowiedzialnością karną, część członków naszej organizacji związkowej w ilości:

- ZAP 841

- Koltar 15

- Remzap 1

- Emeryci 191

ZAP, jako pracodawca, potrąca składki 767 naszym członkom.

Zarząd ZAP nigdy nie zgłosił nam zastrzeżenia, co do ilości osób zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy, ani ilości środków przekazywanych na prowadzenie działalności, nigdy też nie było dyskusji na temat naszej reprezentatywności.

Jesteśmy ponad czterokrotnie więksi od zakładowej solidarności.

Komentarze
#1 | Azotowy358 dnia 06.12.2022 13:09:29
3, 2, 1, Czekamy na ripostę szanownego pana Kamińskiego, który powie, że wyliczenia z kosmosu albo że jest to kłamstwo. W sumie ja nie mam takiej bujnej wyobraźni jak pan S.A.K żeby takie rzeczy wymyślić wiec czekamy.
#2 | Argon dnia 06.12.2022 13:17:55
Ten patologiczny kłamca wszędzie mówi, że Solidarność jest największa i przechwala się swoimi osiągnięciami... W każdym razie dobrze, że ten post się pojawił, bo wiele osób dezorientował.
#3 | MamJuzDosc dnia 06.12.2022 16:27:15
Panie Sławku, że tak powiem, Kamiński. Czy jeśli nawet byście mieli 10 razy więcej członków niż reszta, to znaczyłoby, że możecie działać na niekorzyść wszystkich pracowników? Czy ja, jako członek jakiegokolwiek związku mogę decydować o tym, co się dzieje w zakładach? Powiedzmy, że należę do NSZZ. Nie podoba mi się co mówi Kamiński. Jakie mam wyjście? Wypisać się? Porozmawiać z nim po męsku? Nie przesadzajmy, ciężko go nazwać mężczyzną. To może chociaż na wydział przyjdzie porozmawiać? Na terenie zakładu nikt mu raczej krzywdy nie zrobi. Zapraszamy, Zbawco Narodu, zobaczysz co ludzie o Tobie myślą. Chyba, że nie masz JAJ.
#4 | PKruk dnia 06.12.2022 19:36:47
To że ZZPRC było i jest największym związkiem jest sprawą na razie nie podważalną. Pracodawca doskonale wie od ilu członków potrąca składki. Gdyby miał wątpliwości nie przelewałby z początkiem roku układowych zobowiązań po wcześniejszej deklaracji związku co do ilości członków. Sprawy, w sądzie które się odbywają przeciwko "niegrzecznym związkom" dotyczą reprezentatywności, czyli poziomu 10% ogółu pracowników w firmie. Czyli każda organizacja posiadająca ok 367 członków będzie traktowana jako reprezentatywna, jeżeli udowodni to przed sądem.
Temat uzwiązkowienia podnoszony przez Pana Kamińskiego nie ma nic wspólnego z ilością członków naszego związku czy udowadnianie reprezentatywności wszystkim którzy ją i tak mają(dziś reprezentatywne w ZAP są trzy organizacje).
Pisanie o ZZPRC ma zwrócić uwagę na słowa używane przez Solidarność, czyli że są największą organizacją związkową w firmie. Na nich mamy patrzeć i do tego trzeba zwrócić uwagę na innych, żeby odebrać palmę pierwszeństwa. Byli a nie są (czy to jest prawdą czy nie). Solidarność być może całościowo razem z REMZAPEM, KOLTAREM, AGROCHEMEM i FOSFORAMI jest liczna, ale w samych ZAP już nie.
Po co te zabiegi? Żeby zwracać na to uwagę? Odpowiedz jest prosta:
https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/jak-zarzad-grupy-azoty-tlumaczy-sytuacje-na-rynku-nawozow,125869.html
Mały cyt. z artykułu:
"Jesteśmy w stałym dialogu z partnerem społecznym. Pod tą inicjatywą nie podpisuje się największy związek z ośmiu, które mamy, czyli Solidarność. Jest to inicjatywa związku, którego przewodniczący powiedział jasno, że tu nie chodzi o pieniądze, tylko o politykę. Polityka go wezwała i w związku z tym on realizuje taki cel. Natomiast znamienne jest, że w sprawozdaniu związku zawodowego, które zostało opublikowane w 2021 roku, ów przewodniczący, inicjator tej akcji, powiedział mniej więcej tymi słowy. W grupie wielkiej syntezy chemicznej mamy najwyższe uposażenia, najwyższe dodatki, przy najkrótszym tygodniu pracy." To jest niestety obraz Puław. Podejmujemy działania prawne, jeśli chodzi o działania na szkodę Spółki - mówi Tomasz Hryniewicz.
Moim zdaniem chodzi o kreowanie wizerunku dla przekazu na zewnątrz (media, środowiska polityczne czy też zarząd całej Grupy AZOTY) i legitymizowania niektórych działań zarządu. Łatwiej się jest im tłumaczyć podpierając się argumentami jak w artykule.
Sprawianie wrażenia potęgi i kreatora wszelakich zmian na naszym podwórku (i tu, żeby Panowie chcieli przekuć wpływy na czyny i jakieś trwałe i dobre zapisy w zuzp to byśmy mieli całkiem nieźle). Taki obraz podaje Solidarność u siebie na stronie i taki przekaz idzie z zarządu firmy. A jak to wygląda wewnątrz każdy niech ocenia.
Wyjątkowo podobny jest przekaz do załogi, który się pojawił chwilę przed spotkaniem w sejmie (post poniżej), który niestety nie ma autora (podpisany jako komunikat zarządu) a ma takie same sformułowania i zwroty.
Nie ma się co dziwić i złościć, bo taki jest układ. Szkoda nerwów, wyzwisk...
Każdy ze związków miał kiedyś coś do powiedzenia i zostaje to oceniać przez pryzmat pozytywnych zmian, które się zadziały pod wpływami tych organizacji. Szybki rachunek sumienia i wszystko będzie jasne

