25.05.2024 15:21
Artykuły: NADCHODZĄ ZMIANY - 09.2006
On Wie jak
Szanowni Państwo!
W maju 2003 roku pracownicy Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. wybrali mnie na członka zarządu naszej firmy na trzyletnią kadencję. Do października 2005 r., sprawując funkcję członka zarządu, pracowałem równocześnie jako dyspozytor zmianowy przedsiębiorstwa. Z powodu stanowiska pozostałych członków zarządu nie sprawowałem nadzoru nad żadnym pionem organizacyjnym.


PO RAZ PIERWSZY W KOALICJI
W 1997 roku, kilka miesięcy po utworzeniu związku, w uzupełniających wyborach do rady nadzorczej wystawiliśmy dwóch kandydatów: Mieczysława Wiejaka i Zbigniewa Tkaczyka. Miejsc do obsadzenia było również dwa. Nasza determinacja była przedmiotem licznych kpin i docinków ze strony tzw. starych wyjadaczy. Jednak skończyły się one szybko. Obydwaj nasi kandydaci zostali wybrani.REKOMENDACJA
Pragnę Państwu zarekomendować kandydaturę Mieczysława Wiejaka w wyborach członka Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. z ramienia załogi. Pomimo, że Mieczysław posiada rekomendację zebrania delegatów naszej organizacji związkowej oraz poparcie Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. chcę przekazać od siebie kilka zdań.


MEDIACJE W SPORZE ZBIOROWYM
W poprzednim numerze naszego biuletynu poinformowaliśmy Państwa, że spór zbiorowy naszej organizacji związkowej z pracodawcą w przedmiocie harmonogramu wdrożenia pięciobrygadowej organizacji pracy wszedł w kolejny etap, jakim są mediacje.


Jeszcze o podwyżkach
Nareszcie doczekaliśmy się podwyżek wynagrodzeń w naszej firmie. Objęły one wszystkich pracowników. Niestety ilość pieniędzy przeznaczona na ten cel była stosunkowo niewielka, tak więc niemożliwe okazało się takie ich rozdysponowanie, aby wszyscy byli zadowoleni. Po głębokiej analizie strony (tj. pracodawca i związki zawodowe) doszły do wniosku, że dostępne środki należy podzielić na dwie równe części.


W miarę bezstresowa emerytura
By zachować po przejściu na emeryturę poziom życia porównywalny do okresu życia czynnego zawodowo, wskazanym jest dodatkowe systematyczne, indywidualne, długoletnie oszczędzanie w tzw. III filarze ubezpieczeń społecznych.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.09 30,465,647 unikalnych wizyt