25.05.2024 16:17
Artykuły: WYDARZENIA
Cudze chwalicie - Grzegorza nie znacie...
Zachwycamy się Polańskim, kochamy Hoffmana, cenimy Bajona. A niewielu z nas wie, jak wspaniałym, młodym i już utytułowanym reżyserem może poszczycić się ziemia puławska. W czwartek 20 kwietnia POK "Dom Chemika", wspólnie z Urzędem Miasta Puławy, zorganizował spotkanie z cyklu "Sylwetki", z robiącym autentyczną karierę Grzegorzem Packiem.

Pamięci harcmistrza Towalskiego...
Jest jedną z najwspanialszych, najbardziej zasłużonych postaci w historii Puław. W minioną sobotę (20 maja) na cmentarzu wojennym przy ul. Piaskowej, po uroczystym apelu Hufca ZHP Puławy, miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej tej niezwykłej postaci.

Amoniak mistrza Matysiaka
Czterdzieści lat temu czerwiec był wyjątkowo ciepły. Czterdzieści lat temu w puławskich Zakładach Azotowych, na nocnej zmianie, ruszyła po raz pierwszy synteza amoniaku. Zmianą dowodził mistrz Józef Matysiak.

Boso, ale z opaską...
Zamiast radiowozu - rower, zamiast telefonu - gwizdek. Od tego zaczynała milicja w Puławach. Tu jest o pierwszych ludziach, którzy ją tworzyli - mówi Wasilewski. - Była, jaka była, inna nie mogła być. Nie mieliśmy nic do gadania. To był teren przyfrontowy, jeszcze wojska stały nad Wisłą. Pierwszym komendantem posterunku MO w Puławach był Józef Tomasik. Żaden fachowiec. - Zaraz się zwolnił, bo miał gospodarkę i wolał tego pilnować - krzywi się Wasilewski.


Tajna lista prezesów...
Chcą rządzić w Zakładach Azotowych „Puławy”, ale na razie... anonimowo.

Rozpoczął się wyścig do fotela prezesa największej lubelskiej spółki,
notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rada
nadzorcza Zakładów Azotowych „Puławy” zna już nazwiska kandydatów na
stanowisko prezesa. Zna, ale nie powie. Skąd taka tajemniczość
giełdowej spółki, która o każdym znaczącym wydarzeniu informuje w
komunikatach? – Niektórzy kandydaci zastrzegli sobie anonimowość.ZA Puławy jako pierwsze w Polsce dywersyfikują dostawy gazu
Zakłady Azotowe „Puławy” SA, jako pierwsza firma w kraju, skorzystały z zasady TPA (zasada swobodnego dostępu stron trzecich do sieci przesyłowej) i pozyskały drugiego obok PGNiG SA znaczącego dostawcę gazu ziemnego. Dzięki podpisanej 27 marca 2006 roku umowie z firmą Emfesz NG Polska Sp. z o.o, „Puławy” pozyskają w tym roku ponad 150 mln m3 gazu spoza PGNiG-u.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.12 30,465,808 unikalnych wizyt