To pisałem ja "ptak bojowy wręgi". Spodobało mi się
#5 | ojnielubie dnia 07.12.2022 08:06:14
Nie trudno wyliczyć , że w największej organizacji związkowej nie ma równowagi.
74 "członków" nie płaci składek.
#6 | PKruk dnia 07.12.2022 08:44:29
To ludzie którzy sami przelewają składki na konto związku. Z jakichś powodów nie chcą pokazywać swojej przynależności związkowej.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowinki
FORUM
Linki
GALERIA
Facebook
Wypłata udziałów Chemia-Puławy
Szukaj
Kontakt
CHLEWIK
Współpraca
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Snow Panel
Change Wind | Start/Stop
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Robol
29.01.2023 22:05
Bo śp "solidarność" ma inne stanowisko, oni tam jeżdżą bronić Janiszka

amoniakalny
29.01.2023 21:58
Ale wy się lubicie gryźć Bezradny Natomiast Robol zalinkował wspólne stanowisko związków po za śp "solidarnością"

Robol
29.01.2023 19:50
Sprawdziłem link i otwiera się co trzeba nie moja wina, że nie umiesz obsłużyć komputera/telefonu
i otwierasz zapewne stronę główną

Robol
29.01.2023 19:47
Następnym razem zanim zaczniesz pajacować polecam dokładnie przejrzeć stronę i pobrać sobie i otworzyć plik o którym mowa Wink

heniek
29.01.2023 19:45
Sory Robol ale pod linkiem który wkleiłeś właśnie otwiera się pismo do Prezydenta Miasta Puławy

Robol
29.01.2023 19:35
To chyba ty przesadziłeś z dawką bo ja piszę o piśmie do ministerstwa aktywów które jest pod linkiem a ty piszesz o piśmie do prezydenta miasta Puławy. Chyba warto odstawić towar bo na oczy padło

heniek
29.01.2023 19:20
Robol a właśnie że jest i to od 27.01 od godz12:38 i nawet jest twój komentarz pod tym pismem coś nie dopatrzyłeś albo pobrałeś zbyt dużą dawkę i jakieś halucynacje się pojawiły

Robol
29.01.2023 17:27
Dlaczego na stronie ZZPRC nie ma tego pisma? https://www.solidn
osc.pulawy.pl/ogol
ne/nasze-wspolne-w
ystapienie-zwiazko
we/

Najlepszy ZZ czlonek
29.01.2023 15:06
Czyli cos beda obiecywac? Czi dawac ? Grin

Marek-ZZPRC
29.01.2023 13:37
Tworzą kolejne fakty medialne tak jak uwolnienie odpisu na ZFŚS, na których będą się czołgać do wyborów.

Najlepszy ZZ czlonek
29.01.2023 10:55
A co Solidarnosc latwi w ministerstwie? Czyzby kolejne obietnice przeniesienia z Tarnowa do Pulaw siedziby? Grin bo w sumie wybory tuz tuz

Marek-ZZPRC
27.01.2023 22:19
Nie wiesz kolego o czym mówisz. Bylem na dwóch. Na dwóch nie byłem z powodu innych zadań i ważnego urlopu. Rozumiesz?

MlodyPPM1
27.01.2023 20:53
Byłem na każdym spotkaniu pod dyrekcja, chyba na żadnym nie widziałem Marka, Sławek i reszta gwardii była. No jak się osobiście nie pojawia człowiek to i wsparcia ludu nie widzi Smile

Slawomir Wrega
27.01.2023 19:03
Słowami klasyka ,, po dobrej wódzie najlepszy jest w judzie".

Robol
27.01.2023 18:35
Tak o to skończył nasz wspaniały prezes Smiech https://judomizuka
.pl/web/zarzad,16.
html